ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військова професія − командир радіовзводу

Наші проєкти
Прочитаєте за: 3 хв. 7 Листопада 2021, 10:15

АрміяInform продовжує серію публікацій про військові професії. Сьогодні мова піде про командирів радіовзводу.

Які в них функціональні обов`язки? Хто їм підпорядковується? Та де їх готують? Про це нашому кореспонденту розповів командир радіовзводу окремого полку зв’язку ЗС України молодший лейтенант Ростислав Кирпа.

З 2014 року техніка для радіозв’язку фактично вся оновилась

Коли я дослужував свій перший контракт, до нас у частину завітали представники Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут і розказали про перспективу навчання в інституті на кафедрі підготовки офіцерів запасу. Я вирішив вступати. Навчався два роки. Після цього повернувся до війська і став на свою нинішню посаду, − розповідає офіцер.

За його словами, нині радіовзвод у ЗСУ використовує засоби радіозв’язку виробництва компаній Harris, Motorola та супутникового зв’язку вітчизняного виробництва.

Командир радіовзводу насамперед відповідає за техніку, що є у підрозділі, за особовий склад і за його готовність виконати завдання – виїхати на визначене місце, розмістити радіостанцію, розгорнутися і увійти у зв’язок.

Командир радіовзводу насамперед відповідає за техніку, що є у підрозділі, за особовий склад і за його готовність виконати завдання – виїхати на визначене місце, розмістити радіостанцію, розгорнутися і увійти у зв’язок, − додає Ростислав.

Він зауважує, що командир має занурюватись у всі труднощі, які є у його підлеглих.

− Із кожним маєш поговорити. Ситуації бувають різними. Важко тільки спочатку, поки ти ще не вивчив людину. За 2-3 місяці все стає на свої місця, − зазначає молодший лейтенант.

Він каже, що з 2014 року і до сьогодні відбулись зміни у війську.

− Значно покращилася матеріальна база. Постійно до частини надходить нова техніка, зокрема і автомобільна. Якщо казати про техніку для радіозв’язку, то вона вся оновилась з 2014 року, − стверджує командир радіовзводу.

Для такої служби тільки теоретичних знань замало

За словами Ростислава, командир радіовзводу має бути у постійній готовності прибути до місця розгортання.

− І відрядження можуть бути різні по часу – і тиждень, і місяць. Тому родині такого офіцера потрібно мати терпіння, аби чекати близьку людину з відряджень… Найприємніше, коли добре виконав завдання і повертаєшся додому, − ділиться емоціями молодший лейтенант.

Він зауважує, що для його служби тільки теоретичних знань замало:

Теорія і практика важливі, але, на мій погляд, найважливіше для офіцера це −  самопідготовка. Десь 40% своїх знань здобуваєш під час навчання, а 60% − вже від старших колег і коли сам на практиці набуваєш нових вмінь та навичок.

Поки ти сам на практиці не стикнешся з тією чи іншою ситуацією, не зможеш все зрозуміти. Теорія і практика важливі, але, на мій погляд, найважливіше для офіцера це −  самопідготовка. Десь 40% своїх знань здобуваєш під час навчання, а 60% − вже від старших колег і коли сам на практиці набуваєш нових вмінь та навичок. Завжди процес самопідготовки активізується тоді, коли приходять нові зразки техніки, – вони потребують нових знань, без яких цю техніку не опануєш.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить