ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Чи можна здавати кров після ковіду – роз’яснення МОЗ

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 27 Вересня 2022, 4:10

В умовах протидії військовій агресії російської федерації донорство крові має критично важливе значення для збереження життя як військових, які щодня боронять нашу країну, так і цивільних громадян.

Людина, яка перенесла коронавірусну хворобу, може здавати кров через 28 днів після повного одужання.

Такі обмеження пов’язані передусім зі станом здоров’я самого донора, який повинен відновитися після хвороби. Адже цей вірус через кров не передається.

Серед основних способів його передачі — контактний, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети, що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальних шляхів хворого чи інфікованого, та краплинний, коли вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання.

Вакцинація проти коронавірусу також НЕ є протипоказанням до донорства крові, оскільки для вакцинації проти COVID-19 не використовуються так звані живі вакцини, які містять ослаблений живий мікроорганізм (про вакцини, які використовуються в Україні, детальніше йдеться на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua/).

Якщо наступного дня після щеплення людина почувається здоровою і це підтверджує огляд лікаря перед донацією — можна здавати кров.

Щодо інших щеплень, наприклад, для профілактики туберкульозу (БЦЖ), кору, паротиту та краснухи (КПК), які проводять живими вакцинами, то після них кров можна здавати через чотири тижні.

Про протипоказання до донорства детальніше за посиланням – HTTPS://BIT.LY/3QJMOLB

Нагадуємо, що в Україні триває національна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором».

Джерело: Урядовий портал

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«З мого досвіду, захід і вихід з позицій — найстрашніше»: наш штурмовик 90 днів був на бойовому виході

«З мого досвіду, захід і вихід з позицій — найстрашніше»: наш штурмовик 90 днів був на бойовому виході

Бійці 225-го штурмового полку цілих 90 днів тримали позиції, а потім успішно повернулися в тил.

УВ «Курськ»: Андріївка на Сумщині залишається під контролем ЗСУ

УВ «Курськ»: Андріївка на Сумщині залишається під контролем ЗСУ

Населений пункт Андріївка в Сумській області залишається під контролем Збройних Сил України.

Наслідки атак рф на Херсонщині: пошкоджений собор, троє загиблих, є поранені

Наслідки атак рф на Херсонщині: пошкоджений собор, троє загиблих, є поранені

На Херсонщині протягом минулої доби від ворожих атак потерпали 28 населених пунктів. Унаслідок російської агресії троє людей загинули та троє поранені, серед постраждалих — поліцейський.

«Ворог намагається зламати Україну» — Президент про удари по інфраструктурі на Дніпровщині та Запоріжжі

«Ворог намагається зламати Україну» — Президент про удари по інфраструктурі на Дніпровщині та Запоріжжі

Володимир Зеленський подякував кожній ремонтній бригаді, усім службам, які від ночі працюють для відновлення постачання електрики, тепла й води на Дніпровщині та в Запорізькій області.

Трактор з мангалом та РЕБом — на Харківщині уражено дивну російську техніку

Трактор з мангалом та РЕБом — на Харківщині уражено дивну російську техніку

На Південно-Слобожанському напрямку розвідувально-ударні групи БПЛА бригади «Гарт» продовжують виявляти та знищувати ворожі цілі.

«Вони психують, не вкладаються в дедлайни»: на Покровському напрямку ворог активно маневрує піхотою

«Вони психують, не вкладаються в дедлайни»: на Покровському напрямку ворог активно маневрує піхотою

У зоні відповідальності бригади НГУ «Рубіж» фіксується часткове зменшення кількості ворожої піхоти через відчутні втрати, але атаки окупанти не зупиняють.

ВАКАНСІЇ
Оператор, лінійний наглядач відділення комунікацій, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Дніпро

Комендатура військових сполучень (Дніпро)

Водій-зв’язківець, морська піхота

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Бухгалтер (ФЕС)

від 22000 до 23000 грн

Рівне

Військова частина А0532

Начальник аптеки, фармацевт

від 20000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

Стрілець(снайпер, номер обслуги, помічник гранатометника)

від 22000 до 120000 грн

Луцьк, Волинська область

Бойовий медик взводу

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---