ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Створений Президентом гуманітарний штаб відзвітував про результати роботи

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 16 Квітня 2022, 10:17

Створений Президентом України Володимиром Зеленським Координаційний штаб з гуманітарних і соціальних питань, який очолює керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак, відзвітував про результати своєї діяльності. Повідомляє Офіс Президента.

Як повідомив Андрій Єрмак, сума отриманої благодійної допомоги для України від громадян і корпорацій із різних куточків світу наразі сягнула майже 924 млн дол. США, і кошти продовжують надходити.

«Вони йдуть переважно на рахунки структур ООН та міжнародних гуманітарних організацій. А ті своєю чергою спрямовують їх на допомогу нашим біженцям у різних країнах», – зазначив керівник Офісу Президента.

Найбільше коштів надійшло від благодійників із Великої Британії (47%), Нідерландів (майже 18%), Чехії (11%) та США (майже 8%).

Андрій Єрмак наголосив, що Україна вдячна за допомогу як світовим знаменитостям, так і всім небайдужим громадянам різних країн.

Зокрема, він розповів, що у Великій Британії під проводом благодійної організації Disasters Emergency Committee зібрано понад 310 млн фунтів стерлінгів. Свої внески зробили Королева Єлизавета ІІ, британський уряд, зірки кіно, театру та музики. Відома голлівудська акторка Міла Куніс, яка народилася в Чернівцях, та її чоловік актор Ештон Кутчер зібрали у США 35 млн дол. і спрямували ці кошти логістичному стартапу Flexport та технологічній компанії Airbnb. У Франції 8 млн євро зібрало місцеве телебачення завдяки благодійному концерту французьких зірок. Долучилася й перша леді Французької Республіки Бріжит Макрон – вона передала 1 млн євро.

Заступник керівника Офісу Президента Юлія Соколовська зазначила, що за 50 днів в Україну було ввезено 270 тис. тонн гуманітарної допомоги. Було закуплено продовольство в українських виробників та укомплектовано продуктові набори для майже 12 млн українців.

Інформаційний ресурс «СпівДія» опрацьовує заявки з гарячої лінії для задоволення конкретних потреб громадян. Оброблено вже понад 48 тис. заявок, зауважила Юлія Соколовська.

Як зазначила перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, на західному кордоні з Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою, Словаччиною ще в перший тиждень були розгорнуті логістичні центри, куди міжнародні донори та партнери відправляють гуманітарну допомогу.

Львівська область стала найбільшим в Україні хабом гуманітарної підтримки, прийнявши 51% вантажів з допомогою з-за кордону.

З гуманітарних хабів, що розташовані по всій країні, вантаж розподіляють між обласними військовими адміністраціями, благодійними організаціями, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та волонтерами, розповів заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

За його словами, за 50 днів війни вся країна об’єдналася, і кожна нефронтова область щодня допомагає фронтовому регіону.

Крім того, як зазначив Кирило Тимошенко, за допомогою зручної платформи help.gov.ua люди зі всього світу кожного дня заповнюють анкети та відправляють допомогу в Україну.

Для розв’язання логістичних питань на базі Міністерства інфраструктури працює спеціальний логістичний штаб, до якого входять Укрзалізниця, Укрпошта та інші перевізники.

Як розповів заступник керівника Офісу Президента, за час війни Укрзалізниця безкоштовно евакуювала потягами майже 4 млн осіб. З Києва – понад 1,3 млн людей, з Харкова – майже 500 тис. громадян. Загальна кількість українців, які виїхали залізницею за кордон, – близько 500 тис. осіб.

Із заблокованих і найскладніших із безпекової точки зору міст людей евакуювали гуманітарними коридорами.

«На жаль, були обстріли мирного населення, але з початку війни із Сумської, Запорізької, Київської, Харківської, Донецької та Луганської областей було евакуйовано майже 300 тисяч осіб», – зазначив заступник керівника Офісу Президента.

За словами Юлії Свириденко, особливу увагу приділяють проблемі забезпечення пальним. З перших днів війни уряд домовився з Польським агентством резерву про надання у вигляді гуманітарної допомоги 20 тис. тонн пального. Тоді ж була досягнута домовленість із найбільшими мережами АЗС про його видачу через свої автозаправки визначеним категоріям отримувачів.

Юлія Соколовська зі свого боку нагадала, що в межах програми «Розкажи мені» люди отримують психологічну допомогу. Також працює веб-платформа для ефективного збору та обробки інформації про порушення прав людини Російською Федерацією.

Читайте нас в Telegram
Місія на ворожій території: бригада «Гарт» влаштувала епічний вибух на Бєлгородщині
Місія на ворожій території: бригада «Гарт» влаштувала епічний вибух на Бєлгородщині

Оператори безпілотних систем бригади «Гарт» влаштували на Бєлгородщині епічний вибух, позбавивши російських загарбників запасу протитанкових мін.

«Риє дірки, вилазить»: у Куп’янську оточені росіяни живуть в норах під лікарнею
«Риє дірки, вилазить»: у Куп’янську оточені росіяни живуть в норах під лікарнею

На півночі від Куп’янська відбивають постійні спроби ворога атакувати.

Є загиблі, поранені та пошкоджена інфраструктура — Президент про наслідки нічної атаки рф
Є загиблі, поранені та пошкоджена інфраструктура — Президент про наслідки нічної атаки рф

Внаслідок нічного удару російських загарбників по Одесі загинули три людини, ще 16 осіб зазнали поранень.

На Івано-Франківщині шестеро осіб побили ветерана за те, що він начебто «здає чоловіків у ТЦК»
На Івано-Франківщині шестеро осіб побили ветерана за те, що він начебто «здає чоловіків у ТЦК»

У селі Дегова Рогатинської громади, що на Івано-Франківщині, шестеро чоловіків побили ветерана російсько-української війни, художника Олександра Лисого.

«Посадки рясно всіяні тілами» — десантники розповіли про ворожі штурми на Покровському напрямку
«Посадки рясно всіяні тілами» — десантники розповіли про ворожі штурми на Покровському напрямку

Російські штурмовики не полишають спроб просочитись у тил українських на Покровському напрямку як вдень, так і вночі.

Пілоти 63 ОМБр показали своє полювання на російських «привидів» в антидронових плащах
Пілоти 63 ОМБр показали своє полювання на російських «привидів» в антидронових плащах

Жодні засоби маскування не здатні убезпечити російських штурмовиків, коли на полювання виходять українські оператори безпілотних систем.

ВАКАНСІЇ
Пілот DJI Mavic, військовослужбовець

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

Стрілець, помічник гранатометника в ЗСУ

від 50000 до 150000 грн

Київ, Київська область

Водій, контрактна служба

від 22000 до 55000 грн

Черкаси, Черкаська область

Оператор розвідувального БПЛА

від 23000 до 173000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Головний сержант взводу

від 23000 до 23000 грн

Одеса

ВМС ЗС України

Служба в Збройних Силах України

від 20500 до 120000 грн

Київ, Київська область

--- ---