ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міжнародний трастовий фонд для відновлення України може бути створений уже в жовтні

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 8 Жовтня 2022, 0:41
Ілюстративне фото

Під час зустрічі сторони обговорили наступні питання:

– створення фонду відновлення України,

– співпраця з інститутами Світового банку щодо сприяння інвестування в українську економіку,

– поточні урядові програми стимулювання бізнесу і створення робочих місць.

Вже наступного тижня у Вашингтоні відбуватимуться щорічні збори МВФ за участі Світового Банку. Очікується, що зокрема буде обговорено й механізм наповнення трастового фонду для відновлення України, який має з’явитися найближчим часом.

Аруп Банерджі запевнив, що питання щодо створення і функціонування фонду для відновлення України буде винесено на найближче засідання ради директорів Світового банку (заплановано на кінець жовтня).

У свою чергу Юлія Свириденко заявила, що Україна також потребує збільшення інвестицій, які могли б надходити навіть під час війни і стимулювати економіку.

«Україна потребує іноземних інвестицій, адже саме вони мають найвищий мультиплікативний ефект для економіки. Зараз іноземні інвестори не наважуються приходити в Україну через військові ризики. Тому ми дуже сподіваємось на співпрацю з MIGA (Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій), яке вже виділило Україні 30 мільйонів доларів США на реалізацію пілотного проекту зі страхування інвестицій під час війни», – заявила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, Україна розраховує, що Міжнародна фінансова корпорація (IFC) винесе на затвердження Ради директорів Світового банку пакет фінансової допомоги для залучення інвесторів вже в листопаді цього року. Пакет передбачатиме фінансування на 1 млрд доларів – це буде як пряме кредитування, так і фінансові гарантії та інструменти торгового фінансування. Це може допомогти збільшити інвестиції в Україну мінімум на 3 млрд доларів.

Аруп Банерджі підтвердив високу довіру до українського уряду з боку IFC і Світового банку: «IFC довіряє українському Уряду. Коли буде реалізовано один або декілька інвестиційних проектів в рамках співпраці з MIGA, гадаю, що інвестиції в Україну зростуть. Іноземний приватний бізнес зараз очікує на можливість прийти до України. Але всіх лякають військові ризики. Якщо буде реалізовано один чи декілька пілотних проекти, то, я впевнений, гроші інвесторів прийдуть сюди. Після війни ваша країна стане дуже привабливим місцем для життя. Впевнений, що ви побачите не тільки приплив фінансування, але ще й великий потік людей, які будуть бажати жити і працювати в Україні».

Також Аруп Банерджі рекомендував звернутись до IFC з пропозицією алокувати частину коштів не на пряме кредитування, а в якості кредитних ліній за участі українських комерційних банків. Це дозволить працювати інвесторам з меншими сумами та пом’якшити вимоги до позичальників. Також це потенційно може дозволити використати гроші IFC для фінансування механізмів грантової підтримки підприємців.

Під час розмови представник Світового банку високо оцінив зусилля Уряду щодо підтримки економіки та фінансової стабільності країни під час війни. Він також запевнив, що у жовтні Світовий банк надасть Україні остаточний звіт з пропозиціями та рекомендаціями щодо вдосконалення системи управління державними фінансами.

Джерело: Урядовий портал

Читайте нас в Telegram
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини
З Краматорська евакуюють пам’ятки для збереження культурної спадщини

У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.

$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах
$9 тисяч за «бронь»: у Києві викрили правоохоронця, який заробляв на ухилянтах

Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.

«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції
«Українці стали взірцем для партнерів»: нацгвардійці завершили масштабні навчання Aurora 2026 у Швеції

Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.

Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту
Тили палають: росіян знищують за багато кілометрів від фронту

Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.

«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню
«Франківськ під ударом» — після російської атаки палала багатоповерхівка, людей витягали з вогню

В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.

Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї
Збивав гелікоптери та БПЛА: воїн «Боржомі» пройшов шлях від солдата до командира батареї

Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.

ВАКАНСІЇ
Стаpший pозвідник-опеpатоp, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Стрілець, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Служба в Силах Оборони за контрактом, стрілець

від 20100 до 120000 грн

Вінницькі Хутори, Вінницька область

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

Гранатометник 5 ОШБр

від 20000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Інспектор прикордонної служби (1 кат.), фельдшер

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

--- ---