ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

21 вересня – Міжнародний день миру

Історія
Прочитаєте за: 2 хв. 21 Вересня 2021, 10:42

Цього року ООН визначила тему свята: відновлення за принципом «краще, ніж було»

Відзначаючи Міжнародний день миру, 2021 рік можна вважати, якоюсь мірою, «ювілейним». У 1981 році Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй підтримала ініціативу Міжнародної асоціації ректорів університетів та наголосила про заснування Міжнародного року миру та Міжнародного дня миру.

Слова, якими Асамблея обґрунтовувала своє рішення, актуальні й сьогодні, 40 років по тому:

«…Думки про війну виникають у розумах людей, і тому у свідомості людей потрібно укорінювати ідею захисту миру, що мир, заснований лише на економічних та політичних угодах урядів, не зможе завоювати одностайної, міцної та відвертої підтримки народів, тому він повинен базуватися на інтелектуальній та моральній солідарності людства».

У вересні 2001 року, 20 років тому, Генеральна Асамблея ООН остаточно утвердила дату святкування Міжнародного дня миру – 21 вересня. У Резолюції було запропоновано відзначати цей урочистий день припиненням вогню, військових дій та будь-якого насильства.

Організація Об’єднаних Націй закликає світ у «ювілейному»  2021 році, святкуючи Міжнародний день миру, зважувати на новий глобальний виклик людству:

«Пандемія COVID-19 продемонструвала важливість колективних зусиль допомоги кожній людині у відновленні за принципом «краще, ніж було» та створенню більш рівноправного, справедливого, інклюзивного миру… Зіткнувшись з цим спільним ворогом людства, ми повинні пам’ятати, що ми не вороги один одному».

У своєму зверненні ООН нагадує про Резолюцію Ради безпеки 2020-го року, в якій держав-членів закликають витримати «стійку гуманітарну паузу» у локальних конфліктах. Це дозволить людям, що перебувають у надзвичайно вразливому становищі, мати доступ до вакцинації та лікування.

Нагадуємо, що емблемою Міжнародного дня миру є голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений в Парижі (1949 р.) під час Всесвітнього конгресу прихильників миру.

Підготував Анатолій Бальчос 

Читайте нас у Facebook
Дрин проти дрона: окупант накинувся на наш коптер з гілкою   
Дрин проти дрона: окупант накинувся на наш коптер з гілкою   

Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» у районі Костянтинівки зафіксували росіянина, який намагався пограти з FPV у бейсбол.

Рівні права незалежно від статі: як боротимуться з домаганнями у Силах оборони
Рівні права незалежно від статі: як боротимуться з домаганнями у Силах оборони

Постраждалі особи отримають додаткові гарантії захисту від кривдника.

«Для забезпечення енергетичної стійкості на наступну зиму потрібно щонайменше 5 млрд євро» — Президент
«Для забезпечення енергетичної стійкості на наступну зиму потрібно щонайменше 5 млрд євро» — Президент

Таку цифру Володимир Зеленський оприлюднив під час звернення до учасників засідання Європейської ради.

Прямий ефір: знищили роту росіян за 48 годин, ССО атакували Севастополь, окупанти на деревах
Прямий ефір: знищили роту росіян за 48 годин, ССО атакували Севастополь, окупанти на деревах

«Спартан» спільно із суміжниками за 48 годин знищили роту росіян.

Продавали військовим неіснуючі авто та дрони: на Сумщині викрито шахрайську схему
Продавали військовим неіснуючі авто та дрони: на Сумщині викрито шахрайську схему

У Сумській області правоохоронці повідомили про підозру двом чоловікам за фактами заволодіння коштами шляхом обману.

Ворожа логістика під прицілом: дронарі 45-ї бригади знищують НРК та транспорт ворога
Ворожа логістика під прицілом: дронарі 45-ї бригади знищують НРК та транспорт ворога

Оператори БПЛА 45-ї окремої артилерійської бригади успішно полюють на засоби ворожої логістики, перерізаючи артерії ворожій машині війни.

ВАКАНСІЇ
Водій, військовослужбовець

до 21000 грн

Львів

125 обр СВ ЗСУ

Майстер БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Стрілець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 об ТрО 123 Обр ТрО

Психолог, діловод служби

від 21000 до 21000 грн

Житомир

Військова частина 3047 НГУ

Водій (кат. С, СЕ), військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини

від 25000 до 25000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

--- ---