ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Щотижня Харків та область отримують близько 50 тонн допомоги від Depaul Ukraine

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Травня 2022, 12:34 20

Із перших днів широкомасштабного вторгнення росії в Україну в Харкові активну діяльність розгорнув міжнародний благодійний фонд Depaul Ukraine.

Його представниця в Харкові  Лариса Величко —  завідувачка кафедрою права, європейської інтеграції, національної безпеки  Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, розповідає, що до війни навчальний заклад активно співпрацював із Depaul Ukraine в проєктах, присвячених протидії  сімейному насиллю. Наразі у фонді допомагають як українським військовим, так і цивільному населенню.

— До 24 лютого цього року Depaul Ukraine займався допомогою дітям, які опинились у скрутних життєвих умовах або залишились без батьківської опіки. Вони облаштовували їхнє житло, забезпечували засобами гігієни, стежили за тим, щоб вони здобували освіту. На даний момент фонд розширив свої функції в Україні, —  розповідає пані Лариса.

17 березня відбувся перший виїзд волонтерів організації для розвезення гуманітарної допомоги по Харкову та області. Підопічними БФ стали люди, які ховалися від ворожих артилерійських обстрілів та авіаударів у бомбосховищах, особи з обмеженими можливостями, мами-одиначки, а також ті, які проживають у хоспісах та будинках пристарілих.

— Розвозили гуманітарну допомогу особистим транспортом, часто під обстрілами, — каже пані Лариса. ­— Приходилося і залишати машину, аби вберегти життя, і ховати транспорт в укриттях та під шляхопроводами, аби уникнути його пошкоджень. Згодом до нас приєдналися так звані веловолонтери. Вони велосипедами доставляли гарячу їжу в ті райони, куди не завжди могли потрапити автомобілі.

На даний момент, коли підрозділи ЗСУ відтіснили ворога подалі від Харкова та звільнили навколишні селища, діяльність фонду розширюється на деокуповані населені пункти.

— Наразі обласний центр насичений нашою допомогою, але люди, які весь цей час жили в умовах окупації, гостро потребують продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів, — розповідає представниця фонду.

Захисникам та захисницям представники Depaul Ukraine з початку відкритої агресії росії допомагали медичними препаратами, кровоспинними турнікетами, спальними мішками, пальним та запчастинами для службових автівок. Крім того, спільно з одним із підприємств, розташованим у Харкові, забезпечують деякі підрозділи гарячим харчуванням.

— Хлопці та дівчата дуже нам вдячні за підтримку. Наша допомога дала їм виграти час доти, доки доставки від ЗСУ не стабілізувалися. Наразі вони просять привезти кави, обов’язково солодощів, адже взагалі не мають часу виїхати кудись купити, —  розповідає Лариса Величко.

За два місяці активної роботи Depaul Ukraine забезпечило допомогою понад 15 тис. харків’ян.  Щотижня місто та область отримують від цього фонду близько 50 тонн гуманітарної допомоги.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram