ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Цього року бюджет Міноборони був на 15, 3 % більше ніж торік

18 Листопада 2020, 9:59
Цього року бюджет Міноборони був на 15, 3 % більше ніж торік

Про це Інформагентству АрміяInform повідомили в Департаменті фінансів Міноборони. Нагадаємо, що оборонному відомству в 2020 році за загальним фондом було передбачено 116,6 млрд грн.  Це на 15,3% більше ніж  торік – 101,1 млрд грн. 

Зазначені фінансові видатки розподілені наступним чином:

62,4 млрд грн – на виплату грошового забезпечення та заробітної плати (на 11,4% більше ніж у 2019-му – 56,0 млрд грн).

54,2 млрд грн – на тилове та матеріально-технічне забезпечення (на 20,2% більше ніж торік  – 45,1 млрд грн).

Як поінформували в Департаменті фінансів Міноборони, пріоритетним напрямком для оборонного відомства  цього року було забезпечення обсягу видатків на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям на рівні не нижче ніж у 2019-му і заробітної плати працівникам Збройних Сил з урахуванням росту мінімальної зарплати. Також кошти спрямовані на відновлення озброєння та військової техніки, підготовку військ, утримання і удосконалення систем зв’язку, та утримання на належному рівні Збройних Сил.

У Департаменті фінансів наголосили: Міністерство оборони постійно вживає заходів щодо ефективного й цільового використання виділених бюджетних асигнувань. Зокрема, наразі забезпечено укладання договорів та взято бюджетних зобов’язань на загальну суму 106,0 млрд грн, що становить 91,0% від передбаченого фінансового ресурсу на 2020 рік.

Однак у цій царині існують і проблемні питання, які безпосередньо впливають на своєчасне використання бюджетних коштів Міністерством оборони та як наслідок – на належне забезпечення обороноздатності держави. Серед них можна виокремити наступні:

перенесення постачальниками продукції строків постачання через виникнення форс-мажорних обставин, зокрема спричинених коронавірусом COVID-19, що не дозволяє поставити продукцію у визначені терміни й виконати відповідні розрахунки;

оскарження учасниками результатів торгів у Антимонопольному комітеті України, що спричинило затягування процесів підписання договорів і виконання робіт;

довготривалі процедури закупівлі продукції за імпортом;

порушення термінів поставки продукції підприємствами оборонно-промислового комплексу;

низька спроможність підприємств оборонно-промислового комплексу та неналагодженість кооперації виробництва;

наявність простроченої дебіторської заборгованості підприємств перед оборонним відомством, що унеможливлює попередню оплату цим виконавцям.  

Однак, як би там не було, Міністерство оборони задля належного дотримання фінансової дисципліни в сфері управління бюджетними асигнуваннями та враховуючи епідеміологічну ситуацію у країні, опрацьовує питання перерозподілу бюджетних асигнувань між напрямами використання коштів. Відповідні пропозиції встановленим порядком постійно надають до Міністерства фінансів.

13
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Актуально, Інфографіка, Новини