Спочатку танкісти бригади двома влучними пострілами з баштової гармати Т-64 знищили ворожу «мотолигу», а потім бронетранспортер зі знаменитим античним іменем «Буцефал» ліквідував залишки…
Підрозділи Сил територіальної оборони Збройних Сил України об’єднали представників різних професій, які нині успішно виконують завдання на різних напрямках оборони. Кореспондент АрміяInform поспілкувалася з колишнім викладачем закладу освіти, який нині несе службу в одному з підрозділів Сил територіальної оборони ЗСУ.
– З дитинства я мріяв стати археологом або істориком. Особливо приваблювала стародавня історія нашої країни. Коли навчався в університеті – працював вчителем, після проходження строкової служби працював викладачем історії та соціології у Запорізькому авіаційному коледжі, – говорить «Вчитель».
Після закінчення університету чоловік продовжив службу у підрозділах Служби безпеки України до моменту виходу на пенсію – зими 2022 року.
– У січні 2022 року вийшов на пенсію, але мої плани та побажання зруйнували росіяни. З початком широкомасштабного вторгнення в Україну долучився до Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Я усвідомлював, що потрібен тут, адже можу передати свої знання і навички, – розповідає тероборонець.
Спершу чоловік очолював відділення підготовки у Запорізькій бригаді Сил територіальної оборони ЗС України.
– В умовах гострої оперативної обстановки була потреба у забезпеченні воїнів базовими навичками вогневої підготовки, тактичної медицини, тактики та інженерної підготовки. Ми сформували тижневий курс, який зрештою покращив рівень готовності наших військовослужбовців до участі в бойових діях. Пізніше було вирішено створити навчальний центр, де воїни з бойовим досвідом як інструктори допомагали готувати інших побратимів. Потім так склалося, що опинився в Донецькій бригаді Сил ТрО, але вже як фахівець з морально-психологічного забезпечення, – ділиться «Вчитель».
Нині заступника командира бригади з морально-психологічного забезпечення можна часто побачити на передових лініях оборони за розмовою з бійцями.
– Періодично виїжджаю до наших воїнів у гарячі точки Донеччини. Моє основне завдання – спілкуватися з солдатами та командирами тактичного рівня. Мій обов’язок робити це особисто, щоб знати їхні потреби. Для мене надважливо розмовляти з ними в окопах, адже так вони розкриваються. Говоримо про різне – про життя до війни, політику, історію, обговорюємо проблеми в родинах. Безумовно, це полегшує мені роботу щодо надання рекомендації підлеглим заступникам командирів рот і батальйонів з МПЗ, – розповідає військовий.
«Вчитель» зазначає, що Сили територіальної оборони ЗС України у взаємодії з іншими підрозділами ЗСУ беруть безпосередню участь у проведенні багатьох військових операцій на різних напрямках оборони нашої держави від російських окупантів.
Чоловік зазначає, що його основний мотиватор на війні – родина. Він впевнений, що незабаром збройні формування звільнять Донеччину і всю Україну.
@armyinformcomua
Росіяни спробували скористатися логістичним шляхом між Шевченковим та Покровськом для акумуляції додаткових сил та засобів, щоб накопичити сили для штурму Гришиного.
108 знищених ударних, розвідувальних дронів і крилатих ракет на бойовому рахунку бойової обслуги пускового пристрою Raven Зенітного ракетного полку імені Українських Січових Стрільців.
За перший день нового року на Донеччині поліція зафіксувала 1519 ворожих ударів. Через російські обстріли загинула людина, ще двоє дістали поранення.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський провів робочу нараду щодо стану інженерного облаштування оборонних рубежів, під час якої обговорив фортифікації, інженерні загородження, підготовку населених пунктів до оборони та організацію антидронового захисту.
Російські загарбники нарощують застосування керованих авіабомб різних типів, і у 2026 році це буде одна з головних загроз. За минулий рік росіяни застосували 60 тисяч таких бомб.
На Покровському напрямку російські окупаційні війська продовжують тиск, але кардинальних змін у лінії бойового зіткнення немає.
Водій категорії C, D (військова служба за контрактом в ЗСУ)
від 50000 до 120000 грн
Київ
Шевченківський РТЦК та СП (Київ)
Кінолог-інспектор прикордонної служби
від 21000 до 24000 грн
Вся Україна
Мукачівський прикордонний загін
Начальник медичного пункту в артилерійський підрозділ
від 23600 до 123600 грн
Луцьк, Волинська область
Спочатку танкісти бригади двома влучними пострілами з баштової гармати Т-64 знищили ворожу «мотолигу», а потім бронетранспортер зі знаменитим античним іменем «Буцефал» ліквідував залишки…