ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Вінниці проводять зустрічі з психологічної підтримки переселенців

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Травня 2022, 17:05 4

Раз на два тижні у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат» відбуваються зустрічі з двома психологинями – Іриною Козенко та Катериною Найко. Ірина – гештальт-терапевт, а Катерина – практичний психолог із когнітивно-поведінкової терапії.

Завдяки поєднанню своїх практик психологині допомагають внутрішнім переселенцям відшукати забутий спокій та знайти душевний ресурс, аби боротися з постійною тривогою.

– Під час зустрічі ми поєднуємо гештальт-терапію та когнітивно-поведінкові методи, тілесні практики та арттерапію. Людям важко говорити про те, що їх турбує, тож намагаємося зробити так, аби людина розкрилася та пішла від нас зі спокоєм на душі. Тим паче зараз, коли є багато переселенців з Бучі, Ірпеня, Харкова, їм всім доволі важко. І коли ми бачимо, що наші методи працюють, для нас це є справжнім щастям, – розповіла Ірина Козенко кореспондентці АрміяInform.

Під час зустрічі жінки малювали те, що вони відчувають, потім детально це обговорювали між собою та з психологинями. Після цього провели тілесні практики, які допомогли заспокоїтись та зосередитись на внутрішніх відчуттях. Завершилася зустріч роботою з метафоричними картками, що дало змогу учасницям тренінгу зануритись у своє минуле, побачити теперішнє і зазирнути в майбутнє. Загалом ця практика допомогла опрацювати моменти, які є причинами проблем, та знайти власні ресурси, що сприятимуть розв’язанню завдань і досягненню цілей.

У майбутньому ми сподіваємось, що зможемо працювати з кожним охочим індивідуально. Тоді терапія буде ще більш ефективною і допоможе нашим внутрішнім переселенцям швидше повернутися до нормального життя, – розповіла Катерина Найко.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram