ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Корнійчук: Збройні Сили підвищують вимоги до підготовки офіцерів

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Червня 2021, 13:15

У Збройних Силах України приділяють значну увагу підвищенню рівня підготовки офіцерів. Один із критеріїв такої підготовки – сумісність процедур планування й ухвалення військових рішень в органах військового управління ЗСУ з аналогічними стандартами армій країн-членів НАТО. Про це в ексклюзивному коментарі АрміяInform повідомив начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук.

– Сучасна підготовка у ЗСУ має забезпечувати зміни у ментальності військовослужбовців, розвиток аналітичного, критичного та системного мислення, навичок в ухваленні ефективних управлінських рішень, готовності до впровадження нових підходів у службовій діяльності. Лише так зможемо остаточно позбутися давно застарілої радянської спадщини. Один із практичних шляхів досягнення цієї мети – запровадження L-курсів для офіцерів. Це курси професійної військової освіти різних рівнів, від L-1 для військовослужбовців командного тактичного до L-4 для вищого керівного складу стратегічного рівня, – сказав він.

L-курси запроваджені для підготовки військових фахівців тактичного, оперативного і стратегічного рівня у межах трансформації військової освіти в Україні. Програми курсів за змістом і спрямованістю цілком відповідають вимогам до підготовки офіцерських кадрів у системах військової освіти країн-членів НАТО. У найближчій перспективі така система має замінити нинішню підготовку військових фахівців оперативно-стратегічного рівня у Національному університеті оборони України.

– Курси професійної військової освіти започатковані 2019 року і продемонстрували високу ефективність. Надалі це дасть можливість створити єдину уніфіковану систему підготовки персоналу Збройних Сил, – переконаний Сергій Корнійчук.

Днями у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулося оцінювання кандидатів для навчання на курсах вищого керівного складу стратегічного рівня L-4. Начальник Генерального штабу особисто очолив комісію з оцінки знань претендентів.

– Справді, на подальше навчання на курсах вищого керівного складу стратегічного рівня претендували понад 40 офіцерів. Усі вони планують просуватися по службі на посадах стратегічного рівня або були раніше призначені на такі посади за своїми морально-діловими якостями, але не мають відповідної освіти. Тобто, це ті посадові особи, яким належить продовжити процес трансформації й розвитку війська. Цілком логічно, що це мають бути найпідготовленіші фахівці, тому і вимоги до майбутніх генералів мають бути високими. У підсумку відбір не пройшли 9 осіб, – повідомив Сергій Корнійчук.

Наразі у ЗС України проходять підготовку на L-курсах тактичного, оперативного і стратегічного рівня близько 300 офіцерів. Загалом, з початку запровадження лідерських курсів за стандартами НАТО, підготовку пройшли понад 500 військовослужбовців.

10
Стежте за нами в Instagram