Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
У суспільстві поширена думка, що учасники бойових дій створюють у цивільному житті малий, рідше середній бізнес: кооперативи, майстерні, піцерії та кав’ярні.
Загалом, так воно і є. Утім, науково обґрунтований проєкт ветеранів російсько-української війни з «Івано-Франківської аграрної палати» Всеукраїнської громадської організації «Аграрна палата України» та заснованого його членами «Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Еталонагро 24”» обіцяє у цій царині справжню революцію.
Про стратегічний план створення ветеранського сільськогосподарського холдингу національного масштабу почув від Сергія Песчальнікова кілька років тому. Тоді Сергій, який провоював три роки та звільнився з війська через поранення, свої ідеї ще тільки плекав. А займався створенням виробничих кооперативів на селі. Паралельно — громадською діяльністю, впорядковуючи землевідведення для учасників бойових дій у рідній області.
Сергія сильно обурювала малоефективна політика щодо аграріїв. На його думку, через неї й понині ще існує бідність людей у сільській місцевості, відсутність у них мотивації до праці, низькопробна трудова міграція, безробіття.
— Сергію, — запитую у ветерана днями, — як на мене, на селі нічого суттєво не змінилося. Але ти, маючи дві вищі освіти, раптом розробляєш і просуваєш через державні й наукові структури великий проєкт, який передбачає інвестиції в аграрний сектор протягом десяти років більш ніж на чотири мільярди євро! Знаю, що ти не легковажний мрійник, не аферист. Розкажи про свій задум.
— Мріяти не гріх. Гріх — не втілювати цілком здійсненні мрії у реальність. Сам дивись. У бюджет 2020 року було закладено кошти на фінансування програм підтримки агропромислового комплексу на суму близько восьми з половиною мільярдів гривень.
Трохи менше ніж чотири з них призначалися для здешевлення кредитів аграріям на купівлю земель сільськогосподарського призначення, два з половиною — на підтримку тваринництва. Не знаю, куди з року в рік діваються такі кошти. Але нині добряче заробляють на селі лише виробники-гіганти та їхні господарі з-поміж олігархів. А селяни як не мали гідних доходів, так і не бачать. А звичайний фермер скоріше виживає, ніж розвиває господарство.
— Але ж цифри! В перерахунку на гривні: протягом десяти років ти хочеш залучити й інвестувати у наш аграрний сектор 130 мільярдів. По 13 мільярдів проти менш ніж 9 державних на рік. Видається це, м’яко кажучи, утопічним.
— Ми вояки, а не футурологи, тому маємо чіткі стратегії. Покладаємося на партнерів в Україні, закордонних інвесторів і кооперацію малого сільськогосподарського виробника. Головний задум — на підставі залучення інвестицій у сільське господарство України об’єднати інтереси інвестора та громадян України на умовах, які виключають рейдерські захоплення. Ми працюватимемо за принципами закритих акціонерних товариств, які унеможливлюють викуп акцій сторонніми особами (читай: доморощеними, завжди ненажерливими олігархами)!
А щодо утопій — так подивімося на тих, кому наші плани безглуздям не здаються…
З листа Сергія Песчальнікова першому віцепрезидентові Національної Академії аграрних наук України:
«Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив “Еталонагро 24”» звертається до Вас із проханням розглянути пропозицію щодо співпраці в Комплексній програмі розвитку нашого підприємства з виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції на період до 2032 року… Просимо зважити, що наша програма передбачає й спільне відновлення занедбаних дослідних господарств НААН, у якому ми, як виробники сільськогосподарської продукції, зацікавлені напряму».
Зі щомісячного бюлетеня державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків»:
«12 жовтня (2020 року. — Авт.) директор державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків» Богдан Дубас та голова правління «Івано-Франківської аграрної палати» Всеукраїнської громадської організації «Аграрна палата України» Сергій Песчальніков підписали Меморандум про співробітництво та взаємодію.
З офіційного повідомлення «Еталонагро 24»:
«Івано-Франківська аграрна палата» Всеукраїнської громадської організації «Аграрна палата України» та «Еталонагро 24» провели серію переговорів з філією транснаціональної інвестиційної компанії World Trade Center Kyiv. Наразі за їхніми результатами готують до підписання «Меморандум про співпрацю» та інші документи, які визначатимуть юридичні засади довгострокового співробітництва».
— Сергію, — продовжуємо спілкування, — тепер поставлю тобі найважливіше запитання: а у що саме ви пропонуватимете інвесторам вкладати гроші?
— У національну сільськогосподарську корпорацію, в яку за планом увійде дев’ять регіональних холдингів, які охоплять усі регіони країни. Кожен холдинг матиме виробничу та логістично-збутову складову…
— Ми плануємо, — завершує розмову ветеран, — протягом визначеного проєктом терміну створити до 70 тисяч робочих місць. За власними підрахунками, третину з них займуть ветерани АТО/ООС, які постійно проживають у сільській місцевості…
Піхотинці 225-го штурмового полку влаштували засідку та буквально «збрили» зі стрілецької зброї пару дуже фотогенічних окупантів біля сільського нужника.
Скерований до суду обвинувальний акт щодо підполковника — колишнього командира батальйону матеріального забезпечення однієї з військових частин.
Дмитро Нестерук із позивним «Бак» пережив майже три місяці в оточенні під Покровськом і потрапив у засідку ворога на близькій дистанції.
На Запорізькому напрямку ворога, що атакує, найчастіше вражають на дальніх дистанціях.
Завдяки ударам наших дронів загинули чи важко поранені 33988 російських військових і ще 1363 окупанти були ліквідовані завдяки артилерійським та іншим ударам.
Стрілець, гранатометник (солдатський, сержантський склад)
від 20500 до 120000 грн
Тернопіль
Тернопільський РТЦК та СП
Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення
від 25000 до 120000 грн
Київ
130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….