Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Кабмін — Міноборони: що зроблено за рік у напрямку підготовки військ
4 березня виповнюється рік з часу початку роботи нового Кабінету Міністрів України. І Міністерству оборони, як складовій уряду, є що розповісти про цей період. У нашому матеріалі — про взаємодію оборонного відомства та Кабміну — мова піде про підготовку війська.
Нагадаємо, що Міністерству оборони торік за загальним фондом було передбачено 116,6 млрд грн, що на 15,3 % більше, ніж у 2019-му. На цей рік Міністерству оборони України передбачено 117,5 млрд грн. З цієї суми — 116,2 млрд грн отримає оборонне відомство, а 1,3 млрд грн — Державна спеціальна служба транспорту.
Зазначимо, що весь період роботи цього уряду пройшов і проходить в умовах пандемії. Але, попри це, основні заходи у напрямку підготовки військ відбулися.
Нижче короткий перелік окремих досягнень і подій, що відбулися завдяки ефективній співпраці уряду та Міноборони, починаючи з 4 березня 2020 року.
У липні минулого року навчання Sea Breeze відбулися у морській і повітряній компоненті
Усього до навчань Sea Breeze – 2020 залучили близько 2 тисяч осіб з восьми країн, понад 20 кораблів, літаки, гелікоптери. Крім України та США, у маневрах узяли участь військові Болгарії, Грузії, Норвегії, Румунії, Іспанії й Туреччини.
Одна з особливостей цих навчань — спільна дистанційна робота двох штабів, з яких і здійснювалось управління Sea Breeze – 2020. Один штаб розташували в Одесі, інший — у місті Рота (Королівство Іспанія).
У вересні 2020-го на всій території України відбулося стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля»
Уперше в нашій історії стратегічне командно-штабне навчання проводили за стандартами НАТО. До нього залучали близько 12 тисяч військовиків і 700 одиниць озброєння й військової техніки. Застосовували зразки техніки, нещодавно прийняті на озброєння ЗСУ: комплекси «Вільха», «Нептун», безпілотні літальні комплекси Bayraktar. Уперше залучено сили спецоперацій США і десантно-штурмові війська Великої Британії, розвідувальну, винищувальну й бомбардувальну авіацію країн-членів Альянсу.
Восени відбувся експеримент з проведення курсу лідерства
Головний старшина ЗСУ старший прапорщик Олександр Косинський заявив, що курс лідерства базового рівня для бойових бригад планують проводити в пунктах постійної дислокації. Він пояснив це тим, що у бригад немає змоги впродовж року планово направляти сержантів на навчання в необхідних обсягах. А в різних бригад потреба в підготовці сержантів базового рівня варіюється від кількадесят до сотень осіб.
— Через те, що дуже складно забезпечити покриття цих потреб, Головнокомандувач ЗСУ ухвалив рішення провести у вересні 2020-го експеримент на базі однієї з бригад, куди під час фази індивідуальної підготовки прибула виїзна група інструкторів 197-го центру підготовки сержантського складу… В цілому експеримент проведено успішно, — розповів Олександр Косинський.
Розпочався інституційний аудит професійної військової освіти
— Наш департамент ініціював огляд системи військової освіти, в межах якого передбачено інституційний аудит професійної військової освіти, яку офіцери здобувають на курсах лідерства різних рівнів у межах пілотного проєкту, започаткованого у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Військовій академії (м. Одеса). Водночас для того, щоб визначитися, як проводити аудит, у якому форматі, ми проаналізували стандарти НАТО, вимоги нашого Національного агентства забезпечення якості вищої освіти й розробили Порядок інституційного аудиту професійної військової освіти, — підкреслив директор Департаменту військової освіти і науки Міноборони Володимир Мірненко.
Першим вишем, де проведено інституційний аудит професійної військової освіти, став Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.
Навчальні програми військових ліцеїв Міноборони слід будувати з прицілом на майбутнє членство України в НАТО
Випускник має бути підготовлений до успішної кар’єри в армії, побудованій за стандартами НАТО. Про це сказав Міністр оборони України Андрій Таран під час відвідин Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна в Боярці восени 2020-го.
За його словами, система військової освіти та науки наразі реформується за спецпрограмою НАТО. Формується абсолютно нова парадигма, що створює військову культуру, засновану на євроатлантичних цінностях і принципах. Що ж до навчальних закладів, де починається шлях наймолодшої сержантської та офіцерської зміни, то, на думку Андрія Тарана, вже сьогодні їхні освітні програми треба писати, так би мовити, «на виріст», з прицілом на майбутнє членство України в НАТО.
Перехід рядового й сержантського складу на нові військові звання дає старт дієвій системі кадрового менеджменту й будує нову систему грошового забезпечення на основі ієрархії військових звань
Про це заявив головний старшина Збройних Сил України старший прапорщик Олександр Косинський.
— Перехід на нові військові звання не означає, що ми просто переназвемо їх. Є низка цілей, яких хочемо досягти. Це і ребрендинг — відхід від звань пострадянських і молодшого офіцерського складу Російської імперії «прапорщик» і «мічман», які нині використовують ворожі збройні сили РФ. Це і відповідність нового переліку військових звань побудованій вертикалі посад сержантського складу ЗС України, яка представлена на всіх рівнях військового управління й містить для солдатів і сержантів такі ж кар’єрні можливості, як і вертикаль офіцерського складу, — розповів головний старшина ЗСУ.
Кабмін вніс зміни до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом
Постановою № 100 від 20 січня 2021 року внесено зміни до Положення про підготовку та проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабміну від 21 березня 2002 року № 352, шляхом викладення його у новій редакції.
Очікується, що затвердження нової редакції положення дасть змогу:
– покращити організацію роботи обласних та районних (міських) призовних комісій;
– уточнити порядок оповіщення призовників про явку до військових комісаріатів;
– спростити розгляд питання про надання призовними комісіями відстрочок (звільнення) від призову на строкову військову службу;
– удосконалити організацію роботи збірних пунктів обласних військових комісаріатів;
– упорядкувати роботу з прийняття призовників на військову службу за контрактом.
@armyinformcomua
Протягом минулої доби між українськими військами та російськими загарбниками було зафіксовано 171 бойове зіткнення, з них 53 з яких — на Покровському напрямку.
У ніч на неділю, 22 червня, російські війська завдали авіаударів по Краматорську та Слов’янську.
Станом на 06.00 22 червня в Чорному морі немає жодного російського військового судна.
Втрати російських загарбників за минулу добу склали 1100 військових та 331 одиниця різної техніки.
Минулої доби між Силами оборони та російськими загарбниками відбулося 128 бойових зіткнень.
Хвилі революції в російській імперії докотилися й до Фінляндії — північної провінції, яка була частиною імперії відповідно до Фрідріхсгамського мирного договору 1809 року зі Швецією.
від 20000 до 120000 грн
Покровськ
Бахмутський ОБ ТрО
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…