ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На капітальний ремонт військових аеродромів необхідно десятки мільярдів гривень

Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 1 Квітня 2021, 13:42

Попри щорічну напружену роботу військових інженерів, питання щодо сучасного стану військових летовищ залишається досить гострим. Про це кореспонденту АрміяInform розповіли в інженерно-аеродромному управлінні Командування логістики Командування Повітряних Сил ЗС України.

– На сьогодні значна частина покриттів військових аеродромів відслужила усі розрахункові терміни експлуатації і потребує капітального ремонту або реконструкції. Тому нині усі вони експлуатуються з певними обмеженнями, – розповів начальник інженерно-аеродромного управління Командування логістики Командування ПС полковник Віталій Застава.

За словами офіцера, за всі роки незалежності України на жодному військовому летовищі не виконувався капітальний ремонт.

– Основна причина цього – недостатнє фінансування.  Наявні кошти дозволяють лише латати найбільш дефектні ділянки й таким чином утримувати мережу в придатному для експлуатації стані. На більше просто не вистачає коштів, – зазначив полковник Віталій Застава.

Так, торік виділений державою фінансовий ресурс на будівництво, ремонт та експлуатацію військових летовищ становив менше 13% від загальної потреби. Цього року фінансування на ремонт військових аеродромів вдалося утримати на рівні 2020-го.

Загалом, за найскромнішими підрахунками, загальна потреба в коштах для проведення робіт із капітального ремонту (реконструкції) штучних покриттів на аеродромах ЗС України сягає десятків мільярдів гривень. Затягування з вирішенням цієї проблеми призводить лише до зростання обсягів як робіт, так і необхідних фінансів. І якщо і надалі відкладати питання стану аеродромів «на потім», рано чи пізно це матиме серйозні наслідки.

Попри вищезгадані проблеми, роботи з ремонту військових летовищ та їх інфраструктури тривають. Зокрема, нині триває процедура закупівлі матеріалів, що необхідні для виконання поточного ремонту штучних покриттів злітно-посадкових смуг.

–   Цього року ми оголосили тендер на закупівлю плит залізобетонних попередньо напружених ПАГ-14 та ПАГ-18. Усього – 730 одиниць на загальну суму майже 13,5 млн гривень. Ці плити необхідні для поточного ремонту штучних покрить аеродромів, який проводиться силами двох окремих інженерних батальйонів, – говорить полковник Віталій Застава.

Проте навіть ця кількість плит, за словами фахівців, є недостатньою.

– Мінімальна потреба у плитах ПАГ-14/18 сягає близько 2000 штук на рік. Що стосується ПАГ-18, існує ризик не закупівлі цих плит. Адже вони не мають широкого попиту на території України (фактично, їх замовником є лише Повітряні Сили) та виготовляються лише під замовлення, – зазначив полковник Віталій Застава.

Також варто зазначити, що деякі «експерти», побачивши новину про закупівлю плит у мережі Інтернет, почали шукати «зраду», обговорювати  вартість плит та натякати на «непрозорі схеми». Однак військові запевняють – подібні звинувачення є безпідставними. Адже, по перше, порівнюючи ціни, ці «експерти» зазвичай посилаються на вартість дорожніх плит, які ззовні однакові, втім, за своїми характеристиками відрізняються від аеродромних. А по-друге, у кінцеву вартість враховується також і доставка плит. А це сотні тонн вантажу, який потрібно транспортувати до місця призначення у різні куточки України.

Хоча є іще одна серйозна причина високих цін…

– Дійсно, склалася ситуація, коли ми змушені купувати плити за високими цінами. Основна проблема в тому, що в тендері, з певних причин, не беруть участь безпосередньо заводи-виробники. У результаті, на тендер виходять і перемагають здебільшого посередники, – зазначив офіцер.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
росія втратила 1071 військового та 13 танків на східному фронті за добу

росія втратила 1071 військового та 13 танків на східному фронті за добу

Протягом доби на східному напрямку російська армія втратила 1071 особу, 13 танків, 10 ББМ та 2 засоби РЕБ.

«Тягни-штовхай» не спрацював: у Вовчанську зазнали втрат такелажні команди ворога

«Тягни-штовхай» не спрацював: у Вовчанську зазнали втрат такелажні команди ворога

На півночі Харківщини російські загарбники спробували налагодити логістику за допомогою такелажних команд. Окупантам завдали вогневого ураження, зірвавши їхні наміри.

Артобстріл на Сумщині: загинули троє людей, серед них подружжя пенсіонерів

Артобстріл на Сумщині: загинули троє людей, серед них подружжя пенсіонерів

Унаслідок артобстрілу прикордоння Сумщини загинуло троє людей, ще один чоловік поранений.

«Орлан», Zala, Supercam: чому складно збивати ворожі дрони-розвідники

«Орлан», Zala, Supercam: чому складно збивати ворожі дрони-розвідники

російські окупанти активно застосовують розвідувальні БПЛА дальньої дії практично на всіх напрямках.

СБУ затримала завербованого росією харків’янина, який коригував удари по місту

СБУ затримала завербованого росією харків’янина, який коригував удари по місту

Служба безпеки затримала в Харкові агента воєнної розвідки рф. Зловмисник коригував ракетно-бомбові удари росії по прифронтовому місту та прилеглих територіях.

Окупанти перетворили на укріпрайон та нищать Кінбурнську косу

Окупанти перетворили на укріпрайон та нищать Кінбурнську косу

Унаслідок активних бойових дій на території заповідника Кінбурнська коса вирують пожежі.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Навідник-оператор, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Старший бойовий медик, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Офіцер-психолог

від 20000 до 100000 грн

Харків

229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Черкаси

Військова частина А3177

Бухгалтер Полтавського ЗВ ВСП

від 20000 до 21000 грн

Полтава, Полтавська область

Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Суми та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Суми, Сумська область