Від самого початку широкомасштабного вторгнення «Яструби» ефективно й ефектно б’ють окупантів на сході та півдні України, застосовуючи широкий спектр безпілотних літальних апаратів — від…
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, виступаючи онлайн в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі, що Президент України Володимир Зеленський та вся його команда з перших днів нового року проводять інтенсивний дипломатичний марафон задля збільшення військової підтримки України, тому готовність партнерів надавати Україні необхідну зброю нині навіть сильніша, ніж минулого року.
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.
«Майже два роки ми переконували надати Україні ЗРК Patriot. Зараз менше ніж за місяць ми вже отримали рішення щодо надання трьох батарей від США, Німеччини та Нідерландів. Ми продовжуємо працювати над отриманням ще більшої кількості цих ЗРК. Я переконаний, що ми їх отримаємо, бо вже зараз знаходимося у достатньо просунутій стадії у декількох переговорах з цього питання», — заявив Дмитро Кулеба.
Міністр наголосив, що бачить прискорення рішень щодо надання Україні військової підтримки партнерів уже з перших днів цього року. Він підкреслив важливу роль візиту Президента України Володимира Зеленського до Вашингтона у прискоренні наданні підтримки для України та висловив вдячність американській стороні за критично важливі рішення.
«Саме про збільшення підтримки Президент України Володимир Зеленський говорив вчора у Давосі. Рішення, які ухвалюють партнери, правильні, але вони мають пришвидшуватися», — нагадав він.
Дмитро Кулеба переконаний, що позитивні рішення щодо постачання партнерами для України бойової авіації та далекобійних ракет одного дня також будуть ухвалені.
«Рішення щодо надання зброї займають час. Президент Зеленський, я, міністр оборони, інші посадовці, ми постійно ведемо ці переговори на всіх рівнях. Головне правило — чесність та побудова довіри з партнерами. Сьогодні ця довіра дозволяє ухвалювати необхідні рішення», — підкреслив міністр.
На переконання Дмитра Кулеби, немає жодного раціонального аргументу, чому Німеччина не може надати Україні танки Leopard.
«Я переконаний, що Німеччина ухвалить це рішення. Це лише питання часу. Наша робота полягає в тому, щоб пришвидшити його. Я гадаю, ми досягнемо успіху. Я наперед дякую Канцлеру ФРН Олафу Шольцу за ухвалення цього рішення, коли б це не сталося. Першим кроком може бути надання Німеччиною дозволу тим країнам, які хочуть надати Україні свої танки Leopard. Цих країн досить багато. Німеччина має надіслати їм сигнал, що час настав», — заявив міністр.
@armyinformcomua
Наземні роботизовані комплекси (НРК) підрозділу «Робокопів» 91-го окремого батальйону за 11 бойових місій пройшли 145 кілометрів і доставили на позиції 3 470 кг вантажів — переважно боєприпаси.
Міністр оборони України Денис Шмигаль зустрів у Києві Спікера Сейму Литви Юозаса Олєкаса, подякувавши «дружньому литовському народові» за підтримку та назвавши Литву «одним із найближчих союзників України».
Водій медичної роти 41-ї окремої механізованої бригади, боєць з позивним «Барон», збив ворожий ударний безпілотник зі стрілецької зброї, коли дрон заходив на атаку на їхній автомобіль, у якому перебував екіпаж.
Операторами БПЛА 59-ї ОМБр було помічено та уражено ворожу РСЗВ «Град».
Підрозділ ДПСУ «Фенікс» відбив чергову спробу важкого штурму на Донеччині, знищивши десятки окупантів та чотири танки.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Нідерландів Давідом ван Веелом, який сьогодні перебуває з візитом в Україні, та обговорив з ним ключові на даний момент питання — енергетичну безпеку та захист інфраструктури.
від 20000 до 190000 грн
Вся Україна
23 ОМБр
Від самого початку широкомасштабного вторгнення «Яструби» ефективно й ефектно б’ють окупантів на сході та півдні України, застосовуючи широкий спектр безпілотних літальних апаратів — від…