Правоохоронці встановили особу громадянина та притягли його до відповідальності, а суд призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на п`ять років з конфіскацією особистого «Iphone 8»,…

«Вітаю вас із зарахуванням до Військо-морського ліцею імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного!» Саме так цього урочистого дня звертався до кількох десятків 15-річних юнаків і дівчат начальник навчального закладу капітан 1 рангу Віктор Шмигановський. Адже вони успішно завершили вступні випробування до флотського ліцею, у якому впродовж двох років здобуватимуть повну загальну середню освіту та опановуватимуть військову справу.
— Вступна кампанія – 2022 вирізняється високим патріотизмом абітурієнтів, — прокоментував кореспондентам АрміяInform Віктор Шмигановський. — До нас приїхали юні українці, які не побоялись пов’язати свою долю із захистом держави навіть попри початок широкомасштабного вторгнення російських окупантів. І хоча вступників цьогоріч менше, ніж зазвичай, але їхня мотивація в рази сильніша. Я вважаю, що варто вклонитись і дітям за їхнє бажання в майбутньому стати захисниками, і їхнім батькам, які підтримують ці прагнення.
На вступні іспити до ліцею прибули абітурієнти з 18 регіонів країни. Серед них — діти пільгових категорій, зокрема сироти та позбавлені батьківського піклування, а також із тимчасово окупованих територій. Четверта частина вступників — дівчата.
— Хочу зазначити, що мотивація у дівчат навіть сильніша, ніж у хлопців. Загалом під час вступу діти показали непогані знання з усіх предметів, а саме: математика, українська та англійська мови, а також фізпідготовка. І це з огляду на те, що майже два роки вони навчались дистанційно через Covid-19. Сподіваємось, що під час навчання в ліцеї вони поновлять і примножать свої здобутки, — відзначив капітан 1 рангу Віктор Шмигановський.
З 1 вересня першокурсники розпочнуть очне навчання в тимчасовому місці дислокації, де для них створено всі необхідні умови. Для багатьох із них флотський ліцей стане першою сходинкою у військовій кар’єрі. Адже викладацький колектив закладу докладає всіх зусиль, аби юнаки та дівчата не лише здобули якісні та сучасні знання, а й стали справжніми захисниками. Про те, що викладацькому складу вдається виконати визначені завдання, свідчить той факт, що щороку майже 90 % ліцеїстів вступають до військових вишів різного спрямування: як до закладів вищої освіти, які готують фахівців для Збройних Сил України, так і до тих, що випускають фахівців для інших складових сил оборони.
— Понад 80 % випускників цього року вже під час широкомасштабної війни зробили серйозний вибір і вирішили вступити до ВВНЗ. Сподіваємось, що після завершення навчання вони поповнять сили оборони. А торішні наші випускники вже сьогодні гідно виконують обов’язок із захисту Батьківщини на передовій. Маємо й нагороджених ліцеїстів-випускників. Один із них — захисник Маріуполя, якого відзначили орденом «За мужність», — розказав начальник Військово-морського ліцею. — Також хочу відзначити й наших викладачів і вчителів. Понад половина з них, зокрема і цивільні, вийшли з Криму у 2014 році, адже не могли та не хотіли жити поряд з окупантом. Окрім того, половина викладацького складу — учасники бойових дій.
Удалося поспілкуватись кореспондентам і з першокурсниками. Хоч усі вони — з різних куточків України, мають несхожі вподобання і захоплення, та всіх їх об’єднує бажання стати захисниками України.

Євген родом з Одещини, захоплюється спортом, зокрема 5 років займався тайським боксом. Бажання стати військовим сформувалось у хлопця з раннього дитинства. Щоб утілити це рішення в життя, він вступив до Військово-морського ліцею.
— Вступні іспити для мене були не дуже важкими. Найлегше дались українська мова та нормативи з фізичної підготовки. Коли розпочалось широкомасштабне вторгнення, жодного сумніву щодо свого рішення не було. У майбутньому хочу вступити до сил оборони, а навчання в ліцеї — гарна сходинка у військовій кар’єрі.

Єлизавета — одеситка. Дівчина захоплюється точними науками: математикою, фізикою, хімією. До речі, саме вона отримала найвищий загальний вступний бал серед вступників.
— Я давно вирішила вступати саме у Військово-морський ліцей. Вважаю, що це гарна можливість здобути якісну освіту, яка допоможе в майбутньому здійснити мою мрію — стати офіцером. Хочу захищати Батьківщину.

Владислав — із Рівненщини. Морив морем із 5 класу, адже ще маленьким слухав розповіді дядька-військового, служба якого пов’язана із Військово-Морськими Силами ЗСУ.
— Навчання в ліцеї допоможе мені здійснити давню мрію — захищати рідну країну від ворога. А ще дуже люблю море й розповіді рідного дядька про те, на яких кораблях він ходив і куди. Тож уже вирішив для себе, що стану військовим моряком.
Фото та відео авторів
@armyinformcomua
Сапери Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України перевірили та очистили від вибухонебезпечних предметів територію площею у 222 970,68 га від початку широкомасштабного вторгнення росіян.
У центрі Покровська підняли український прапор. Штурмовики полку «СКЕЛЯ» показали кадри з міста, де вони продовжують знищувати росіян, а на вулицях Покровська лежить багато тіл окупантів. Також 155 механізована бригада імені Анни Київської оприлюднила відео роботи свого танка «Леопард» у Покровську.
Ворог скинув керовану авіабомбу на магазин у Великописарівській громаді. Загинули 2 людини.
Дронарі 13-ї бригади НГУ «Хартія» знайшли поблизу своїх позицій п’ятьох цуценят. Песиків нагодували, зігріли та успішно евакуювали з небезпечної зони за допомогою наземного роботизованого комплексу.
Те, що колись було просто грою, у війні перетворюється на зброю. Як дартс із розваги став спортом світового рівня, так і однойменний український БПЛА виріс з аматорської розробки до ефективного засобу ураження середньої дальності.
Генеральний штаб Збройних Сил України продовжує впроваджувати рішення, спрямовані на цифровізацію та зменшення паперової тяганини в армії. Оприлюднені зміни стосуються механізму переведення військовослужбовців між військовими частинами та призначення після повернення із СЗЧ.
від 20000 до 50000 грн
Кропивницький
Військова частина А3406
Правоохоронці встановили особу громадянина та притягли його до відповідальності, а суд призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на п`ять років з конфіскацією особистого «Iphone 8»,…