За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Українські фахівці, що досліджують ворожі дрони, якими рашисти атакують наші території, останнім часом фіксують в їхніх складових доволі полярні тенденції. З одного боку, ці літальні апарати переважно комплектуються все більш дешевими і низькоякісними елементами. А з іншого — певні блоки ірано-російських БПЛА все ще потребують того, щоб їх ретельно вивчили вітчизняні спеціалісти. Про це в коментарі АрміяInform повідомив начальник відділу дослідження роботизованих систем Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу Збройних Сил України Сергій Спешилов.
— Зміни щодо якості «начиння» тих самих Shahed спостерігаються однозначно. Якщо раніше можна було говорити про відносно нові мікросхеми і чипи, то останнім часом, у зв’язку з усе більшою дією санкційних обмежень проти ірану та російської федерації, фактично відбувається конструкційна деградація в комплектації цих дронів. І їхні виробники більшість комплектуючих дістають де тільки зможуть. Умовно кажучи, якщо ще пів року тому у ворожих безпілотниках стояв чип від доволі знаної фірми з якоїсь однієї держави, то віднедавна вони вставляють аналогічні пристрої, виготовлені в іншій країні. І до того ж — набагато гіршої якості і технічних можливостей, — зазначив Сергій Спешилов.
За словами фахівця, про те, що росіяни та іранці останнім часом використовують для комплектації складовими своїх БПЛА стародавні деталі, засвідчив той факт, що в одному з нещодавно досліджених «Шахедів» спеціалісти Центру виявили реле, виготовлене одним з вірменських підприємств … у травні 1996 року. Ось таке у росіян «імпортозаміщення».
— Вони почали ліквідовувати маркування з більшості чипів у своїх дронах. І я вважаю, що це було зроблено для того, щоби ми не могли зрозуміти, де ця мікросхема була зроблена і що вона собою являє. Але я сподіваюсь, що ми таки з’ясуємо всі відповідні дані, коли детально попрацюємо в їхніх «нутрощах», — підкреслив військовий спеціаліст.
Як повідомив Сергій Спешилов, якщо ж загалом розбиратися в організації випуску ворожих дронів, то технологічний рівень виробництва БПЛА в нашого противника явно деградує. Але він виходить із принципу «в один бік і так долетить». Нині вони використовують більш дешеві запчастини, які спроможні завезти у свою державу, а для виготовлення плат застосовують будь-які станки, що якось можуть штампувати або паяти плати хоч у сараї.
— Утім, нині ми фіксуємо в БПЛА російського виробництва встановлення завадозахищених приймачів супутникової навігації. Ми працюємо над тим, щоби надавати нашим інженерам і виробничникам дані для виготовлення аналогічних компонентів для українських безпілотників. У той же час, досліджуючи елементи таких приймачів, ми напрацьовуємо і предметні поради, як протидіяти ворожим безпілотникам з подібним захищеним від завад обладнанням глобальних навігаційних супутникових систем. У нас такі роботи ведуться, — підсумував Сергій Спешилов.
Фото Дмитра Юрченка
@armyinformcomua
Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 117 авіаударів, скинувши 212 КАБ. Крім цього, здійснив 6010 обстрілів, зокрема 104 — із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3363 дрони-камікадзе.
У Чорному морі знаходиться 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «калібр» загальним випалом до 6 ракет.
Увечері ворожий ударний БПЛА влучив у житлову 9-поверхівку у Кам'янському на Дніпровщині. Загинув чоловік. Постраждали четверо: 11-річна дівчинка і три жінки, одна з яких у важкому стані.
Оператори 46 аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ знищують екіпажі ворожих дронарів за допомогою скидів протитанкових мін.
За минулу добу армія країни-агресора втратила 1110 солдатів та 70 артилерійських систем.
Президент України Володимир Зеленський на місці російського удару балістичною ракетою по Києву вшанував пам’ять загиблих і заслухав доповідь міністра внутрішніх справ.
від 20000 до 75000 грн
Житомир
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…