ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Києві відбувся XIV Міжнародний Конгрес медичних сестер

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 12 Травня 2023, 18:04

12 травня в Міжнародний день медичної сестри відбувся XIV Міжнародний Конгрес «Медсестринство 2023: шлях до перемоги». Під час заходу виступили не лише українські фахівці з медсестринства, але й їхні закордонні колеги зі США, Даній, Бельгії, Польщі та Чеської Республіки. Також відбулася панельна дискусія за участю лідерів у сфері медсестринства, зокрема Президентки Міжнародної ради медсестер Памели Сіпріано.

Урочисте відкриття Конгресу розпочалося з вітального слова командувачки Медичних сил Збройних Сил України генерал-майора медичної служби Тетяни Остащенко.

— Це дуже символічно, що цьогорічний міжнародний Конгрес відбувається саме сьогодні — у День медичної сестри. Тому насамперед я хочу привітати вас із цим святом, побажати витримки та терпіння. Ми щодня стикаємося з людським болем, стражданнями, пораненнями, кров’ю. Якщо ви запитаєте пораненого, як звали лікаря, який його лікував, то здебільшого він не пам’ятає імені, а от ім’я медсестри пам’ятає завжди. Тому не тільки лікар розуміє роль і місце медсестри чи медичного брата, але й пацієнт. Медсестра чи медбрат — саме та людина, яка більшість часу працює з пацієнтом, їх роль і місце, особливо під час війни, не можливо переоцінити, — сказала Тетяна Остащенко.

Вона також висловила свої сподівання стосовно того, що Україна доєднається до Міжнародної ради медсестер та займе достойне місце в цій організації.

— Незважаючи на те, що зараз точиться багато розмов навколо теми НАТО та євроінтеграції…  Повірте, нині увесь світ вчиться на прикладі України. Ви — медсестри та медбрати, робите подвиг щодня, коли підіймаєтеся та йдете до пацієнта, — зазначила командувачка Медичних сил.

 Було обговорено багато важливих тем, зокрема, специфіку та особливості роботи середнього медичного персоналу під час широкомасштабного вторгнення рф, психологічну стійкість в умовах війни та її чинники, еволюцію медсестринської допомоги, роботу під час окупації та лікарську справу в умовах пандемії.

Президентка Міжнародної ради медсестер Памела Сіпріано висловила свою вдячність усім медичним працівникам світу та наголосила на важливості надалі підтримувати Україну та її медичну сферу.

— Я хочу подякувати усім медичним працівникам світу за їх щирість та солідарність з українськими медсестрами. Зокрема, за вкладення коштів у фонд гуманітарної допомоги, за забезпечення навчання медсестер за кордоном і допомогу біженцям. Ми сподіваємося на продовження допомоги з-закордону і тримаємо Україну в наших серцях, — сказала Памела Сіпріано.

Окремий блок своєї доповіді вона присвятила темі пандемії коронавірусу та зауважила, що він вплинув на кожного медичного працівника у всьому світі. Пані Памела Сіпріано зазначила, що нині дуже важливим залишається боротьба з наслідками коронавірусу та остаточний вихід з пандемії.

Також у рамках Конгресу відбулася церемонія нагородження Премією «Найкраща медична сестра України 2022». Медсестри та медбрати отримали статуетки у вигляді янголів-охоронців.

Серед нагороджених — Наталія Куделіна, медична сестра Ірпінської центральної міської лікарні, яка провела 18 жахливих днів в окупації, під час якої продовжувала надавати медичну допомогу та боролася за життя кожного пацієнта. Приймальне відділення, в якому працює Наталя, у ті дні перетворилося на пункт невідкладної медичної допомоги.

Організаторами Конгресу виступили «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», Київська міська профспілка працівників охорони здоров’я Kyiv city Health Workers’ Union, КЗВО ЛОР «Львівська медична академія імені Андрея Крупинського», НДСЛ «ОХМАТДИТ» та Міжнародний благодійний Фонд «Дитяче серце».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Внаслідок ворожих ударів по Харківщині постраждали п’ятеро цивільних

Внаслідок ворожих ударів по Харківщині постраждали п’ятеро цивільних

У ніч на понеділок, 3 листопада, ворожих ударів зазнали 13 населених пунктів Харківської області.

У ЗСУ відбулася нарада щодо розвитку безпілотних систем та удосконалення протидії «шахедам»

У ЗСУ відбулася нарада щодо розвитку безпілотних систем та удосконалення протидії «шахедам»

У Збройних Силах України відбулася щомісячна комплексна нарада з питань розвитку спроможностей війська в умовах високотехнологічної війни.

ДОТ Міноборони оголосив закупівлі харчування для ЗСУ на 2026 рік

ДОТ Міноборони оголосив закупівлі харчування для ЗСУ на 2026 рік

Державний оператор тилу Міністерства оборони України оголосив закупівлі харчових продуктів для Збройних Сил України на 2026 рік.

«Почнуться холоди, ворог атакуватиме бронегрупами» — поблизу Сіверська чекають масштабного наступу росіян

«Почнуться холоди, ворог атакуватиме бронегрупами» — поблизу Сіверська чекають масштабного наступу росіян

На Сіверському напрямку ворог продовжує, як і останні місяці, використовувати тактику малих груп. «Натягує» піхоту по одному, по два, по три чоловіки, і потім вже починає штурмові дії.

Українські армійки вибороли бронзу на чемпіонаті Європи з дзюдо U23

Українські армійки вибороли бронзу на чемпіонаті Європи з дзюдо U23

Спортсменки Збройних Сил України вибороли бронзу на чемпіонаті Європи з дзюдо U23 серед молоді до 23 років, що відбувся в Молдові.

«Це основа оборони й рушійна сила наступу» — міністр оборони привітав військових інженерів

«Це основа оборони й рушійна сила наступу» — міністр оборони привітав військових інженерів

Міністр оборони України Денис Шмигаль привітав із професійним святом воїнів інженерних військ.

ВАКАНСІЇ

Санітарний інструктор, медична сестра, фельдшер

від 20000 до 23000 грн

Кременчук

Військова частина 3052 НГУ

Радіотелефоніст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

Оператор БПЛА, військовослужбовець в 100 -ту бригаду ЗСУ

від 22000 до 120000 грн

Луцьк, Волинська область

Стрілець-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Зовнішній пілот, оператор БпЛА

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

119 ОБр Сил ТрО

C/C++ Embedded developer (STM32)

від 21000 до 81000 грн

Одеса

ВМС ЗС України

--- ---