ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Мешканці села на Вінниччині виготовляють тушонку для захисників України

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Травня 2022, 14:12 4

Жительки села Біла Ямпільської територіальної громади за місяць виготовили близько 2,5 тис. банок тушонки для українських захисників. Аби знайти кошти на закупівлю м’яса, щотижня у п’ятницю жінки влаштовували ярмарок, на якому продавали власноруч виготовлені ексклюзивні солодощі.

Так, кожна господиня готувала те, що вміє найкраще: пончики, солодкі трубочки, пиріжки, а також печиво у вигляді полуниці та квіток. Частину грошей, виручених під час ярмарку, передають військовослужбовцям, а на решту закуповують спеції, кришки для банок та м’ясо. Банки збирають усім селом.

– Наші хлопці виховані в родинах, де кожна мама, сестричка, бабуся щось пече. Вони звикли до смаколиків. І ми хочемо їх підтримати цим. Щоб вони знали, що ми про них не забуваємо, — розповіла мешканка села Марія Орел.

У селі загалом мешкає 380 людей. Коли жителі вперше зібралися, аби вирішити, чим можуть допомогти військовим, вони зібрали 23 тисячі гривень. Як розповіла інша мешканка Оксана Лісник, то до допомоги в благій справі долучаються люди звідусіль: з-за кордону, бабусі, які віддають гроші з пенсії, та інші. Для всіх важливо внести свою часточку до нашої Перемоги.

Наразі тушонку готують раз на тиждень під керівництвом професійної кухарки Тетяни Свіргун. Раніше жінку запрошували готувати на місцевих весіллях та хрестинах. Для нової  партії вдалося виготовити 330 банок. Далі тушонку везуть до чоловіків, які мають автоклав. Весь процес варіння триває близько 8 годин.

У багатьох родинах у селі є військові, які мужньо борються за нашу державу. На жаль, є і загиблі. Тетяна Перепелиця втратила сина у 2014-му, але поховати його змогла лише  у 2017 році. Жінка говорить, що біль втрати досі не згаснув, тому вона намагається не сидіти вдома.

– Я хочу допомогти солдатам, щоб вони швидше повернулися. Щоб був мир на нашій рідній землі, — поділилася Тетяна Перепелиця.

Підготувала Ольга Вікарчук

Читайте нас у Facebook