ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

102 капелани офіційно працюють у Збройних Силах України

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Грудня 2021, 14:19 218

У 2014 році з початком російської агресії разом з бійцями на передовій були і священники різних українських конфесій. Вони з перших днів війни обрали шлях військового капелана для душпастирської служби в українському війську, розпочавши тим самим нову історію військового капеланства в Україні.

Про капеланське служіння краще за капеланів ніхто не скаже. Днями Капеланська служба окремої механізованої бригади «Холодний Яр» оприлюднила список того, що ніколи не зробить капелан. Пропонуємо вам деякі пункти з нього, а також інформацію про капеланів у Збройних Силах України.

«Капелан ніколи не вирізняє, з якої ви церкви. Він служить наставником і щирим співрозмовником для всіх деномінацій і конфесій, навіть для атеїстів».

Згідно з інформацією від Центру морально-психологічного забезпечення ЗСУ, в армії офіційно працює 102 капелани на посаді працівників — «військовий священник (капелан)». Вони не мають військових звань і належать до різних конфесій: Православна церква України, Українська греко-католицька церква, Українська православна церква (московського патріархату), Українська євангельська церква, Церква християн віри євангельської «Скинія».

«Капелан ніколи не служить один. Хоча здається, що він — один на весь батальйон чи бригаду, за ним стоїть уся його церква і Бог. Це багато людей і всемогутній Господь, який оберігає у важких ситуаціях і дає перемогу у бою з ворогом».

Наймолодшому капеланові 30 років, а найстаршому — 73. Серед них наразі немає жінок.

Серед капеланів, що працюють офіційно, 25 мають посвідчення учасника бойових дій, а деякі з них — нагороди та відзнаки від Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

«Капелан ніколи не робить з армії церкву, але він є уповноваженим церкви в армії. Якщо церква в силі допомогти армії — то допомагає, якщо ні — капелан у молитві просить Бога прийти на допомогу».

Днями був ухвалений Закон «Про Службу військового капеланства», а разом з ним закріплено статус військових капеланів як військовослужбовців, визначено їхні функціональні обов’язки та вимоги.

Інформація надана Центром морально-психологічного забезпечення ЗСУ станом на 25.11.2021 р.

23

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Публікації