Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Попри щорічну напружену роботу військових інженерів, питання щодо сучасного стану військових летовищ залишається досить гострим. Про це кореспонденту АрміяInform розповіли в інженерно-аеродромному управлінні Командування логістики Командування Повітряних Сил ЗС України.
– На сьогодні значна частина покриттів військових аеродромів відслужила усі розрахункові терміни експлуатації і потребує капітального ремонту або реконструкції. Тому нині усі вони експлуатуються з певними обмеженнями, – розповів начальник інженерно-аеродромного управління Командування логістики Командування ПС полковник Віталій Застава.
За словами офіцера, за всі роки незалежності України на жодному військовому летовищі не виконувався капітальний ремонт.
– Основна причина цього – недостатнє фінансування. Наявні кошти дозволяють лише латати найбільш дефектні ділянки й таким чином утримувати мережу в придатному для експлуатації стані. На більше просто не вистачає коштів, – зазначив полковник Віталій Застава.
Так, торік виділений державою фінансовий ресурс на будівництво, ремонт та експлуатацію військових летовищ становив менше 13% від загальної потреби. Цього року фінансування на ремонт військових аеродромів вдалося утримати на рівні 2020-го.
Загалом, за найскромнішими підрахунками, загальна потреба в коштах для проведення робіт із капітального ремонту (реконструкції) штучних покриттів на аеродромах ЗС України сягає десятків мільярдів гривень. Затягування з вирішенням цієї проблеми призводить лише до зростання обсягів як робіт, так і необхідних фінансів. І якщо і надалі відкладати питання стану аеродромів «на потім», рано чи пізно це матиме серйозні наслідки.
Попри вищезгадані проблеми, роботи з ремонту військових летовищ та їх інфраструктури тривають. Зокрема, нині триває процедура закупівлі матеріалів, що необхідні для виконання поточного ремонту штучних покриттів злітно-посадкових смуг.
– Цього року ми оголосили тендер на закупівлю плит залізобетонних попередньо напружених ПАГ-14 та ПАГ-18. Усього – 730 одиниць на загальну суму майже 13,5 млн гривень. Ці плити необхідні для поточного ремонту штучних покрить аеродромів, який проводиться силами двох окремих інженерних батальйонів, – говорить полковник Віталій Застава.
Проте навіть ця кількість плит, за словами фахівців, є недостатньою.
– Мінімальна потреба у плитах ПАГ-14/18 сягає близько 2000 штук на рік. Що стосується ПАГ-18, існує ризик не закупівлі цих плит. Адже вони не мають широкого попиту на території України (фактично, їх замовником є лише Повітряні Сили) та виготовляються лише під замовлення, – зазначив полковник Віталій Застава.
Також варто зазначити, що деякі «експерти», побачивши новину про закупівлю плит у мережі Інтернет, почали шукати «зраду», обговорювати вартість плит та натякати на «непрозорі схеми». Однак військові запевняють – подібні звинувачення є безпідставними. Адже, по перше, порівнюючи ціни, ці «експерти» зазвичай посилаються на вартість дорожніх плит, які ззовні однакові, втім, за своїми характеристиками відрізняються від аеродромних. А по-друге, у кінцеву вартість враховується також і доставка плит. А це сотні тонн вантажу, який потрібно транспортувати до місця призначення у різні куточки України.
Хоча є іще одна серйозна причина високих цін…
– Дійсно, склалася ситуація, коли ми змушені купувати плити за високими цінами. Основна проблема в тому, що в тендері, з певних причин, не беруть участь безпосередньо заводи-виробники. У результаті, на тендер виходять і перемагають здебільшого посередники, – зазначив офіцер.
@armyinformcomua
Дронарі батальйону безпілотних систем «Рарог» 24 механізованої бригади імені короля Данила показали кадри ліквідації комбата армії рф Євгена Смирнова, відомого під позивним «Єрмак».
Міністр оборони України Рустем Умєров сьогодні повернувся із закордонних відряджень та доповідав щодо нових домовленостей і реалізації попередніх, особливо щодо протиповітряної оборони.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив на необхідності посилення протиповітряної оборони України з боку партнерів.
Танки 12 бригади спеціального призначення Нацгвардії «Азов» на Торецькому напрямку допомагають там, де ворога важко викурити артилерією та дронами.
Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я запустили реформу ВЛК, яка дає можливість проходити медогляд у будь-якому цивільному закладі охорони здоров’я за власним вибором.
Оператор підрозділу «Гострі картузи» Нацгвардії зняли з дрона зачистку будинку з росіянами, силами наших штурмовиків.
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…