ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

В Іспанії представили концепцію бойового корабля нового покоління

Армії світу
Прочитаєте за: 2 хв. 8 Листопада 2021, 13:46

Під час військово-промислової виставки FEINDEF 2021, яка відбулася минулого тижня в Мадриді, іспанська суднобудівна компанія Navantia вперше оприлюднила свою концепцію бойового корабля нового покоління SMART 4000. Як відзначає European Defence Review, представлена на стенді Navantia модель була виготовлена за допомогою 3D-принтера, оскільки розробник має намір широко використовувати адитивні технології (технології пошарового нарощування й синтезу об’єктів) і не тільки у виробництві майбутніх кораблів, а й у процесі їхньої подальшої експлуатації, щоб екіпаж міг самостійно «друкувати» запчастини та деталі для поточного ремонту.

У Navantia розглядають SMART 4000 як масштабований проєкт, що дозволить будувати кораблі різного призначення водотоннажністю від 2000 до 10 000 тонн. Як розповів представник проєктно-конструкторського бюро іспанської компанії Хуан Антоніо Клементе Фернандес: «Це наше бачення майбутнього надводних бойових кораблів через 10-15 років».

За його словами, корабель нового покоління планують у базовому варіанті оснащувати гібридною дизель-електричною силовою установкою. «Хоча ми також розглядаємо й інші типи, які дозволять розвивати швидкість щонайменше 25 вузлів», — додав він.

Пропульсивна система Voith Linear Jets, до переваг якої відносять знижену кількість рухомих елементів, має забезпечити мінімальний рівень шуму й вібрації. Втім, як уточнив Хуан Антоніо Клементе Фернандес, Navantia не виключає використання гвинтових колонок, якщо як пріоритет буде обрана маневреність корабля.

Ключова характеристика SMART 4000 — скритність, яку забезпечують як дизайн корпусу, так і активне застосування безпілотних систем (льотних, надводних та підводних), що дозволить розширити оперативну зону корабля. «Уся кормова частина корабля призначена для розміщення цих допоміжних систем», — пояснив представник компанії.

Надбудову корабля оснастять плоскопанельними РЛС з активною фазованою антенною решіткою. Озброєння — 76-мм артустановка на носі, за нею — чотири 16-секційні установки вертикального пуску ракет.

Розрахунковий екіпаж корабля SMART 4000 — 70 осіб. «Проте ми вивчаємо, які функції можна довірити автономним системам, які працюють під контролем людини, що відкриває можливості для зниження чисельності екіпажу», — додав співробітник Navantia.

Точних термінів будівництва демонстратора технологій SMART 4000 поки що не називають. «Ми можемо лише припустити, що це має стати реальністю протягом 5–10 років», — зазначив Хуан Антоніо Клементе Фернандес.

Підготував Сергій Воронков

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
В Спецмісії НАТО з підтримки безпеки та підготовки для України підняли український прапор з нагоди Дня ЗСУ

В Спецмісії НАТО з підтримки безпеки та підготовки для України підняли український прапор з нагоди Дня ЗСУ

Сьогодні в NSATU — Спеціальній місії НАТО з підтримки безпеки та підготовки для України — було проведено церемонію підняття прапора України з нагоди Дня Збройних Сил України.

Президент України та Стів Віткофф обговорили ключові елементи мирного плану

Президент України та Стів Віткофф обговорили ключові елементи мирного плану

Президент України Володимир Зеленський разом із з Андрієм Гнатовим та Рустемом Умєровим провели довгу й змістовну телефонну розмову зі Стівом Віткоффом і Джаредом Кушнером.

З Покровська з любовʼю: десантники 25-ї бригади привітали українців з Днем ЗСУ

З Покровська з любовʼю: десантники 25-ї бригади привітали українців з Днем ЗСУ

Бійці 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, котрі виконують бойові завдання в Покровську, привітали співгромадян з Днем Збройних Сил України.

Святковий гуркіт на Херсонщині ― ГУР ліквідував двох окупантів, чий підрозділ «відзначився» скоєними злочинами

Святковий гуркіт на Херсонщині ― ГУР ліквідував двох окупантів, чий підрозділ «відзначився» скоєними злочинами

6 грудня 2025 року, в День ЗСУ та День Святого Миколая, внаслідок операції Департаменту активних дій ГУР МО України та Руху опору російській окупації в Херсонській області ліквідовано двох загарбників та їхній транспортний засіб.

Гармати, літаки, дрони: Повітряні Сили показали, як відбивали ракетно-дроновий удар

Гармати, літаки, дрони: Повітряні Сили показали, як відбивали ракетно-дроновий удар

ПС ЗСУ опублікували добірку відео бойової роботи за 6 грудня 2025 року з відбиття масованого удару агресора.

«Разом захистимо своє право на життя, нашу Богом дану землю» — Президент взяв участь у молитовному сніданку з нагоди Дня ЗСУ

«Разом захистимо своє право на життя, нашу Богом дану землю» — Президент взяв участь у молитовному сніданку з нагоди Дня ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у другому військовому молитовному сніданку з нагоди Дня Збройних Сил України.

ВАКАНСІЇ

Номер обслуги 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Робота в лавах ЗСУ за КОНТРАКТОМ

від 20000 до 120000 грн

Гусятин

Гусятинський ТЦК та СП

Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО

Механік-водій, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Діловод-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Оператор БПЛА

від 21000 до 120000 грн

Житомир

405 окремий стрілецький батальйон 32 ОМБр

--- ---