Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 30 січня 2026…
Міноборони у взаємодії з Офісом протидії рейдерству припинено незаконну забудову військового містечка, що дислокується поблизу Чорноморського побережжя. За скаргою оборонного відомства 4 лютого 2022 року Мін’юст скасував державну реєстрацію речових прав за фізичними особами на 58 об’єктів нерухомого майна.
Паралельно, протягом січня 2022 року, покладено кінець незаконному використанню сторонніми особами земель оборони на території спецоб’єктів поблизу міста Києва та Одеси. Завдяки злагодженій командній роботі відомств усунуто перешкоди у користуванні земельними ділянками військового містечка у с. Буча та військовою територією у с. Гвардійське Одеської області загальною площею 16,5 га.
Так, рейдерську забудову земель оборони на побережжі Чорного моря організовано оборудкою із 60 фізичних осіб, юридичної особи та громадської організації, яка видавала фіктивні довідки, що у подальшому стали підставами для реєстрації речових прав на будинки.
Міноборони було зібрано та надано беззаперечні докази щодо незаконності дій державних реєстраторів, вчинених щодо земель оборони. Як результат, Офісом протидії рейдерству припинено право приватної власності на 58 котеджів та заблоковано доступ до реєстру посадовим особам, які свідомо розуміли, що скоюють незаконні дії.
Таким чином, оборонним відомством остаточно припинено рейдерське захоплення землі військового містечка. Наразі правоохоронними органами надається оцінка вчиненим злочинам.
Махінації із землями оборони потерпіли поразки і на спецоб’єктах у Київській та Одеській областях.
Щодо Одещини, то до земель оборони повернуто територію, на якій проводяться тренування зі структурними підрозділами ЗС України, Національної поліції, Служби безпеки України їх спецпідрозділами щодо ведення бойових дій в міських та польових умовах.
А неподалік Києва усунуто перешкоди у користуванні частиною земельної ділянки спецоб’єкту, що призначений для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України.
Нагадаємо, що з метою усунення перешкод у користуванні майном та землями оборони, а також притягнення винних до відповідальності Міноборони налагоджено ефективну взаємодію з правоохоронними та центральними органами виконавчої влади. Тому кожна протиправна дія чи бездіяльність у цьому напрямку не залишиться поза увагою.
Джерело: Міністерство оборони України
@armyinformcomua
«Бусифікація», «тецекашники», «країна-концтабір» — це не просто слова на позначення певних буцімто реально існуючих явищ, суб’єктів чи об’єктів.
Інженери з американського стартапу Rampart Communications створили радіоприймач StrataWave із подвійним захистом сигналу.
Почесні найменування пов’язують військові підрозділи з видатними діячами, місцевостями чи подіями української історії.
У Мюнхені Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із партнерами в Берлінському форматі.
Майор медичної служби Змійов Віталій під час першої ротації на Херсонському напрямку виконував по 20–30 операцій за ніч.
На Південно-Слобожанському напрямку бійці бригади «Гарт» знищили дві гармати, сім автівок та засіб радіоелектронної боротьби росіян.
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 30 січня 2026…