ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На саміті в Мадриді росія перейде зі статусу «стратегічного партнера» у статус «загрози»

Важливо Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 29 Червня 2022, 15:28
Фото: nato.int

У Мадриді триває саміт НАТО. Цю зустріч називають трансформувальною, тому що тут ухвалюватимуть історичні рішення. Зокрема, Альянс ухвалить нову стратегію стримування та оборони на наступні 10 років, де росія, яка раніше була вказана як партнер, тепер буде вказана як пряма загроза НАТО. А також Фінляндія та Швеція, які традиційно зберігали нейтралітет, будуть запрошені до членства.

— Це буде історичний саміт трансформації нашого Альянсу. Ми зустрічаємося в розпал найбільшої кризи з усіх, з якими коли-небудь стикалися з часів Другої світової війни. Це буде саміт трансформації, тому що ми ухвалимо історичні рішення, — заявив перед початком засідання Генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Він зазначив, що нова стратегічна концепція Альянсу буде планом того, як захистити союзників.

— Союзники визначать, як вести НАТО в майбутнє у більш небезпечному світі, щоб захистити всіх союзників… Ми пришвидшимо фундаментальні зміни в нашому стримуванні та захисті з великою кількістю підрозділів, готових до битви, з великою кількістю сил швидкого реагування та з великою кількістю попередньо розміщеного обладнання. На цьому саміті ми схвалимо найбільше посилення з часів холодної війни, — додав Генсек Альянсу.

Також тут планують розглянути допомогу Україні. Це комплексний пакет нелетальної допомоги на мільйони євро.

Як сказав Генсек Альянсу, допомога буде спрямована на посилення засобів зв’язку, захисту від дронів, гуманітарної та іншої підтримки. Також у довгостроковій перспективі планується допомога Україні для переходу з її радянського обладнання та озброєння на натовське сучасне.

— Союзники висловлять підтримку Україні… Я радий, що Президент Зеленський виступить сьогодні перед усіма лідерами, і ми схвалимо комплексний пакет допомоги Україні, — повідомив Столтенберг.

Як відомо, Володимир Зеленський виступить по відеозв’язку.

Як уже повідомлялося, лідери НАТО ухвалять історичне рішення в контексті «відкритих дверей».

— Це ґрунтується на домовленостях, досягнутих між Туреччиною, Фінляндією та Швецією вчора. Це — хороший договір для всіх нас, — повідомив Єнс Столтенберг.

Нагадаємо, що Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до НАТО 18 травня, проте їх не розглядали через блокування Туреччини. А саме: Анкара звинувачувала їх у підтримці курдських угруповань, які там вважаються терористичними. Ми знаємо, що напередодні вже було досягнуто попередньої згоди щодо членів. Туреччина у Мадриді погодилася підписати Меморандум із Фінляндією та Швецією про взаєморозуміння. Тож Єнс Столтенберг висловив упевненість, що є рішення щодо членства цих країн, яке ми сьогодні почуємо. Після цього розпочнеться процес ратифікації всіма 30 країнами-членами. 

До слова, це буде найшвидший вступ країн до оборонного союзу НАТО в історії існування організації.

Нагадаємо, уперше участь у зборах лідерів візьмуть країни Тихоокеанського регіону: Нова Зеландія, Австралія, Південна Корея та Японія. Їх запросили для обговорення глобальних викликів і більш тісної співпраці.

Щодо нової Стратегії стримування та оборони на наступні 10 років, то планується, що росія, яка раніше була вказана як партнер, тепер буде вказана як «пряма загроза» безпеці НАТО.

— Наш саміт НАТО в Мадриді цього тижня матиме визначальне значення з багатьма важливими рішеннями, зокрема з новою Стратегічною концепцією нової реальності безпеки, фундаментальними зрушеннями у стримуванні та обороні НАТО та підтримкою України нині й на майбутнє. Я очікую, що стане зрозумілим, що союзники вважають росію найсерйознішою і прямою загрозою нашій безпеці, — заявив Столтенберг.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Вітязь» засліпнув — у перший день року уражено дуже цінний об’єкт російської ППО  

«Вітязь» засліпнув — у перший день року уражено дуже цінний об’єкт російської ППО  

Оператори батальйону Asgard 412-ї бригади безпілотних систем Nemesis уразили зенітно-ракетний комплекс «Тор» та радіолокаційну станцію зенітно-ракетного комплексу С-350 «Вітязь».

У Покровській агломерації Сили оборони ліквідували понад 7 тисяч росіян за 5 місяців

У Покровській агломерації Сили оборони ліквідували понад 7 тисяч росіян за 5 місяців

За останні 5 місяців Сили оборони ліквідували у Покровській агломерації понад 7 тисяч росіян, ще більше 2,6 тисячі — поранені.

«Святкова „бавовна“ для окупантів»: наші бійці відправили росіянам особливі «подарунки»

«Святкова „бавовна“ для окупантів»: наші бійці відправили росіянам особливі «подарунки»

Бійці 156-ї окремої механізованої бригади показали кадри ураження російських загарбників, а також ворожого транспорту та укриттів напередодні Нового року.

Більше не літають: дронарі знищили «Віщого Олега» і вісім російських «крил»

Більше не літають: дронарі знищили «Віщого Олега» і вісім російських «крил»

На Лиманському напрямку уночі пілоти батальйону Signum знищили девʼять російських безпілотників.

На Костянтинівському напрямку Сили оборони відбили вже 9 ворожих атак — Генштаб ЗСУ

На Костянтинівському напрямку Сили оборони відбили вже 9 ворожих атак — Генштаб ЗСУ

З початку доби загальна кількість бойових зіткнень уздовж усієї лінії фронту становить 45.

Робота на випередження: прикордонники зірвали спробу нелегального перетину кордону

Робота на випередження: прикордонники зірвали спробу нелегального перетину кордону

Прикордонники зупинили чотирьох чоловіків, які планували незаконно перетнути кордон.

ВАКАНСІЇ
Бойовий медик/иня

від 20000 до 120000 грн

Львів, Львівська область

Водій (кат. B, C, D), військовослужбовець

від 20500 до 20500 грн

Городок (Житомирська обл.)

Військова частина А2192

Стрілець-санітар

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Бойовий медик

від 30000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Військовий кухар

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Стрілець-санітар

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО

--- ---