І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…
У попередніх матеріалах ми писали про зміну сутності протиборства в російсько-українській війні шляхом впровадження високотехнологічних зразків озброєнь на прикладі реактивних систем залпового вогню М142 HIMARS та М270 MLRS.
З їх успішним застосуванням тісно пов’язані різноманітні безпілотні літальні апарати (БПЛА), які спільно з іншими засобами розвідки надають необхідну ситуаційну обізнаність на всіх ланках управління військами і дозволяють ефективно застосовувати засоби ураження. АрміяInform підготувала короткий огляд основних новин в контексті поширення дронів у Збройних Силах України.
З головного — на сьогодні динамічно розвивається проєкт, започаткований Міністерством цифрової трансформації України, який у медійному просторі отримав назву «Армія дронів».
З цього приводу очільник міністерства Михайло Федоров у своєму телеграм-каналі повідомив, що завдяки пожертвуванням українців вже укладено контракти на загальну суму 260,5 млн грн на постачання дронів різного призначення для ЗС України і найближчим часом вони з’являться в бойових порядках наших військ.
Якщо говорити про конкретні зразки, то це дрони-розвідники Fly Eye, наземні системи (контейнерні пускові установки) для ударних дронів-камікадзе Warmate, а також мультикоптери Matrice. До речі, закупівля Fly Eye стала можливою завдяки допомозі на суму понад 100 млн грн від підприємця Максима Полякова, який добре відомий своїми інноваційними проєктами у сфері космічних технологій.
На доповнення до проєктів Мінцифри, за ініціативи місцевої громадськості для потреб українських військових в Польщі розпочато збір коштів на закупівлю дронів-камікадзе Warmate та наземної станції управління ними. Організатори акції планують зібрати для цього 4 млн злотих (близько 24,7 млн гривень).
Окрім отримання дронів зарубіжного виробництва, в Україні ціла низка підприємств працює над аналогічними вітчизняними проєктами.
Наприклад, група українських інженерів і програмістів розробила вітчизняний БПЛА Made in Ukraine, який виготовлений з матеріалів, що погано виявляють ворожі радари, і може скидати на противника боєприпас із висоти до 100 м. Ініціатором проєкту став Володимир Яценко, фундатор Monobank.
Наразі розробники відпрацювали сьому версію БПЛА, використовуючи досвід і пропозиції військовослужбовців ЗСУ. В інтерв’ю ЗМІ пан Яценко повідомив, що боєзапас дрона налічує шість гранат, а дальність застосування — до 20 км. Розробники кажуть, що під час випробувань БПЛА показав точність влучання до трьох метрів з висоти 100 метрів, а в перспективі точність ураження буде доведено до 1 метра.
Крім того, Україна зробила черговий крок для розгортання власного виробництва безпілотників Bayraktar
Пресслужба Кабміну повідомила, що в парламент буде направлено проєкт Закону України про ратифікацію угоди між Україною та Туреччиною про співпрацю у сфері високих технологій, авіаційної та космічної галузей. З цього приводу Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив: “Серед іншого, це дозволить побудувати на території України завод з виробництва та обслуговування знаменитих безпілотників Bayraktar.
Нагадаємо, що буквально напередодні широкомасштабної війни, в лютому цього року, президенти України та Туреччини підписали угоду, яка створює правові передумови для промислового виробництва БПЛА компанії Baykar безпосередньо в Україні.
У недавньому інтерв’ю CNN директор Baykar Makina Халук Байрактар підкреслив, що вони ніколи не постачали свої бойові БПЛА російській федерації та не мають будь-яких таких планів на майбутнє.
До речі, у світі досить швидко роблять висновки з досвіду застосування БПЛА в Україні, особливо в частині їх захисту від різноманітних антидронових систем та засобів РЕБ в цілому. Наприклад, у Великій Британії за підтримки міністерства оборони країни створили дрон із лазерним управлінням. Нещодавно на навчальному полігоні Солсбері-Плейн відбулися військові випробування БПЛА з лазерним управлінням виробництва компанії QinetiQ.
За інформацією видання Defence News, його відмінність — спеціальні датчики, що вловлюють лазерні промені та технології оптичного зв’язку FSOC (Free Space Optical Communication) для бездротової передачі даних, які не залежать від радіочастот і тим самим мінімізують уразливість від РЕБ противника. Хоча дрони з технологією FSOC мають недолік у вигляді малого радіусу дій (зазвичай близько 400 метрів), вони можуть бути корисними для проведення розвідувальних або диверсійних дій на рівні невеликих підрозділів.
@armyinformcomua
Дронарі 414 бригади безпілотних систем ЗСУ «Птахи Мадяра» зробили підбірку уражень живої сили та техніки росіян звичайними FPV-дронами та дронами на оптоволокні.
Напередодні засідання Європейської ради Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з її главою Антоніу Коштою, під час якої сторони скоординували свої позиції та обговорили ключові питання порядку денного.
Бійці 24 механізованої бригади імені короля Данила разом з побратимами з 5 штурмової бригади відбили ще один механізований штурм росіян в Часовому Яру. Противнику завдано значних втрат.
Заступник міністра оборони України Сергій Боєв взяв участь в засіданні політичного комітету НАТО, під час якого порушив тему зміцнення оборонних спроможностей України як запоруку стійкого миру.
Бійці 412 полку безпілотних систем Nemesis наздогнали та уразили двох ворожих штурмовиків на мотоциклах.
У командуванні Повітряних сил ЗСУ спростували російський фейк про начебто збитий літак F-16 Повітряних Сил ЗСУ над Сумською областю.
від 21000 до 24000 грн
Чоп
Державна прикордонна служба України
від 22000 до 120000 грн
Луцьк, Волинська область
І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…