ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Тиждень на передовій: 59 порушень режиму «тиші», двоє захисників України загинули, п’ятеро поранені

Лонгрід Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 15 Листопада 2021, 9:36

Згідно зі щоденними зведеннями пресслужби штабу Об’єднаних сил, з 8 по 14 листопада російсько-окупаційні війська 59 разів порушили домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи, 17 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Інтенсивність бойових дій на лінії зіткнення несуттєво збільшилась. Зокрема, за повідомленням АрміяInform, попереднього тижня зафіксовано 57 порушень режиму «тиші».

У районах населених пунктів Шумів, Павлополя, Луганського, Водяного, Новолуганського, Опитного, Новоолександрівки, Катеринівки, Широкиного, Золотого-4, Новотошківського противник вів вогонь із гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів, мінометів калібру 82 мм та 120 мм та стрілецької зброї, намагаючись спровокувати відповідь українських воїнів. Щоб змусити противника припинити вогневу активність, українські військові відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння.

За тиждень незаконні збройні формування РФ чотири рази запускали безпілотники типу «Орлан-10» з перетином лінії розмежування. 13 листопада в районі Чермалика окупанти здійснили скидання пострілів ВОГ-17 з допомогою БПЛА, а поблизу Причепилівки дистанційно мінували мінами ПОМ-2. Про всі порушення противника Українська сторона СЦКК інформувала СММ ОБСЄ.

За повідомленням Командування Об’єднаних сил, 12 листопада через підрив на ворожому невідомому пристрої двоє військовослужбовців дістали поранення, несумісні з життям. Це військовослужбовці 79-ї окремої десантно-штурмової бригади підполковник Руслан Прусов та майстер-сержант Вадим Федосеєв.  

Командування операції Об’єднаних сил висловлює щирі та глибокі співчуття рідним і близьким загиблих.

Минулого тижня п’ятеро захисників дістали поранення, з яких один водій-санітар. Воїнам оперативно надали необхідну медичну допомогу та доправили до лікувальних закладів.

Протягом тижня окупанти цілили не лише у бік наших позицій, а й обстріляли прифронтові населені пункти, де продовжують проживати мирні мешканці. Так, 11 листопада російсько-окупаційними військами було випущено 26 снарядів по населеному пункту Новозванівка, що у Луганській області, з артилерії калібру 122 мм, який заборонений Мінськими домовленостями. Зазнали руйнувань житлові будинки та господарські споруди за двома адресами. Загиблих та поранених серед цивільного населення не зареєстровано.

14 листопада збройні формування РФ здійснили обстріл населеного пункту Невельське Покровського району із застосуванням ствольної артилерії калібру 122 мм. Зафіксовано 50 влучань снарядів. Зруйновано та пошкоджено декілька житлових будинків. Рятувальники звільняли людей з-під завалів. На щастя, обійшлося без жертв.

Наведені факти є черговим свідченням грубого порушення збройними формуваннями РФ Мінських домовленостей і режиму повного та всеосяжного припинення вогню, впровадженого за згодою сторін 27 липня 2020 року. А головне — наочно демонструють зневагу окупантів до життя мирного населення. Наразі вирішується питання щодо відновлення зруйнованих будинків. Українська сторона СЦКК закликає світову громадськість дати належну оцінку черговому злочинові збройних формувань Російської Федерації на території нашої держави.

За даними звітів СММ ОБСЄ, минулого тижня патруль Місії вперше виявив на тимчасово окупованій території РСЗВ БМ-21 «Град-К», що перебуває на озброєнні лише в армії Російської Федерації.

Підрозділи ДСНС України зі складу Об’єднаних сил з 8 по 14 листопада обстежили 20 га території та знешкодили понад 800 вибухонебезпечних предметів.

Минулого тижня Міністр оборони України Олексій Резніков разом з Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-лейтенантом Валерієм Залужним з робочим візитом перебували в районі проведення операції Об’єднаних сил. Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Павлюк доповів Олексію Резнікову про поточну безпекову ситуацію на сході України.

Під час візиту Олексій Резніков та генерал-лейтенант Валерій Залужний відвідали військові підрозділи, залучені до заходів з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях. Глава оборонного відомства подякував українським військовослужбовцям за службу та заохотив найкращих нагородною зброєю.

Ситуація в районі проведення ООС залишається повністю контрольованою. Підрозділи Об’єднаних сил продовжують виконувати завдання за призначенням.

Підготувала Наталія Ткачук

Читайте нас в Telegram
Штурмовик з броньованим задом: під Покровському уразили дивовижного окупанта

Пілоти 46-ї аеромобільної Подільської бригади уразили велику кількість росіян, серед яких було справжнє диво.

«Сваїх нє брасают»: окупанти дронами вбили двох власних штурмовиків, які вирішили здатися
«Сваїх нє брасают»: окупанти дронами вбили двох власних штурмовиків, які вирішили здатися

Пілоти 3-ї важкої механізованої Залізної бригади зафіксували факт вбивства росіянами власних солдатів, які ішли здаватися.

Під Покровськом ворог спробував провести «м’ясний» штурм дронами
Під Покровськом ворог спробував провести «м’ясний» штурм дронами

Пілоти 1-го батальйону «Хижаки висот» 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка зафіксували масований дроновий накат росіян.

Демілітарізація на марші: російських танк знешкодили прямо під час стрільби
Демілітарізація на марші: російських танк знешкодили прямо під час стрільби

Оператори батальйону безпілотних систем «Перун» 42-ї механізованої бригади імені Героя України Валерія Гудзя уразили російську «броню» та піхоту.

Сумщина у вогні: 18 дітей поранено внаслідок російських ударів по області
Сумщина у вогні: 18 дітей поранено внаслідок російських ударів по області

Загальна кількість поранених складає 35. Під  вогнем військових рф опинилися громади по всій території області.

Пам’яті прикордонника Артема Калінки
Пам’яті прикордонника Артема Калінки

Мріяв про військову службу з дитинства.

ВАКАНСІЇ
Командир відділення в ЗСУ

від 21000 до 120000 грн

Петропавлівка

Другий відділ Синельниківського РТЦК та СП (відділення рекрутингу)

Водій кат. В, С, С1, D1, D, E в ЗСУ (за контрактом)

від 30000 до 80000 грн

Бобровиця

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

Снайпер (за контрактом ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Начальник електpостанції, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Фельдшер

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

Гранатометник

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО

--- ---