Саме таку неофіційну назву отримали перші в історії випробування взаємодії пілотованого літака з дроном зі штучним інтелектом в ролі напарника на авіабазі Еглін у Флориді (США)…
20-21 жовтня в Україні відбудеться National Defence Hackathon 2022 (Національний оборонний хакатон 2022), який об’єднає найкращих спеціалістів з кібербезпеки та протидії дезінформації, провідних експертів у сфері IT приватного та державних секторів. Українські фахівці разом із представниками наших країн-партнерів працюватимуть над інноваційними рішеннями, які допоможуть здобути ЗСУ технологічну перевагу над ворогом.
«У повномасштабній війні проти нашої країни російська федерація застосовує всі засоби воєнного, політичного, економічного та інформаційно-психологічного впливу. Фактично ми перша у світі країна, яка у XXI сторіччі вимушена давати відсіч ворогу відразу в чотирьох просторах: на суші, на воді, в повітрі, у кіберпросторі. Особливу роль у стратегії ворога відіграє саме активна агресія в інформаційному та кіберпросторі. Сьогодні як ніколи актуальна координація зусиль усієї кіберспільноти, ІТ-бізнесу та фахівців з протидії кіберзагрозам, ІПСО тощо, для того, щоб кібероборона України та її інформаційний суверенітет були міцними, — зазначив Міністр оборони України Олексій Резніков. — Популяризація прогресивного military-style у вітчизняному хайтек-ком’юніті та розвиток сфери military-tech — створення ІТ-стартапів у інтересах військової сфери, їхня інтеграція з бізнесом та потребами громадян — є одними з наших пріоритетів та сприятимуть побудові власного цифрового суверенітету з точкою опори на оборону та безпеку».
National Defence Hackathon 2022 організовано Міністерством оборони України разом із Генеральним штабом ЗСУ, Національним координаційним центром кібербезпеки (НКЦК), Центром протидії дезінформації за підтримки Фонду Цивільних Досліджень та Розвитку США в Україні, Державного департаменту США та НАТО. На хакатон запрошені кіберексперти НАТО, а також фахівці з дружніх країн: Польщі, Великої Британії, США, Литви, Латвії, Естонії та інших країн ЄС.
«Кіберскладова цієї війни є не менш важливою, ніж військова, це фундаментально важливий фронт. Тому пріоритет сьогодні — об’єднати зусилля держави, бізнесу, кіберволонтерів та міжнародної спільноти, щоб ефективно відбити російську агресію і на полі бою, і у кіберпросторі. Нам потрібні інноваційні рішення, які будуть релевантними для військових нині, та піднімуть на найвищий рівень кібероборону держави в майбутньому. У наступні п’ять-десять років кіберзброя стане номером один у світі. І ми маємо не просто бути до цього готові, а стати одним із світових лідерів стійкості у кіберпросторі», — наголосив Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов.
Упродовж двох днів учасники хакатону працюватимуть над трьома типами завдань: технологічними, організаційно-правовими та з протидії інформаційно-психологічним операціям (PSYOPS). Зокрема, вони розроблятимуть рішення для розвитку military-tech індустрії, які підсилять кібероборону держави та допоможуть ЗСУ в боротьбі з росією.
«За масштабами і характером воєнних дій, їх інтенсивністю, ця війна порівнювана з Першою та Другою світовими. Але вона більш складна, тому що відбувається в епоху високих технологій. Протистояння у кіберпросторі, використання супутникового зв’язку та космічної розвідки, інформаційний супровід у режимі онлайн, безпілотні літальні апарати — все це реалії і виклики нашого часу. Україна має значний інтелектуальний потенціал. І я сподіваюся, що такі заходи, як Національний оборонний хакатон, допоможуть максимального використати його для досягнення нашої Перемоги», — вважає Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний.
Керівник з операційної діяльності Фонду Цивільних Досліджень та Розвитку США в Україні Михайло Верич сказав, що координація спільних зусиль залишається пріоритетом та є важливою передумовою успішної протидії кіберзагрозам. «Нині Україну підтримує весь демократичний світ. І цю підтримку слід розглядати скоріше як можливість подальшого розвитку сфери кібербезпеки у країні, аніж як просто руку допомоги. Проведення Національного оборонного хакатону насамперед дозволить віднайти інноваційні рішення, які нині необхідні нашим захисникам, та сприятиме поглибленню співпраці з міжнародними партнерами».
Під час хакатону також відбудеться презентація українських інноваційних проєктів у сфері кібербезпеки та оборони.
Взяти участь у хакатоні можна як член команди або як ментор чи суддя — https://hackathon.mil.gov.ua/. Дедлайн подачі заявок: 15 жовтня.
@armyinformcomua
Бойові втрати російських окупаційних сил за минулу добу склали 1070 військових, 43 артилерійські системи та три танки.
За минулу добу між українськими військовими та російськими окупантами відбулося 154 бойові зіткнення.
Свій позивний «Схід» Анатолій отримав дуже просто — під час служби в Збройних Силах у 2015‒2022 роках він украй рідко мав змогу потрапити додому.
Хто стали героями документального фільму «Воїни Світла: Митці на війні»? Якими є задум і мета стрічки? Та чому не запрошували Сергія Жадана?
На Запорізькому напрямку воїни 73-го морського центру Сил спеціальних операцій за допомогою дронів дистанційно мінують шляхи пересування окупантів. Унаслідок цього на одній із мін підірвалися двоє російських військових, які рухалися на мотоциклі.
Українська урядова делегація на чолі з Прем’єр-міністром Юлією Свириденко розпочала роботу у США в рамках щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку, що тривають з 13 по 18 жовтня.
від 20000 до 100000 грн
Дніпро
Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)
від 21000 до 50000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
від 21000 до 30000 грн
Білгород-Дністровський
Державна прикордонна служба України
Саме таку неофіційну назву отримали перші в історії випробування взаємодії пілотованого літака з дроном зі штучним інтелектом в ролі напарника на авіабазі Еглін у Флориді (США)…