ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Чернігові більшість строковиків у перші місяці служби йдуть на контракт – військовий комісар Олег Гончарук

Прочитаєте за: 5 хв. 3 Березня 2021, 10:45

Про призов на строкову службу, стан здоров’я призовників, допомогу військовим пенсіонерам і територіальну оборону кореспонденту АрміяInform розповів військовий комісар Чернігівського міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олег Гончарук.

Досьє «АІ»

Олег Гончарук у 1996 році закінчив Харківське вище гвардійське танкове командне училище. Проходив службу на посадах від командира взводу до командира батальйону та в органах військового управління. 

З березня 2014-го – заступник військкома Обухівського РВК Київщини. Займався підготовкою і направленням батальйонів тероборони в район АТО, їхнім розміщенням, організацією бойової роботи й роботи на блокпостах. У 2014-му брав безпосередню участь в АТО у складі 11-го та 25-го окремого мотопіхотного батальйону у с. Довгеньке (перший штаб АТО), містах Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівка, Дебальцеве.

У січні 2015 року призначений військкомом Києво-Святошинського РВК Київської області. 2018-го закінчив Національний університет оборони України ім. І.Черняхівського, здобув ступінь вищої освіти «магістр» за спеціальністю бойове застосування та управління діями військових частин Сухопутних військ.

З січня 2020 року – військовий комісар Чернігівського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Близько 60% строковиків у перші два-три місяці укладають контракт на проходження військової служби

За словами полковника Олега Гончарука, ухилянти від військової служби є фактично в кожному військкоматі. Їхня кількість залежить передусім від свідомості громадян і роботи з популяризації військової служби, яку проводять безпосередньо центри комплектування та соціальної підтримки.

– На жаль, ухилянтів чимало. Це пов’язано з тим, що не по всіх ЗМІ, особливо центральних телеканалах, популяризують військову службу, – зазначає військовий комісар.

Утім, полковник Олег Гончарук розповів, що як тільки юнаки потрапляють до лав ЗСУ, вони розуміють: не потрібно боятися строкової служби. Ще більше в цьому переконуються їхні батьки, коли приїжджають на складання Військової присяги і бачать зовсім інше ставлення офіцерів до своїх дітей, знайомляться з побутом, речовим та харчовим забезпеченням. Тому велика кількість строковиків згодом укладають контракт і продовжують військову службу.

На Чернігівщині 70% призовного ресурсу покладено саме на Чернігівський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, бо на території Чернігівського району проживає близько 400 тис. громадян. І з них – понад 10 тис. призовників на строкову службу та перебувають на військовому обліку. І кожного призову тут призивають до 100 чоловік. Близько 60% з них у перші два-три місяці укладають контракт на проходження військової служби.

На жаль, стан здоров’я призовників щодалі погіршується. Наприклад, нині триває приписка юнаків 2004 року народження. Їхній стан здоров’я залишає бажати кращого.

– Пов’язано це з тим, що  мало проводять занять з фізичної підготовки, хлопці надають перевагу сидячій роботі, різним гаджетам. Тому 60 відсотків призовників мають певні обмеження щодо здоров’я, – розповів полковник Олег Гончарук. – Є певні критерії до відбору юнаків на строкову службу. Приміром, у десантно-штурмові частини. Навіть серед такої великої кількості призовників, як у Чернігові, важко відібрати тих, хто зможе стати десантником.

Найкращий центр комплектування та соціальної підтримки

Військовий комісар повідомив, що торік Чернігівський міський об’єднаний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки посів перше місце в області. Критеріями відбору стали виконання заходів бойової та мобілізаційної підготовки у 2020 році. Також це і результати відбору кандидатів на службу за контрактом, планові показники з призову громадян на строкову службу, робота з військовими пенсіонерами, резервістами.

До речі, однією з особливостей переходу військкоматів на територіальні центри є надання більшої уваги військовим пенсіонерам та громадянам, які проходять службу у військовому резерві. Зокрема мова йде про надання інформаційних послуг про їхні права. Також це інформування про матеріальну допомогу, яку надають юнакам на початку й у кінці служби, бо не всі про це знають. 

– Наразі у Чернігівському територіальному центрі перебувають на обліку понад 6 тис. військових пенсіонерів. Кожному з них намагаються приділяти необхідну увагу. Адже нині ми проходимо службу, а рано чи пізно – станемо пенсіонерами, – розповів полковник Олег Гончарук.

Він повідомив, що найчастіше військові пенсіонери звертаються у територіальний центр, щоб отримати роз’яснення з оформлення документів на пенсію, її перерахунку, санаторно-курортного лікування, матеріальної допомоги і навіть працевлаштування. Адже центр уклав відповідні меморандуми з центрами надання адмінпослуг, центрами зайнятості, де проводять безкоштовні навчання для пенсіонерів, аби колишні військові змогли нормально увійти в цивільне життя, здобути нову професію і продовжувати працювати.

Підрозділи тероборони Чернігівщини матимуть свій полігон

Одним із завдань центрів комплектування та соціальної підтримки є територіальна оборона. Коли у 2014 році на Україну напав ворог, саме групи свідомих громадян почали об’єднуватися, щоб захистити своє село чи місто. Наразі фактично в кожному терцентрі є батальйони тероборони.

– Ми туди призиваємо для того, щоб заохотити місцевих мешканців. Вони зможуть пройти одноденні заняття, наприклад, стрілецький день, який відбувається щомісяця, – розповів військовий комісар, – На жаль, досі немає закону про тероборону, постійно відбувається дискусія на цю тему в суспільстві. Втім, на сьогодні є дуже багато свідомих громадян та громадських організацій, які мають бажання захистити свою домівку за територіальним принципом. 

Полковник Олег Гончарук / Фото: Дмитро Юрченко, АрміяInform

За його словами, Чернігівська область межує з іншими державами, негативно налаштованими до України. Тому така необхідність розвивати систему тероборони є нагальною. Аби об’єкти місцевого значення були під надійною охороною і обороною.

Полковник Олег Гончарук розповів, що підрозділи тероборони мають використовувати базу органів місцевого самоврядування. Тому є спільне рішення з головою райдержадміністрації і очільником ОДА щодо створення цивільного навчально-тренувального полігону, щоб не використовувати ресурси навчальних центрів Збройних Сил. Він дасть можливість кожному громадянину, зарахованому до складу територіального резерву, у визначений час прибувати і вдосконалювати навички з тактичної, медичної, інженерної підготовки й інших занять, аби, коли прийде час, захистити себе та і власну домівку.

Фото: Дмитро Юрченко

20
2

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram