Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Попри щорічну напружену роботу військових інженерів, питання щодо сучасного стану військових летовищ залишається досить гострим. Про це кореспонденту АрміяInform розповіли в інженерно-аеродромному управлінні Командування логістики Командування Повітряних Сил ЗС України.
– На сьогодні значна частина покриттів військових аеродромів відслужила усі розрахункові терміни експлуатації і потребує капітального ремонту або реконструкції. Тому нині усі вони експлуатуються з певними обмеженнями, – розповів начальник інженерно-аеродромного управління Командування логістики Командування ПС полковник Віталій Застава.
За словами офіцера, за всі роки незалежності України на жодному військовому летовищі не виконувався капітальний ремонт.
– Основна причина цього – недостатнє фінансування. Наявні кошти дозволяють лише латати найбільш дефектні ділянки й таким чином утримувати мережу в придатному для експлуатації стані. На більше просто не вистачає коштів, – зазначив полковник Віталій Застава.
Так, торік виділений державою фінансовий ресурс на будівництво, ремонт та експлуатацію військових летовищ становив менше 13% від загальної потреби. Цього року фінансування на ремонт військових аеродромів вдалося утримати на рівні 2020-го.
Загалом, за найскромнішими підрахунками, загальна потреба в коштах для проведення робіт із капітального ремонту (реконструкції) штучних покриттів на аеродромах ЗС України сягає десятків мільярдів гривень. Затягування з вирішенням цієї проблеми призводить лише до зростання обсягів як робіт, так і необхідних фінансів. І якщо і надалі відкладати питання стану аеродромів «на потім», рано чи пізно це матиме серйозні наслідки.
Попри вищезгадані проблеми, роботи з ремонту військових летовищ та їх інфраструктури тривають. Зокрема, нині триває процедура закупівлі матеріалів, що необхідні для виконання поточного ремонту штучних покриттів злітно-посадкових смуг.
– Цього року ми оголосили тендер на закупівлю плит залізобетонних попередньо напружених ПАГ-14 та ПАГ-18. Усього – 730 одиниць на загальну суму майже 13,5 млн гривень. Ці плити необхідні для поточного ремонту штучних покрить аеродромів, який проводиться силами двох окремих інженерних батальйонів, – говорить полковник Віталій Застава.
Проте навіть ця кількість плит, за словами фахівців, є недостатньою.
– Мінімальна потреба у плитах ПАГ-14/18 сягає близько 2000 штук на рік. Що стосується ПАГ-18, існує ризик не закупівлі цих плит. Адже вони не мають широкого попиту на території України (фактично, їх замовником є лише Повітряні Сили) та виготовляються лише під замовлення, – зазначив полковник Віталій Застава.
Також варто зазначити, що деякі «експерти», побачивши новину про закупівлю плит у мережі Інтернет, почали шукати «зраду», обговорювати вартість плит та натякати на «непрозорі схеми». Однак військові запевняють – подібні звинувачення є безпідставними. Адже, по перше, порівнюючи ціни, ці «експерти» зазвичай посилаються на вартість дорожніх плит, які ззовні однакові, втім, за своїми характеристиками відрізняються від аеродромних. А по-друге, у кінцеву вартість враховується також і доставка плит. А це сотні тонн вантажу, який потрібно транспортувати до місця призначення у різні куточки України.
Хоча є іще одна серйозна причина високих цін…
– Дійсно, склалася ситуація, коли ми змушені купувати плити за високими цінами. Основна проблема в тому, що в тендері, з певних причин, не беруть участь безпосередньо заводи-виробники. У результаті, на тендер виходять і перемагають здебільшого посередники, – зазначив офіцер.
@armyinformcomua
Противник збільшив кількість штурмових дій на Сіверському напрямку, застосовує малі тактичні групи піхоти.
Президент Володимир Зеленський відреагував на заяви кремлівського диктатора Володимира Путіна, який фактично дав зрозуміти, що не планує припиняти війни проти України.
Олександр, позивний «Татарин», військовослужбовець 113 окремої бригади територіальної оборони народився, вже понад три роки боронить Україну.
Від початку доби на фронті відбулося 77 бойових зіткнень. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.
FPV-дрони Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України продовжують завдавати точних і нищівних ударів по позиціях російських окупантів. За останні два тижні оператори спецпідрозділу знищили понад 860 загарбників, не залишаючи ворогу жодного шансу.
На сьогодні 695 тисяч російських військових перебувають на території України.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
від 50000 до 120000 грн
Івано-Франківськ
Івано-Франківський ОТЦК та СП
від 24000 до 54000 грн
Львів, Львівська область
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…