Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…
За місяць настане зима й наші війська, так само як і війська ворога, постануть перед усіма труднощами, що приходять разом із першими морозами. Але що показує попередній досвід зимових воєнних кампаній у Європі? Чи стане ця пора року нашій армії у пригоді? Та чи впорається ворог на нашій землі з усіма наслідками холодних зимових місяців? Спробуймо розібратися.
Звісно, перше, що приходить на згадку, це радянсько-фінська війна, що тривала у 1939-1940 роках. Відомо, що втрати радянських підрозділів у рази перевищили втрати фінів, а СРСР змушений був планувати нову воєнну кампанію, щоб досягти своїх цілей.
На думку Іскандера Реймана, який вивчав хід і результати першої радянсько-фінської війни, фіни змогли завдати шкоди противнику, бо були достатньо адаптовані до суворої географії та змогли розробити нові форми оперативного мистецтва, що дозволили використати географію проти непристосованого ворога. Фіни швидко пересувалися на лижах, були безшумними й непомітними в лісі. Для перевезення військових вантажів використовували оленів. Нападали на ворога, коли той розпалював вогонь уночі, не давали противникові заснути.
Співробітник Вашингтонського центру стратегічних і міжнародних досліджень Мік Раян стверджує, що фіни показали, як використати зиму собі на користь проти погано підготовленого противника. Раян наголошує, що фінська війна дала важливий урок: війни можна вести, а битви можна вигравати під час найекстремальнішої погоди, зокрема взимку. Він вважає, що метою росії в Україні буде втримати позиції до весни та протягнути війну якомога довше, щонайменше до середини наступного року, в надії виснажити й українців, і їхніх союзників.
Окрім фінського досвіду, можна згадати й операцію в Арденнах (1944-1945) під час Другої світової війни, де німецьким військам протистояли англійські й американські підрозділи. Суворі грудневі та січневі морози вносили свої корективи у дії військових. Але правильні планування та розвіддані дали командуванню союзних військ змогу завдати поразки противнику. Знаючи, куди німецькі підрозділи завдаватиму ударів, американці та англійці дозволили ворогові зайти глибоко в тил, де потім атакували його великими угрупованнями, що призвело до часткового оточення гітлерівських військ. У результаті німці за майже місяць боїв втратили понад сотню тисяч вояків і стратегічну ініціативу у Європі.
Досвід операції в Арденнах дещо нагадує дії Збройних Сил України на Київщині у лютому-березні цього року. Коли російські колони заходили на нашу територію, витягувались у довжину та ставали легкою здобиччю для наших підрозділів. Гадаю, дії української армії у Київській області є так само прикладом успішної зимової кампанії, адже, як усі пам’ятають, у березні на півночі України ще стояли морози й зрештою росармія на початку квітня накивала п’ятами з Київщини.
Тож чи діятиме противник так само цієї зими в інших регіонах нашої країни? Навряд чи. Тож сподіваємося на правильне планування нашого командування майбутніх операцій у нових умовах та практичну безперервну підтримку від наших західних партнерів.
Майбутній флагман ВМС ЗС України провів тренувальні стрільби. Корвет «Іван Мазепа» зараз проходить державні випробування у морських водах Туреччини.
На тимчасово окупованій Луганщині росіяни зробили обов’язковою участь студентів фейкових ВНЗ у «русі перших».
Бійці підрозділу ЦСО «А» СБУ поділилися кадрами знищення ворожих РСЗВ «Град».
П’ятьох чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон з Угорщиною через річку Тиса, затримали прикордонники відділу «Вилок» Мукачівського загону.
Від початку доби на фронті відбулося 108 бойових зіткнень. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському і Курахівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський опублікував відео, яке демонструє ефективну роботу Сил оборони України з ліквідації російських загарбників та їх техніки.
Захищаємо світ
Могилів-Подільський
Державна прикордонна служба України
від 25000 до 125000 грн
Одеса, Одеська область
Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…