ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Гірські штурмовики наступають «по-натовськи» на Рівненщині

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Лютого 2021, 8:22

На одному з військових полігонів тривають командно-штабні навчання за участю окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Кореспонденти АрміяInform мали змогу поспілкуватися з військовослужбовцями бригади, аби дізнатися подробиці навчань.

— Нині завершується етап планування наступального бою й завтра проводитимемо практичні дії. Війська відпрацьовуватимуть практично те, що за три доби було сплановане: військовослужбовці удосконалюватимуть навички ведення наступальних дій, — розповів один з офіцерів бригади.

За його словами, підготовка й ведення бою на навчаннях відбуватимуться наближено до стандартів НАТО.

— Для багатьох з нас це ще нова тема, але люди навчаються. Ми, як бригада, вже у 2019-му пройшли навчання відповідно до військового процесу ухвалення рішень, взяли участь у міжнародних навчаннях на полігоні, що на Львівщині, теж за стандартами Альянсу. Тобто основу маємо. Нині штаб бригади й підрозділи вдосконалюються у цьому напрямку. Звісно, є певна різниця у плануванні нашому й «натовському», — зазначив представник «Едельвейсу».

Він зауважив, що відмінності — у змісті документів, у самому плануванні й кількості кроків, передбачених для організації бою.

— Також різниця у тім, що штаб постійно обговорює на брифінгах свої напрацювання — після аналізу завдання й вироблення варіантів дій. І тільки після цього затверджують варіанти дій, відпрацьовують бойовий наказ. Тобто це передбачає постійну тісну співпрацю між посадовими особами штабу бригади, — підкреслив офіцер.

Розпочалися навчання з того, що бригада отримала завдання на приведення у бойову готовність та доукомплектування.

— Перший — мобілізаційний етап. Далі отримали бойове розпорядження на підготовку наступального бою з висуванням з глибини. Завершується штабна фаза проведенням взаємодії — це фінальний етап планування. Тобто в цей час бойовий наказ слід відпрацювати, довести до підрозділів. А посадовці штабу бригади й командири мають провести взаємодію на великомасштабній карті, — прокоментував співрозмовник.

Він додав, що такі навчання дають можливість особовому складу вдосконалити навички: штабу бригади — у плануванні, командирам підрозділів — в управлінні.

— Кожен офіцер, сержант, солдат під час таких навчань може навчитись того, що ще не знав, а що знав — удосконалити.

Фото – Олексій Мосейченок

11
1

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: