Саме таку неофіційну назву отримали перші в історії випробування взаємодії пілотованого літака з дроном зі штучним інтелектом в ролі напарника на авіабазі Еглін у Флориді (США)…
У селі Скибинці на Вінниччині висадили цілу алею з 50 дерев у пам’ять про загиблого на Сході односельця. Як розповіли журналісту АрміяІnform у Тростянецькій селищній територіальній громаді, ініціатором її створення стала староста села Валентина Горбань, яка разом із вдовою загиблого Валентиною Черепахою та представниками закладів соціальної сфери та ветеранської ради Глибочанської сільської громади висадила дерева на знак пам’яті про загиблого земляка.
– Наш обов’язок ‒ шанувати пам’ять наших захисників, – зазначила під час висадження пів сотні сумахів у рідному селі загиблого героя староста. – Олександр Черепаха зробив свій сміливий вибір, він пішов захищати свою землю та свій народ і загинув за Україну. Вічна йому пам’ять та пошана!
Народився 25 березня 1970 року в селі Скибинці Тростянецького району Вінницької області. У 1985 році закінчив 8 класів середньої школи села Глибочок Тростянецького району, потім – Крижопільське спеціальне професійно-технічне училище № 9 (нині – Крижопільський професійний будівельний ліцей) за спеціальністю «електрик».
У 1988‒1990 роках проходив строкову військову службу в лавах збройних сил СРСР. Служив у Центральній групі військ на території Чехословаччини.
У 1991‒1992 роках працював електромонтажником спеціалізованої пересувної механізованої колони № 67 у місті Вінниця, з 1993 року – електриком, механізатором у приватно-орендному підприємстві «Зоря» (село Глибочок Тростянецького району Вінницької області).
21 серпня 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив стрільцем-помічником гранатометника в 30-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України.
З 2014 року брав участь в антитерористичній операції на Сході України. Учасник боїв за місто Дебальцеве Донецької області.
31 січня 2015 року солдат Черепаха загинув під час мінометного обстрілу поблизу селища міського типу Чорнухине Попаснянського району Луганської області.
Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (22.09.2015; посмертно).
@armyinformcomua
На Запорізькому напрямку воїни 73-го морського центру Сил спеціальних операцій за допомогою дронів дистанційно мінують шляхи пересування окупантів. Унаслідок цього на одній із мін підірвалися двоє російських військових, які рухалися на мотоциклі.
Українська урядова делегація на чолі з Прем’єр-міністром Юлією Свириденко розпочала роботу у США в рамках щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку, що тривають з 13 по 18 жовтня.
Бійці підрозділу «Black Raven», спільно з іншими підрозділами 93-ї ОМБр стали на перешкоді черговій спробі окупантів атакувати. Цього разу — разом з важкою технікою.
Дронарі полку К-2 знищують буханки-грилі, танки-сараї, та різноманітну автотехніку, поповнюючи список уражених цілей.
На Покровському напрямку глибина ураження ворожими дронами сягнула понад 20 кілометрів. Через це бійці 155-ї окремої механізованої бригади змушені долати цей шлях до позицій пішки, у повному спорядженні.
Рота НРК 93-ї бригади Холодний Яр «Alter Ego» знищує ворога у районі Костянтинівки за допомогою НРК з дистанційно керованим кулеметом.
Саме таку неофіційну назву отримали перші в історії випробування взаємодії пілотованого літака з дроном зі штучним інтелектом в ролі напарника на авіабазі Еглін у Флориді (США)…