ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Верховний Суд України поставив крапку у справі «кіборг проти нардепа»

Прочитаєте за: 3 хв. 9 Листопада 2021, 9:32

Конфлікт народного депутата Антона Яценка з ветераном війни, захисником Донецького аеропорту Олегом Гервасом розпочався ще три роки тому. В соцмережах народний обранець звинуватив «кіборга» у «вбивствах мирних жителів, насильстві й мародерстві». Крім того, Яценко заявив, що проти Герваса вже нібито розслідується низка кримінальних справ.

— Можливо, з часом наша сварка затихла б, але нардеп не заспокоювався й безапеляційно заявив журналістам одного з видань, що від достовірного джерела йому відомо, що «Гервас фігурує в низці кримінальних справ, а в поліції до нього дуже багато запитань», — пояснив кореспонденту АрміяInform ветеран війни. — Ця заява образила не лише мене, а й багатьох учасників бойових дій на Сході, особливо ж моїх побратимів — захисників ДАПу. Тому я подав позовну заяву до суду про захист честі й гідності.

Чи вірив «кіборг» у справедливість рішення суду? Олег каже, що довелося добряче понервуватися через те, що розгляд справи затягувався. Лише у другій половині липня 2019-го ветеран отримав з Печерського суду лист, у якому містилося рішення про відкриття провадження, а датований лист ще лютим. Та Гервас знав і вірив, що правда — на його боці.

— Я постійно відчував підтримку побратимів з нашого 90-го окремого аеромобільного батальйону — свідків тих оборонних боїв в аеропорту, — говорить Олег. — Мабуть, усім добре відомі фото і відео з ДАПу, їх достатньо. Скажіть, будь ласка, де там було місце насиллю над мирними жителями й мародерству?

Гервас надав суду всі довідкові документи про відсутність судимості й порушення проти нього кримінальних справ. Натомість Яценко не надав суду жодного документального доказу тим брудним словам, які адресував у бік «кіборга».

Олег Гервас у пресцентрі АрміяInform

— Не потрібно боятися боротися за своє чесне ім’я, за свою гідність, навіть якщо перед тобою народний депутат або високопосадовець, — переконаний Олег Гервас. — Можливо, моя історія стане комусь корисною, адже не таємниця, що дехто ледь не за правило вважає образити або принизити бійців, що пройшли горнило війни.

У січні 2020 року Печерський районний суд Києва зобов’язав народного депутата Антона Яценка спростувати неправдиву інформацію щодо ветерана російсько-української війни Олега Герваса й відшкодувати «кіборгу» 5 тисяч гривень за завдання морально-психологічної шкоди. Нардеп подав апеляцію.

Утім, наприкінці липня минулого року Київський апеляційний суд залишив без змін рішення Печерського суду. Однак народний обранець не заспокоївся та звернувся до Верховного Суду. Але й вищий судовий орган держави чітко дотримувався букви закону й нещодавно залишив рішення на користь ветерана війни чинним.

Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду П О С Т А Н О В И В: «Касаційну скаргу ОСОБА_2 (Антона Яценка. — Ред.) залишити без задоволення. Рішення Печерського районного суду в Києві від 23 січня 2020 року та постанову Київського апеляційного суду від 28 липня 2020 року залишити без змін. Постанова набирає законної сили, є остаточною та оскарженню не підлягає», — говориться в рішенні Верховного Суду.

Втім, чи дійшло що-небудь від судових рішень до нардепа — то велике питання. Якби дійшло, то не було б на адресу Олега Герваса наступної репліки народного обранця: «Все равно, я много людям помогаю и все это знают. А вот любой мародер и убийца останется им, сколько б не было «решений». Так что хватит болтать».

«Всіх люблю. Дякую за вітання! Дякую за підтримку! Сам би не впорався. Справедливість перемогла», — написав Олег Гервас на своїй сторінці у Facebook.

19

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram