Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Іранські баражуючі боєприпаси Shahed-131 та Shahed-136 важче виявляти в темну пору доби, коли ворог й запускає їх вздовж русла Дніпра.
Про це повідомив речник Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат в ефірі «Українського радіо».
— Радіолокаційно вони стають менш видимими ― що ближче притискаються до землі. Хочеш жити ― притискаєшся нижче. Радіолокаційні засоби, що виявляють ціль, не будуть її бачити, якщо ціль летить нижче їхнього рівня, — зазначив Юрій Ігнат, відповідаючи на запитання журналістів про те, чому протиповітряна оборона не збиває дрони-камікадзе під час їхнього руху вздовж Дніпра
Також речник Повітряних Сил пояснив, що застосунок єППО навряд чи додасть якоїсь інформації у момент атаки, адже дрони найчастіше летять уночі, коли громадяни можуть їх виявити хіба що за звуком. Крім того, швидкість дрона в 150 км/год не дозволяє оперативно відстежувати його за повідомленнями в застосунку або за допомогою дзвінків у поліцію.
Для громадян найважливіше ― берегти себе і перебувати в укриттях, пояснив полковник Ігнат:
— Тому що навіть при 100-відсотковій роботі ППО, на жаль, уламки падають і можуть руйнувати автомобілі, будівлі та життя людей. Коли ракета потрапляє в ціль, вона розривається не одразу лоб-в-лоб із «шахедом», а поруч.
Крім того, бойова частина ворожої ракети не обов’язково розривається при зіткненні із нашою зенітною ракетою: так, вона втрачає свої аеродинамічні властивості і падає вниз, але її бойова частина може вибухнути вже після падіння на землю.
Міністр оборони України Михайло Федоров зустрівся з Комісаром ЄС з питань оборони та космосу Андрюсом Кубілюсом і послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою.
Україна працює над посиленням своєї протиповітряної оборони разом із партнерами з Північноатлантичного альянсу.
У ніч на четвер, 2 квітня, російські війська атакували Україну 172 ударними безпілотниками.
Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 146 бойових зіткнень.
У Збройних Силах України спрощуються механізми переміщення військовослужбовців між частинами.
За минулу добу російські загарбники втратили 1300 військових вбитими та пораненими.
Оператор БПЛА (мікро, міні, ЗСУ)
від 50000 до 120000 грн
Вся Україна
Батальйон безпілотних систем 154 ОМБр
Розвідник-далекомірник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
Гранатометник 155 окремого батальйону територіальної оборони
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….