ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Центральному будинку офіцерів відбувся захід, присвячений Дню матері

Регіони
Прочитаєте за: 2 хв. 11 Травня 2023, 15:09

У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся тематичний захід, присвячений Дню матері, який відзначають в Україні щороку у другу неділю травня.

Почесною гостею заходу стала Наталія Дубчак — мати молодшого сержанта Олександра Єрошенка, який загинув у 2015 році під Дебальцевим. Вона розповіла присутнім історію своєї родини та про бойовий шлях свого сина. 

«Дуже важливо підтримувати матерів, які віддали неньці-Україні  найдорожче — своїх дітей. Хочеться вірити, що ми останнє покоління, якого торкнулася війна. Велика надія на молодь, яка не дасть повернутися старим часам. Ми маємо довести справу до кінця, важливо пам’ятати кожного загиблого», — сказала пані Наталія.

Згадала  мати героя й про Всеукраїнський фотопроєкт «Сильні духом. Мами», який був уперше презентований 6 травня 2019 року в Музей історії Києва.

Нагадаємо, що у фотопроєкті представлено світлини дванадцяти матерів з різних куточків України, які втратили своїх синів під час бойових дій з російським агресором, але попри пекучий біль втрати продовжують життя та займають активну громадянську позицію.

Фотопроєкт «Сильні духом. Мами» було створено в рамках проєкту духовно-психологічної опіки, підтримки та реабілітації родин загиблих військовослужбовців. Її ініціював Департамент військового капеланства Української греко-католицької церкви за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Ветеранське братерство».

Гарний настрій присутнім подарували солістка Ансамблю ЗС України пісні і танцю, заслужена артистка України Наталія Заблоцька, студентка Академії естрадно-циркового мистецтва Анна Коробко та учениця Дитячої школи мистецтв № 4 Єва Загамуло.

 День Матері вперше був відзначений у Львові в 1929 році. За десять років по тому радянська влада свято заборонила. Лише у 1990 році завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулося в Україну. На загальнодержавному рівні свято встановлено Указом Президента України № 489/99 «Про День матері» від 10 травня 1999 року.

Фото автора

Позаштантий кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Уражено пускову установку ЗРК С-300В, РЛС, склади боєприпасів і МТЗ ворога — Генштаб ЗСУ
Уражено пускову установку ЗРК С-300В, РЛС, склади боєприпасів і МТЗ ворога — Генштаб ЗСУ

Підрозділи Сил оборони України завдали серії уражень по військових об’єктах противника 11-го та у ніч на 12 березня.

Готував теракт біля кав’ярні в центрі Рівного: СБУ затримала псевдовійськового на гарячому
Готував теракт біля кав’ярні в центрі Рівного: СБУ затримала псевдовійськового на гарячому

СБУ затримала чоловіка на гарячому, коли він заклав саморобну бомбу біля кав’ярні в центральному парку, а потім намагався втекти з місця події.

«Противника нормально так попустили»: на Дніпропетровщині Сили оборони просунулись уперед, зберігаючи бійців
«Противника нормально так попустили»: на Дніпропетровщині Сили оборони просунулись уперед, зберігаючи бійців

Наступальні дії на Олександрівському напрямку здійснили неочікувано для ворога та з мінімальними втратами, оскільки зробили все для збереження життя бійців.

Чернігівщина пам’ятає: встановлено особу окупанта, який катував цивільних
Чернігівщина пам’ятає: встановлено особу окупанта, який катував цивільних

російська війна проти України — це не лише ракетні удари, артилерія та зруйновані міста.

Один проти двох: український воїн знищив у ближньому бою ворожих штурмовиків на Покровському напрямку
Один проти двох: український воїн знищив у ближньому бою ворожих штурмовиків на Покровському напрямку

Український оборонець зумів знищити ворожого штурмовика та стримати кулеметника, доки не прилетів на допомогу дрон поблизу Гришиного.

Квадроцикли, склади та автомобілі: «Сапсан» вибиває логістику противника на Куп’янщині
Квадроцикли, склади та автомобілі: «Сапсан» вибиває логістику противника на Куп’янщині

Воїни батальйону безпілотних систем «Сапсан» безперервно полюють на окупантів та засоби пересування на Куп’янському напрямку.

ВАКАНСІЇ
Стаpший навідник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Майстер / ЗСУ / 61 ОМБр

від 20000 до 120000 грн

Чорноморське

61 ОМБр

Кравець

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Радіотелефоніст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Бойовий медик

від 27000 до 80000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Оператор протитанкового відділення, військовослужбовець

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

--- ---