Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 20 грудня 2024 року Президент України присвоїв 65 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України почесне…
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь в онлайн-форматі у конференції «Жінки у конфліктах», що присвячена становищу жінок, які опинилися в епіцентрі воєн, правосуддю, а також жіночому лідерству у надскладних життєвих обставинах.
Про це повідомляє Офіс Президента України.
Олена Зеленська розповіла про історії українських жінок на конференції «Жінки в конфліктах». Вона наголосила, що жінки не лише є жертвами війни росії проти України, але захищають країну на рівні з чоловіками.
« У лавах ЗСУ – 37 тисяч жінок. Вже понад тисячу жінок стали командирами. Як-от вчителька історії Любов Плаксюк – перша українка, яка очолила артилерійський підрозділ і зараз воює на Донбасі», – розповіла вона.
Вона також наголосила, що українських жінок не можна називати просто жертвами війни.
«Я впевнена, що нас, українських жінок, не можна називати просто жертвами. У кожної з нас є своя історія спротиву», – наголосила вона.
Дружина президента нагадала, що більшість медиків, вчителів і соціальних працівників в Україні – це жінки. 50 відсотків підприємців – теж жінки.
Своє вступне слово Олена Зеленська завершила, запитавши «Яка ваша суперсила?» І вона відповіла: «Я – українка».
Разом з першою леді в дискусії взяли участь інші жінки-лідерки, зокрема Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та лауреатка Нобелівської премії миру 2018 року, іракська правозахисниця Надя Мурад, яка пережила рабство й тортури ІДІЛ. Вона ж виступила співорганізаторкою заходу.
Зазначається, що захід відбувся у Брюсселі та був організований Європейським Союзом спільно з «ООН – Жінки». Першу частину конференції провели у Нью-Йорку 21 вересня 2021 року.
@armyinformcomua
Десантники 77-ї бригади ДШВ, котрі тримають оборону на Харківщині, знищують групи противника, котрі намагаються просунутись углиб бойових порядків Українського Війська
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Протягом минулої доби ворожих ударів зазнали 4 населені пункти Харківської області, внаслідок обстрілів постраждали троє людей.
У ніч на 29 грудня (з 21:00 28 грудня) противник атакував 25-ма ударними БПЛА типу Shahed, Гербера і безпілотниками інших типів
Протягом доби, з ранку 28 грудня до ранку 29 грудня 2025 року, російські війська здійснили майже 40 обстрілів по 24 населених пунктах у 15 територіальних громадах області.
Загалом протягом минулої доби зафіксовано 209 бойових зіткнень.
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 20 грудня 2024 року Президент України присвоїв 65 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України почесне…