ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Харкові пільговики виграли «битву» за безкоштовний проїзд, але до перемоги ще далеко

Прочитаєте за: 3 хв. 31 Грудня 2020, 12:05

–  Прийшов до будівлі Харківської міськради, щоб відстояти свої, підкреслюю, законні права на безкоштовний і безлімітний проїзд у громадському транспорті. В інших містах України побратими перемогли в цьому питанні. Тож упевнений, що й нам вдасться, – каже учасник антитерористичної операції Олександр Стеценко.

Він разом із десятками інших чоловіків та жінок, що прибули з різних районів області, пришли з плакатами і прапорами патріотичних рухів. Ініціаторами цього зібрання виступили члени Харківської обласної громадської організації «Спілка учасників АТО», об’єднання інвалідів війни та членів загиблих українських воїнів. У соцмережах це зібрання одразу ж охрестили «Проти пільгового Е-тікету».

Варто сказати, що терпець пікетувальників увірвався саме зараз, бо днями в усіх офіційних джерелах повідомили, що з 1 січня 2021-го пільгами в обласному центрі зможуть користуватися лише зареєстровані в Харкові громадяни за допомогою електронного квитка Е-тікет. Причому хтось і з якихось причин встановив місячний ліміт у межах 50 поїздок у метро і стільки ж – у наземному транспорті.

Раніше ветерани війни – харків’яни, могли користуватися міським електротранспортом як за окремим електронним квитком – з обмеженою кількістю поїздок, так і після пред’явлення посвідки учасника бойових дій  – без обмежень. Останнє надавало можливість безкоштовно користуватися міським транспортом учасникам бойових дій, які не проживають в обласному центрі.

– Ми вже давно боремося за законні пільги в харківському громадському транспорті, – каже один із керівників  Харківської обласної громадської організації «Спілка учасників АТО» Юрій Корсунов. – Ще в 2019-му депутати Харківської міськради попереднього скликання ухвалили це ганебне рішення, відтоді ми в різні способи відстоюємо свої законні права.

Він додав, що таке ставлення місцевих чиновників до пільгових категорій громадян йде всупереч нормам Конституції України й низки законодавчих актів. При цьому  учасники АТО/ООС не проти різних реформ у соціальній сфері, але порушувати закони вони нікому не дозволять.

На жаль, до учасників пікету, що відбувся за всіма правилами карантину та з дозволу відповідних органів, так ніхто і не вийшов. Тому Юрій Корсунов сам пішов у кабінети. Пізніше він вийшов до побратимів із певним результатом.

– Ми добилися своєї мети, – радісно  повідомив Юрій Корсунов.  – Результатом нашої боротьби стала негайна підготовка необхідних розпоряджень з унесення змін до ухвалених раніше міськрадою постанов щодо безоплатного проїзду пільговиків упродовж всього 2021-го. 5 січня наша організаційна група зустрічається з виконувачем обов’язків Харківського міського голови Ігорем Тереховим. Поки ж він пообіцяв: нікого з пільгових категорій громадян не обмежуватимуть. Як буде далі, подивимося. Тож ми виграли одну битву, але попереду чекають інші, як, наприклад: за видачу житла учасникам АТО/ООС, виділення земельних ділянок, створення реабілітаційних центрів тощо.

За словами фахових юристів, питання з пільговим Е-тікетом повністю не розв’язано, а лише відкладено на певний час, як це нещодавно зробили у столиці України. А рішення Харківської міськради № 419/16 та пізніші зміни до нього порушують закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 3551-ХІІ від 1993. Адже в правовому акті чітко зазначено, що проїзд для ветерана війни в громадському транспорті має бути безкоштовним на всій території України.

Після завершення пікету учасники заходу узгодили плани подальших дій, якщо місцева влада повернеться до питання пільгового Е-тікету, та обмінялися досвідом «спілкування» з чиновниками у районах Харківщини.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram