Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Вікіпедія нині — чи не єдине джерело, де росіяни без VPN можуть прочитати російською, українською та іншими мовами, що війна — це війна.
Саме тому останнім часом онлайн-енциклопедія стала предметом особливої уваги роскомнадзору, а також прокуратури та судів рф. З початку російського вторгнення в Україну роскомнадзор погрожував її заблокувати вже десять разів, але Вікіпедія нічого не видаляє і не редагує.
Так, лише упродовж квітня представники вікіспільноти отримали попередження від російської генпрокуратури з вимогами видалити статті «Битва за Киев (2022)», «Военные преступления в период вторжения России на Украину», «Обстрел больницы в Мариуполе», «Разрушение Мариупольского театра (2022)» та «Резня в Буче»; від роскомнадзору зі звинуваченнями в поширенні дитячої порнографії (за подібним звинуваченням у росії переслідують дослідника історії політичного терору в срср Юрія Дмітрієва) та щодо змісту окремих розділів статті про путіна. Також роскомнадзор хоче регулярно отримувати інформацію про російських користувачів Вікіпедії.
Але всі ці вимоги редактори Вікіпедії проігнорували. Тож 26 квітня Таганський суд визнав американський Фонд Вікімедіа (що матеріально забезпечує роботу Вікіпедії) винним у невидаленні «недостовірної інформації» та присудив штрафи сумою в п’ять мільйонів рублів.
Статті, що розглядалися в рамках першого позову (штраф — 3 млн рублів): «Битва за Киев (2022)», «Военные преступления в период вторжения России на Украину», «Обстрел больницы в Мариуполе», «Разрушение Мариупольского театра (2022)», «Резня в Буче». У рамках другого позову (штраф — 2 млн рублів): «Дымный порох», «Порох», «Вторжение России на Украину (2022)». До речі, це перший випадок, коли російський суд виписав штраф через зміст статей Вікіпедії. Але приписи держави-терориста і Фонд Вікімедіа, і спільнота редакторів також проігнорували.
Через неможливість вплинути на Вікіпедію в кремлівського фюрера з’явилася нова ідея — створити альтернативну онлайн-енциклопедію. Ця ідея була озвучена 5 травня під час зустрічі диктатора з очільником російського товариства «Знаніє» Максимом Дрєвалєм.
Дрєваль розповів путіну, що члени товариства «Знаніє» разом зі школярами, викладачами й чиновниками з усієї рф накопичують якусь базу даних, яка стане підґрунтям для створення «альтернативної» російської Вікіпедії. Який саме вигляд матиме «оркопедія» — поки невідомо. Але вже те, що створенням цієї енциклопедії займатиметься засноване 2015 року товариство «Знаніє», що забезпечує просування державної пропаганди в навчальних закладах рф та стежить за позакласною діяльністю дітей, викликає сумнів у якості та реалістичності виконання проєкту. Утім, створення інтернет-агітки з тезами із промов путіна може стати приводом нарешті закрити доступ росіян до вільної інтернет-енциклопедії, яку створюють тисячі волонтерів з усього світу, висвітлюючи правду про те, що відбувається в Україні.
Протягом місяця було вбито чи важко поранено 35 300 окупантів та уражено 151 200 різноманітних цілей.
Оборонне відомство готує ряд рішень за підсумками наради Президента України Володимира Зеленського з Міністром оборони Михайлом Федоровим.
Оператори батальйону безпілотних систем «Вартові» 36-ї бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського показали успішні влучання.
Оператори 2-го батальйону безпілотних систем 1-го штурмового полку імені Дмитра Коцюбайла виграли перегони у російських штурмовиків.
На сім років за ґрати відправили двох організаторів переправлення осіб через державний кордон України.
На 13 років ув’язнення отримав колаборант, який працював на ворога у лавах окупаційного «мвс рф» на тимчасово захопленій частині Запорізької області.
Стрілець-зенітник, військовослужбовець
від 20000 до 120000 грн
Старі Кодаки, Дніпропетровська область
Начальник служби захисту інформації в автоматизованих системах, військовослужбовець
Запоріжжя
Комендатура військових сполучень Запоріжжя
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….