«Хай серед простих вояків буде хоч один міністр», — переказують сучасники його слова перед військовою операцією українського війська проти більшовиків, яка…
Ситуація щодо російського вторгнення
Сформовано міжнародну правову Робочу групу з питань відповідальності за злочини, скоєні в Україні.
Робоча група (legal Task Force) надаватиме підтримку Україні у забезпеченні правосуддя для жертв міжнародних злочинів, вчинених Росією в нашій країні. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.
До її складу увійшли провідні світові юристи із прав людини: Амаль Клуні, Королівський радник Річард Гермер, Королівський радник Тім Отті, Філіппа Вебб, Баронеса Хелена Кеннеді, яка очолює Інститут прав людини Міжнародної асоціації юристів, і Лорд Нойбергер – колишній Голова Верховного суду Сполученого Королівства.
До Робочої групи також увійдуть юридичні експерти з фірми «Covington & Burling LLP» із США на чолі з Ніхілом Гором, французької фірми «Sygna Partners» на чолі з Люком Відалом, а також фірми «Withers» на чолі з Еммою Ліндсі. Кожна з них уже представляє інтереси України, в тому числі, у випадку «Covington» і «Sygna», у Міжнародному суді ООН.
Робоча група отримуватиме також підтримку провідних науковців у галузі міжнародного гуманітарного права, в тому числі професора Марко Мілановича (Ноттінгемський університет) та професора Ендрю Клепема (Женевський академічний інститут), а також Центру із питань міжнародного управління та врегулювання спорів при Королівському коледжі у Лондоні, Фонду Клуні «За справедливість» та Інституту прав людини Міжнародної асоціації юристів.
Зазначається, що усі члени Робочої групи, а також юристи та науковці, які надаватимуть підтримку, будуть виконувати свою роботу на безоплатній основі.
Сфера її компетенції включатиме надання рекомендацій щодо притягнення до відповідальності, у тому числі через Організацію Об’єднаних Націй та регіональні організації. Також вона надаватиме консультації та забезпечуватиме потенційне представництво у цивільних і кримінальних справах, у тому числі тих, які підпадають під дію законів універсальної юрисдикції, задля забезпечення притягнення до відповідальності та отримання репарацій у національних юрисдикціях.
Крім цього Робоча група надаватиме стратегічні настанови щодо співпраці України з Міжнародним кримінальним судом.
Технологічним партнером робочої групи виступить корпорація Microsoft. Вона надаватиме безкоштовну технологічну допомогу з метою забезпечення захисту, аналізу та обміну доказами міжнародних злочинів із відповідними органами влади.
«Ми вдячні цій потужній групі за надання підтримки Україні. Її допомога та рекомендації будуть безцінним внеском у процес забезпечення правосуддя для українських жертв та відбудови нашої держави», – підкреслила Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.
@armyinformcomua
Пілотами екіпажу «Перун» 1 ББпС «Чорний Стриж» було виявлено та знищено КП противника, разом зі зберігавшимся там майном.
Завдяки злагодженій взаємодії кількох підрозділів ЗСУ вдалося знищити черговий Т-72 окупантів у районі н.п. Ямпіль.
Від початку доби загальна кількість ворожих атак складає 129.
Підрозділи Залізної бригади разом із піхотою, прикордонниками та зенітниками щодня нищать штурмові групи, техніку й ворожі БПЛА.
Дронарі 5 окремої штурмової бригади виявили та знищили РСЗВ противника різних типів, деякі на момент урадження були з боєкомплектом.
Поки ворог намагається вести розвідку під покровом темряви, пілоти батальйону Signum влаштовують справжній «зорепад» їхнім БПЛА.
Діловод, військовослужбовець
від 20000 до 30000 грн
Гусятин
Перший відділ Чортківського РТЦК та СП (Гусятин)
Провідний спеціаліст групи публічних закупівель
від 17000 до 17000 грн
Запоріжжя
Державна прикордонна служба України
Начальник групи,військовослужбовець в в/ч А4677
від 21000 до 51000 грн
Чернігів, Чернігівська область
«Хай серед простих вояків буде хоч один міністр», — переказують сучасники його слова перед військовою операцією українського війська проти більшовиків, яка…