Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Нещодавно в Австралії було затверджено Стратегічний огляд оборони. Документ визначає пріоритетні напрямки реформування австралійської армії та міжнародної політики Канберри. Австралія нині є одним із ключових партнерів України в Індо-Тихоокеанському регіоні. Відтак необхідно врахувати уроки з того, як Канберра прагне посилити свою оборону в розрізі російсько-української війни.
Нині Австралія у процесі формування як національного стратегічного підходу, так і нового підходу в обороні. Документ, який було оприлюднено наприкінці квітня, є найбільш кардинальним переглядом політики оборони Австралії з часів Другої світової війни.
А все через те, що Індо-Тихоокеанський регіон став основним полем геополітичного протистояння між Китаєм і США. Оскільки Австралія розташована в цьому регіоні, то державі необхідно посилювати свої оборонні спроможності — про що і йдеться в огляді. Індо-Тихоокеанський регіон важливий тим, що там мешкає значна частина населення світу, відсутня стала архітектура регіональної безпеки та спостерігається економічний бум.
За минулі 10 років дуже сильно змінилися міжнародні безпекові загрози. І ретроспективно в огляді було згадано події холодної війни, коли були локальні конфлікти (Корейська війна 1950–1953, В’єтнамська війна 1964–1973), але вони не стосувалися Австралії. Після завершення холодної війни говорили вже про глобальну війну з тероризмом, а США стали єдиною світовою потугою.
Тривалий час визначальним був концепт «Оборона Австралії» (Defence of Australia). Так було ще з 1970-х років, коли вся увага була на загрозах регіональних конфліктів. Геополітичне суперництво США і КНР, посилення впливу росії змінило думку Австралії щодо загроз. Тому є потреба в новому концептуальному підході (Національна Оборона), де основний момент буде на здатності країни оборонятися від можливості війни як частини ширшого протистояння держав у світі.
Сучасне військове посилення Китайської Народної Республіки, на думку авторів огляду, є «найбільш амбіційним кроком будь-якої держави з кінця Другої світової війни». Це відбувається без відкритості до решти світу, тому є свідченням того, що Індо-Тихоокеанський регіон має стратегічне значення для КНР.
На думку авторів огляду, «затвердження Китаєм суверенітету над Південнокитайським морем загрожує заснованому на правилах світопорядку в Індо-Тихоокеанському регіоні та негативно впливає на національні інтереси Австралії». У відповідь на мілітаризацію у Східній Азії з боку КНР та КНДР, Сполучені Штати Америки об’єднують союзників в регіоні — Японію, Республіку Корея, Філіппіни, Австралію та Нову Зеландію.
Вищезгадані процеси є новим стратегічним середовищем, де стало більше загроз та менше дотримання міжнародного права.
Тому вперше з часів Другої світової керівники Австралії прагнуть усе зробити, щоб «уникнути стратегічних ризиків найвищого рівня, з якими зіткнулася нація». Мається на увазі, що сучасні безпекові загрози стосуються всіх сфер життя та охоплюють 5 вимірів (доменів):
Для цього планується змінити структуру Сил Оборони Австралії, де вже буде створено Інтегровані Сили, щоб ефективно працювати у всіх п’яти вищезгаданих військових вимірах. Зокрема, мова йде про посилені інтегровані військово-повітряні та ракетні оборонні спроможності. Також буде посилено військові бази на півночі Австралії з питань логістики та стримування.
Як показало широкомасштабне вторгнення рф в Україну 24 лютого 2022 року, питання європейської безпеки безпосередньо пов’язані з безпекою в Індо-Тихоокеанському регіоні. Загрози вторгнення КНР на Тайвань впливають на всю Азію та острови Тихого океану. Відтак Австралія бачить вихід у тісній координації дій зі своїми союзниками — насамперед США.
Такі структури, як Група оборонних наук і технологій та розширений стратегічний прискорювач можливостей, будуть займатися дослідженням стану справ у оборонній промисловості Австралії. Згодом аналіз стану справ стане основою для збільшення виробництва боєприпасів у країні.
Кадрове посилення в секторі оборони теж було визначено як один з пріоритетів. Уряд Австралії прагне вийти на нові ринки праці та прискорити працевлаштування професіоналів.
У стратегічному огляді оборони було визначено наступні етапи планування:
Які висновки з переосмислення оборони Австралії для України?
Насамперед це здатність вибудовувати союзи задля спільної протидії загрозам. Для цього Австралія залучає та здійснює дипломатичну роботу в країнах Південно-Східної Азії та Тихого океану. Регіон Індійського океану теж є серед пріоритетів, тому очікується поглиблення співпраці Індії та Австралії. Тим паче, що обидві країни входять у Чотиристоронній безпековий діалог разом зі США та Японією.
По-друге, це велика увага на трансфері технологій. Україна дуже вдячна за надання військової допомогу з боку партнерів, зокрема Австралії. Але важливо говорити не лише суто про зброю, але й технології, щоб мати можливість спільного виробництва.
Інтеграція України до Європейського Союзу і НАТО безпосередньо пов’язана з Індо-Тихоокеанським регіоном та конкретно Австралією. Захід прагне більшого залучення в регіоні як економічно (ЄС), так і в аспекті безпеки (Альянс).
Сьогодні вночі завдано успішного удару по морському нафтовому терміналу противника, що в тимчасово окупованій Феодосії АР Крим. У районі об’єкту зафіксовано займання. Наслідки ураження уточнюються.
Протягом минулої доби зафіксовано 141 бойове зіткнення. Найактивніше ворог наступав на Покровському та Курахівському напрямках.
Уночі Сили та засоби ППО в повітряному просторі навколо Києва виявили приблизно півтора десятка російських дронів.
У Чорному морі 4 ворожі кораблі, які є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 24 ракет.
Упродовж доби окупанти завдали 383 удари по 13 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок російських атак по Пологівському району 61-річна жінка дістала поранення.
Станом на ранок 7 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1160 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
Захищаємо світ
від 24000 до 54000 грн
Львів, Львівська область
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…