На замовлення рф вони організували серію підпалів автомобілів військових та волонтерів, намагаючись перешкодити діяльності Сил оборони України. За матеріалами вироку, у липні 2024 року один із фігурантів…
У Києві підписали Меморандум CORPUS, який започатковує багатонаціональну коаліцію для посилення взаємодії у сфері оборонного забезпечення та закупівель.
Про це повідомляє кореспондент АрміяInform.
Коаліція CORPUS (Coalition for Resilient Procurement and Unified Support) створена з ініціативи Агенції оборонних закупівель України ДОТ та об’єднає закупівельні агенції України, Фінляндії, Італії, Норвегії, Швеції та Великої Британії.
Її мета — стати постійною платформою для посилення обороноздатності України та партнерів, а також об’єднати закупівельні агенції для кращої координації, підвищення стійкості систем забезпечення і розвитку співпраці в умовах безпекових змін.
«Ми розуміємо, що наші європейські партнери дедалі гостріше усвідомлюють російську загрозу. І ось у 2026 році вони звертаються до нас із проханням зблизитися в питаннях узгодження позицій та обміну передовим досвідом, щоб разом стати сильнішими», — сказав директор Агенції оборонних закупівель ДОТ Арсен Жумаділов, презентуючи концпецію коаліції CORPUS.
Міністерство оборони України наразі приділяє велику увагу скороченню бюрократії, прискоренню процесу закупівель, спрощенню впровадження інновацій на передовій і, звичайно ж, оптимізації планування.
«Ми вже бачимо результати: наприклад, обсяг закупівель дронів лише за один квартал цього року перевищив загальний показник за весь минулий рік. Ми також маємо рекордні обсяги закупівель волоконно-оптичних дронів, наземних роботизованих систем, mid-strike систем та засобів розвідки», — зазначив на презентації коаліції директор директорату Міністерства оборони України Артем Романюков.

Він додав, що наступним логічним кроком є об’єднання зусиль України з партнерами для ще кращого планування та більш систематичної роботи.
«CORPUS стане комплексною мережею закупівельних агентств наших країн-партнерів. Це дозволить нам краще планувати, будувати надійні ланцюги постачання та виявляти слабкі місця. Ми також обмінюємося досвідом, рішеннями та інструментами, щоб зміцнювати один одного», — наголосив Артем Романюков.
Арсен Жумаділов пояснив, що робота в коаліції почнеться з обміну досвідом та найкращими практиками. Не виключено, що пізніше відбудеться перехід до тіснішої взаємодії, наприклад, до спільних закупівель.
«Але зараз ми говоримо з європейськими партнерами про те, щоб мати достатній рівень координації, щоб обмінюватися даними. І цей інтерес є взаємним. Нам хотілось би поділитись і почути від наших європейських колег, яким чином вони вимірюють ефективність та результативність діяльності своїх закупівельних агенцій. У кожній країні є свій дизайн того, як побудована взаємодія з Генеральним штабом, Міністерством оборони, закупівельними агенціями», — зазначив директор АОЗ ДОТ.

Він наголосив, що в питанні інструментів і процесів вже Україні є чим поділитися з європейськими партнерами. У першу чергу, це система DOT-Chain: маркетплейс озброєння DOT-Chain Defence, система управління харчуванням DOT-Chain Food та система управління поставками оперативного рівня DOT-Chain Arsenal.

Цифровізація дозволила пришвидшити постачання до війська та зробити процеси більш керованими, а процес ухвалення рішень базувати на основі даних.
Арсен Жумаділов очолюватиме CORPUS протягом першого року. Надалі головування здійснюватиметься на ротаційній основі за одностайним рішенням учасників.
Як повідомляла АрміяInform, в Україні запустили експериментальний проєкт, який дає змогу швидко закуповувати, тестувати та впроваджувати інноваційні рішення для потреб оборони.
Міноборони відтепер має право швидко закуповувати інноваційну продукцію за спрощеною процедурою. Підрозділи ЗСУ отримують інновації для бойового тестування й ухвалюють рішення щодо їх ефективності, а перевірені в бою рішення отримують шлях для включення в потребу на постачання.
Противник концентрує свої зусилля, пробуючи тиснути в напрямку Слов’янська.
Рішенням прокуратури Швеції суховантажне судно Caffa, затримане поблизу міста Треллеборг на шляху до російського Санкт-Петербурга, було арештоване.
Від початку доби агресор 41 раз атакував позиції Сил оборони.
Європейський парламент засудив атаки росії по цивільній інфраструктурі України. Депутати вимагають покарання винних і створення спеціального трибуналу.
Прикордонник Владислав із позивним «Мурчик», на чиєму рахунку тисячі уражених ворожих цілей, у 25 років став Героєм України.
Україні вже вдалося повернути понад дві тисячі дітей, яких вивезла росія. Робота триває — із залученням міжнародних посередників.
На замовлення рф вони організували серію підпалів автомобілів військових та волонтерів, намагаючись перешкодити діяльності Сил оборони України. За матеріалами вироку, у липні 2024 року один із фігурантів…