В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…
Наприкінці минулого року у Північній операційній зоні розпочато застосування мобільних вогневих груп протиповітряної оборони. За цей час ці підрозділи зарекомендували себе досить добре. Вони вже знищили десятки повітряних цілей. Але, на переконання командувача Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва, якщо їхня кількість поступово зростатиме, то й ефективність теж буде підвищуватися.
Про це повідомляє Командування Об’єднаних Сил Збройних Сил України.
«Для ворога основна мета — влучити в наші об’єкти критичної інфраструктури, тому він обирає маршрути, що ефективні для його засобів повітряного нападу. Ми ж навпаки, аналізуємо та протидіємо його підступним замислам», — наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Серед основних завдань мобільних вогневих груп – розвідка повітряного простору та знищення повітряного противника. Але головною перевагою порівняно зі стаціонарними комплексами є швидке розгортання — до десяти хвилин, а також здатність переміщуватися на місцевості залежно від напрямку виявлення противника.
Склад такої групи може налічувати до чотирьох військовослужбовців: водій, кулеметник, оператор ПЗРК та командир групи. Щодо маршрутів, їх обирають за результатами аналізу попередніх повітряних ударів ворога.
«Поява мобільних вогневих груп — це вдала оптимізація Збройних Сил України, — підкреслив генерал-лейтенант Сергій Наєв. — На автомобілі, що надані волонтерами, встановлюється відповідне озброєння. Зокрема, великокаліберний кулемет або переносний зенітно-ракетний комплекс. Насичуючи нашу систему протиповітряної оборони такими групами, ми підвищуємо ефективність оборони в цілому».
@armyinformcomua
Упродовж доби окупанти завдали 360 ударів по семи населених пунктах Запорізької області.
Україна, яка з 2014 року перебуває в стані збройного конфлікту з росією, стикається з численними викликами, пов’язаними із забезпеченням обороноздатності та укомплектуванням Збройних Сил.
У ніч на 24 червня під час чергової повітряної атаки російських окупантів Сили оборони України продовжили ефективно нищити повітряні та морські загрози.
У фінальному комюніке за підсумками саміту НАТО у Гаазі міститимуться важливі формулювання щодо підтримки України.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Країни Північноатлантичного альянсу цього року вже взяли зобов’язання надати Україні військової допомоги на 35 млрд євро.
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
від 50000 до 50000 грн
Ужгород
Харківська окрема авіаційна ескадрилья
В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…