
У 2014 році з початком російської агресії разом з бійцями на передовій були і священники різних українських конфесій. Вони з перших днів війни обрали шлях військового капелана для душпастирської служби в українському війську, розпочавши тим самим нову історію військового капеланства в Україні.

Про капеланське служіння краще за капеланів ніхто не скаже. Днями Капеланська служба окремої механізованої бригади «Холодний Яр» оприлюднила список того, що ніколи не зробить капелан. Пропонуємо вам деякі пункти з нього, а також інформацію про капеланів у Збройних Силах України.
Згідно з інформацією від Центру морально-психологічного забезпечення ЗСУ, в армії офіційно працює 102 капелани на посаді працівників — «військовий священник (капелан)». Вони не мають військових звань і належать до різних конфесій: Православна церква України, Українська греко-католицька церква, Українська православна церква (московського патріархату), Українська євангельська церква, Церква християн віри євангельської «Скинія».
Наймолодшому капеланові 30 років, а найстаршому — 73. Серед них наразі немає жінок.
Серед капеланів, що працюють офіційно, 25 мають посвідчення учасника бойових дій, а деякі з них — нагороди та відзнаки від Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.
Днями був ухвалений Закон «Про Службу військового капеланства», а разом з ним закріплено статус військових капеланів як військовослужбовців, визначено їхні функціональні обов’язки та вимоги.
Інформація надана Центром морально-психологічного забезпечення ЗСУ станом на 25.11.2021 р.