Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…
Враховуючи стан своєї армії та досвід бойових дій в Україні, російське командування із середини літа 2022 року змінює тактику своїх наступальних дій, концепцію застосування військ і навіть бойові порядки власних угруповань. Щоб досягти хоч якогось успіху, на деяких напрямках вони почали робити акцент на застосуванні штурмових загонів (ШтЗ) як головного засобу вирішення завдань на полі бою.
Інформаційне агентство АрміяInform в матеріалі «Для росіян штурмові загони «вагнерівців» — структуризоване гарматне м’ясо» вже розповідало про специфіку створення ШтЗ, особливості тактики дій штурмової піхоти і причини залучення до цих груп найманців з ПВК «вагнера».
Такі дії малих груп легкої піхоти стали більш-менш ефективним засобом «протискання» та захоплення українських позицій там, де виникають проблеми в організації нашої оборони. І хоча подібна тактика вимагає величезних втрат живої сили, для росіян смерті «штурмовиків» з числа колишніх ув`язнених є дуже малоцінним витратним ресурсом. А досвід застосування штурмових загонів російське командування з осені 2022 року почало впроваджувати в інших підрозділах і з’єднаннях, які воюють в Україні.
У складі частин зс рф розпочалось створення аналогічних за структурою до «вагнерівських» уже «армійських» зведених штурмових підрозділів. Такі ШтЗ дістали назву «Шторм» та орієнтовані виключно на ведення наступальних дій. Це позаштатні підрозділи у складі бригади/полку, на який покладаються завдання ведення наступальних або штурмових дій, сформований з-поміж найбільш підготовлених військовослужбовців, які мають високі морально-психологічні та фізичні якості, а також, які є найбільш вмотивованими.
Крім того, з метою посилення «армійських» «штормів», і враховуючи досвід комплектування «вагнерівських» штурмових груп, командування російських військ створює в деяких військових з’єднаннях штурмові роти під назвою «Шторм-Z». Вони формувались шляхом залучення «спеціального контингенту» з числа засуджених. Тобто до лав «штурмовиків» російське міноборони, як і ПВК «вагнера», залучило людський ресурс, який готовий виконувати будь-які за складністю завдання на полі бою, і рівень втрат серед них не має жодного суттєвого значення.
Наразі у з’єднаннях російських військ, які діють на Куп`янському напрямку, вже сформовані по одному штурмовому загону «Шторм», чисельністю 161 військовослужбовець зс рф, і по три роти «Шторм-Z», чисельністю 110 осіб ( з числа «спецконтингенту». — Авт.). За даними нашої розвідки, загальна чисельність «штурмовиків» тут становить понад 3300 осіб.
Цікаво, що в перших числах травня 2023 року формування роти «Шторм-Z» відмічене і в 59-му танковому полку (59 тп 144 мсд 20 А. — Авт.), відомому тим, що на початку широкомасштабного вторгнення в Україну наші захисники знищили чималу кількість техніки і особового складу загарбників, на чолі яких був командир полку полковник Олександр Беспалов.
Слід зазначити, що активне формування та застосування підрозділів «Шторм-Z» у складі регулярних підрозділів зс рф тісно пов’язане з перерозподілом сфер впливу на контрактників з категорії засуджених між ПВК «вагнера» та міноборони росії рф на тлі останніх гучних медійних скандалів між керівниками цих структур.
Це підтверджують і повідомлення про значні втрати у «вагнерівців» на Бахмутському напрямку, з поступовим зменшенням їхньої чисельності. За даними української розвідки, наприклад: в період з 12 по 14 травня 2023 року угруповання «музикантів» на загаданому напрямку зменшилось на 922 особи, при цьому 841 особа — із категорії засуджених. Поповнення — жодного бійця.
У формуванні рот «Шторм-Z» є певна особливість: найбільш фізично розвинені найманці проходять повний курс навчання (до 2-х тижнів. — Авт.) та отримують повніше і краще екіпірування, у той же час підготовка «слабаків» і «доходяг» (таких теж залучає російське командування. — Авт.) відбувається швидше, всього за 2–5 днів. У подальшому їх використовують у ролі «живця -приманки» — гарматного м’яса, щоб виявити вогневі точки і систему укріплень противника. Екіпірування в них теж — мінімальне, старі і часто пошкоджені шоломи і бронежилети.
Головним чинником, який впливає на залучення такого «спецконтингенту» до бойових дій на території України є зняття судимості (як агітують рекрутери, початок життя «з чистого аркуша». — Авт.). Крім того, бойовикам пропонують значне покращення фінансового стану: особовий склад з числа «контингенту» на період виконання завдань отримує доволі високу заробітну платню в розмірі 205 тисяч рублів.
Отже, міноборони рф врахувало відносно позитивний досвід застосування засуджених у складі ШтЗ від ПВК «вагнера» на Бахмутському напрямку та прискорено розпочало формування й залучання підрозділів «Шторм-Z» на інших напрямках, зокрема на Куп`янському.
Аналізуючи дії цих штурмових підрозділів, можна робити певні висновки. Сильними сторонами застосування штурмових рот «Шторм-Z» є те, що командування планує лише найближчі бойові дії, виходячи з реальних спроможностей залученого особового складу:
Щодо слабких місць у специфіці застосування «Штормів-Z», то це, безперечно, високі втрати серед штурмовиків під час ведення наступальних дій. Зокрема, для виконання «завдання доби» на визначеному напрямку втрати противника в середньому становили до 50 осіб. Крім того, на відміну від «музикантів-вагнерівців», у «штормівців» відсутнє почуття так званого братства та належності до команди «шефа-покровителя», а це часто впливає на подавлений морально-психологічний стан бойовиків.
Щодо висновків у даній ситуації, то можна констатувати наступне: противник продовжує нарощування угруповання власних сил на певному напрямку за рахунок формування підрозділів «Шторм-Z». А головне — ворог має можливість цими підрозділами на кожному з основних напрямків активно проводити наступальні дії, використовуючи апробовану тактику штурмових дій. Крім того, однією-двома штурмовими групами діяти ще на двох піднапрямках у період до 10 діб (враховуючи власні втрати — до 50 осіб на добу).
Тобто завдяки застосуванню штурмових рот противник має можливість на кожному з напрямків здійснювати штурмові, а в подальшому й наступальні дії для організації прориву нашої оборони на кожному з визначених напрямків. При цьому, щоб приховати проведення такого наступу регулярних сил, штурмові роти «Шторм-Z» можуть бути залучені як «групи розмінування», зокрема ціною життя «спецконтингенту».
Президент України Володимир Зеленський відреагував на влучання російської ракети у вантаж пшениці для Єгипту.
Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Президентом Естонії Аларом Карісом обговорили оборонну підтримку, відбудову нашої країни та шлях до ЄС.
Воїни батальйону «Рарог» 24 механізованої бригади імені короля Данила своїми влучаннями підпалювали не тільки ворожу техніку, але й особовий склад окупантів.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на черговий російський злочин війни: окупанти завдали удару по машинах гуманітарної місії Міжнародного комітету Червоного Хреста на Донеччині.
Оператори БПЛА прикордонної комендатури швидкого реагування роти ударних безпілотних авіакомплексів «Фенікс» бригади Гвардії наступу «Помста» зібрали серію нічних уражень ворожої техніки й особового складу.
Армія рф завдала ще одного удару по Костянтинівській громаді внаслідок якого 3 людини загинули і 2 поранені у Віролюбівці.
Захищаємо світ
від 50000 до 50000 грн
Ужгород
Харківська окрема авіаційна ескадрилья
від 20000 до 23000 грн
Кременчук
Військова частина 3052 НГУ
від 20000 до 24000 грн
Хмельницький
В/Ч А1056
Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…