ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

В Україні відкрили 830 кримінальних проваджень за фактом колабораціонізму

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 26 Червня 2022, 2:24

Голова Нацполіції України Ігор Клименко розповів, що найбільше злочинів пов’язаних із війною зафіксували на території Київської, Луганської, Дніпропетровської, Донецької областей та Херсону.

Поліція задокументувала більше 19 тис. злочинів російської армії від початку широкомасштабного вторгнення. Це приблизно 70% з них – це саме злочини, які пов’язані з порушенням законів та звичаїв війни.

– 13 тисяч – порушення законів та звичаїв війни. Посягання на територіальну цілісність – близько 5 тис, і колаборація – це понад 800 злочинів, які були задокументовані. Найбільші цифри – це Київська, Луганська, Дніпропетровська і Донецька області. Потім йде Херсон. Тобто, всі нині тимчасово окуповані або вже звільнені території, – повідомив він.

За даними Нацполіції на деокупованих територіях налічується 1200 неідентифікованих тіл. Серед них є і ті, які були знайдені у братських могилах. Як відбувається процес ідентифікації тіл, чому він настільки довгий і складний?

– На сьогодні ця цифра вже складає 1664. І, на жаль, вона збільшується. Великі території нашої держави були під тимчасовою окупацію агресора, і тому практично кожного дня, кожного тижня ми отримаємо інформацію, – оперативним шляхом, або через звернення громадян на гарячу лінію, — про такі можливі поховання. Ці ж громадяни потім дуже часто виступають свідками, повідомляють за яких обставинах могло все це статися. І відповідно тоді вже включається ціла група поліцейських.

– На сьогодні число братських могил складає десь до 20. І це без підвалів, де ми знаходили по три-чотири-п’ять загиблих, без погребів, де вони були закатовані. Найбільше братських могил на Київщині – 13. У них поховані 169 мирних жителів. Решта – це Харківська, Чернігівська і Сумська області.

– На минулому тижні на Київщині ми знайшли ще одну братську могилу, в якій було поховано дев’ять чоловік. Як правило, це наші цивільні громадяни. Більшість з них або отримали вогнепальні або мінно-вибухові поранення. Таких випадків дуже багато на Харківщині. Наприклад, один чоловік, медик, був учасником Антитерористичної операції, – його російські військові розстріляли, а потім спалили. Тобто, дуже часто ми маємо складнощі саме з ідентифікацією таких осіб, тому що вони просто спалені.

Голова Нацполіції України також повідомив, що за статтею про колабораційну діяльність відкрито вже 830 кримінальних проваджень.

За словами начальника поліції, 1355 людей вже отримали підозри, а до суду скерували 55 проваджень. Серед можливих колаборантів є і місцеві депутати, і колишні правоохоронці.

«А є такі люди, які відверто симпатизували рф, чекали «рускій мір». Це пов’язано було і з пропагандою, яку нав’язували багато років російські засоби масової інформації, та й деякі політичні партії, які функціонували на території нашої держави», — зазначив Ігор Клименко.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Намагається діставати свої тряпки, показувати»: на Краматорському напрямку знищують малі групи ворога
«Намагається діставати свої тряпки, показувати»: на Краматорському напрямку знищують малі групи ворога

Маючи перевагу в живій силі росіяни продовжують спроби інфільтруватися в міжпозиційний простір Сил оборони на Краматорському напрямку.

У День закоханих українські бійці діляться оригінальними валентинками
У День закоханих українські бійці діляться оригінальними валентинками

До Дня закоханих українські військові вирішили поділитися у соцмережах оригінальними валентинками, які вони присвятили найріднішим для себе людям.

Мінус катер БК-16 та РЛС у Криму: Генштаб звітує про серію успішних ударів Сил оборони
Мінус катер БК-16 та РЛС у Криму: Генштаб звітує про серію успішних ударів Сил оборони

Підрозділи Сил оборони України упродовж 12–13 лютого здійснили серію успішних ударів по військових об’єктах окупантів.

«Йдуть голі, босі, простоволосі»: на Слов’янському напрямку кишить одноразовими російськими «бомжами» та дронами
«Йдуть голі, босі, простоволосі»: на Слов’янському напрямку кишить одноразовими російськими «бомжами» та дронами

Під час спроб інфільтрації між позиціями Сил оборони на Слов’янському напрямку ворог не шкодує ні солдат, ані дронів.

У Силах безпілотних систем запустили цифровий облік майна та техніки зв’язку
У Силах безпілотних систем запустили цифровий облік майна та техніки зв’язку

У Силах безпілотних систем ЗСУ запрацювала цифрова система обліку майна й техніки зв’язку — без паперових журналів і ручних звірянь.

Під носом у ворога — «Омега» витягла свого пораненого бійця з полону на Покровському напрямку
Під носом у ворога — «Омега» витягла свого пораненого бійця з полону на Покровському напрямку

Українські спецпризначенці врятували з ворожого полону свого пораненого бійця, евакуювавши його буквально з-під носа у російських окупантів.

ВАКАНСІЇ
Бойовий медик взводу військовослужбовець

від 22000 до 125000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Мережевий інженер

від 55000 до 130000 грн

Ужгород, Закарпатська область

Начальник електростанції відділення зв’язку

від 25000 до 35000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Діловод-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП

Оператор-наведення, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---