ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Президент України доручив завершити розроблення нормативно-правової бази з імплементації Закону України «Про оборонні закупівлі» до 15 лютого»

Важливо Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 14 Січня 2021, 16:12
зак

Новітній закон «Про оборонні закупівлі», який ухвалила Верховна Рада України та який набув чинності з 1 січня цього року, де-факто не працює через затримку з опрацюванням нормативної бази, яка б забезпечила його імплементацію. Що зроблено, аби не допустити збоїв у виконанні Держаного оборонного замовлення – 2021, кореспондент АрміяInform запитав у голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича.

 − Олександре Михайловичу, як рухається процес імплементації Закону України «Про оборонні закупівлі»? Чи надходила «нормативка» по ньому від Мінстратегпрому та Міноборони? Наскільки вона якісна?

З приводу процесу імплементації Закону України «Про оборонні закупівлі» була нарада під головуванням Президента Володимира Зеленського, на якій він доручив завершити розроблення усієї необхідної нормативно-правової бази до 15 лютого. Тому процес іде, ми, як Комітет, тримаємо це питання на контролі.

Щодо якості підготовлених проєктів нормативної бази, коментар можливо надати лише після фахового їх опрацювання.

Чи зможуть голови фракцій погодити відтермінування згаяного строку імплементації? На який термін?

− Комітетом з питань національної безпеки, оборони та розвідки опрацьовано і запропоновано до розгляду Верховною Ради України проєкт Закону України (реєстр. № 4485 від 10.12.2020), яким передбачалося відтермінування вступу в дію Закону України «Про оборонні закупівлі». На жаль, розгляд цього законопроєкту не відбувся. Закон України «Про оборонні закупівлі» набув чинності з 1 січня 2021 року. Відповідно до регламенту Верховної Ради України, неможливо відтермінувати закони, які набули чинності.

На основі якого закону нині формується ДОЗ-2021? Чи не спричинить складнощів одночасна чинність двох законів «Про державне оборонне замовлення» та «Про оборонні закупівлі»?

− Процедура формування ДОЗ-2021 розпочата торік. Розділом ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про оборонні закупівлі» визначено: планування закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення відповідно до Закону України «Про оборонні закупівлі» розпочнеться з 31 березня 2021 року, а самі закупівлі у період з 1 січня по 31 грудня 2021 року здійснюватимуться згідно із Законом України «Про оборонні закупівлі» та із Законом України «Про державне оборонне замовлення», відповідно до річного плану закупівель та затверджених основних показників оборонного замовлення на 2020 та 2021 роки для кожного державного замовника. Зі свого боку державні контракти (договори), укладені держзамовниками до набрання чинності закону «Про оборонні закупівлі», діють до їх повного виконання відповідно до умов, на яких вони укладені, або до їх припинення (розірвання) в установленому законодавством порядку.

Отже, законом України «Про оборонні закупівлі» передбачено перехідний етап, коли закупівля ще відбувається відповідно до спланованих планів на 2020−2021 роки, що дозволить замовникам виконати ДОЗ на 2021 рік і спланувати потребу на 2021−2024 роки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Я більше зараз кайфую від вражень, не коли класно, бачу, а коли нічого не бачиш» — пілот «Німець»

Оператор БПЛА підрозділу безпілотних систем «Тайфун» з позивним «Німець» може вражати ворога і наосліп.

В окопах, кущах, під технікою: дрони загнали російських штурмовиків
В окопах, кущах, під технікою: дрони загнали російських штурмовиків

Бійці 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» разом з бійцями 44-ї механізованої бригада відбили ворожий штурм на Покровсько-Костянтинівському напрямку.

«Рота, вмирай!»: на Покровському напрямку знищили 120 російських штурмовиків
«Рота, вмирай!»: на Покровському напрямку знищили 120 російських штурмовиків

Бійці 3-ї бригади оперативного призначення «Спартан» імені полковника Петра Болбочана НГУ спільно із суміжними підрозділами відбили штурм ворога.

«Їдемо зрошувати Киргизстан»: ухилянти вигадують на кордоні справжні казки
«Їдемо зрошувати Киргизстан»: ухилянти вигадують на кордоні справжні казки

В автомобільному пункті пропуску «Могилів-Подільський» прикордонники припинили спробу виїзду за кордон чотирьох військовозобов’язаних громадян України.

У Латвії відбувся перший цикл з тестування, оцінки, верифікації та валідації БЛС та технологій протидії їм
У Латвії відбувся перший цикл з тестування, оцінки, верифікації та валідації БЛС та технологій протидії їм

На інноваційному полігоні НАТО з безпілотних систем відбувся перший цикл з тестування, оцінки, верифікації та валідації безпілотних літальних систем.

«Осі» вирвали жало: пілоти вполювали російський ЗРК
«Осі» вирвали жало: пілоти вполювали російський ЗРК

Військові 15-ї бригади артилерійської розвідки «Чорний ліс» знайшли та знищили зенітно-ракетний комплекс «Оса».

ВАКАНСІЇ
Бойовий медик

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Бойовий медик (за контрактом у ЗСУ)

від 50000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

Бойовий медик

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Електрик-дизеліст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Лікар з авіаційної медицини, військовослужбовець

від 10000 до 15000 грн

Васильків

Військова частина А1789

Водій категорії С – військовослужбовець

від 20100 до 120000 грн

Біла Церква

Троїцький ТЦК та СП

--- ---