ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Переможцем премії “Книга року BBC 2020” став ветеран АТО Сайгон

Армія і суспільство
Прочитаєте за: 3 хв. 13 Грудня 2020, 11:21

“BBC News Україна” оголосила переможців щорічної премії “Книга року BBC”, яку проводять у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Повідомляє “Новинарня“.

“Книгою року BBC 2020” став роман “Юпак”, який написав Сергій Сергійович Saigon (видавництво “Білка”).

Справжнє ім’я автора – Сергій Лещенко, “Сайгон” – його позивний. Народився 1985 року в Дніпропетровській області. Ветеран російсько-української війни. Служив у Збройних силах України із серпня 2015-го до жовтня 2016 року, розвідник у 10-й окремій горно-штурмовій бригаді. Воював у зоні АТО на напрямку Невельське-Мар’їнка- Красногорівка-Докучаєвськ. Як письменник став відомий першим романом “Грязь [khaki]” про війну.

“Юпак” – роман про українське село “зі своїми традиціями, діалектом, порядками, звичаями та вадами, яким воно було на стику з епохою інтернету”.

Ім’я переможця “Книги року” оголосила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Редактор “BBC News Україна” та член журі премії Марта Шокало зазначила: “Роман “Юпак” Сергія Сергійовича Сайгона – це не лише особистий успіх молодого автора, але й важлива подія для українського суспільства. Ця книга промовляє від імені цілого покоління українців, чий голос починає нарешті лунати в літературі. Покоління, яке дорослішало на зламі епох і яке зрештою стало визначним для України у найважчий момент її сучасної історії”.

У номінації “Дитяча книга року BBC 2020” перемогла книжка “Мед і Паштет – фантастичні вітрогони” Уляни Чуби (видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”). А премію у номінації “Есеїстика” здобула збірка есеїв Оксани Забужко “Планета Полин” (видавництво “Комора”).

Говорячи про збірку есеїв Оксани Забужко, радниця з питань культури ЄБРР та член журі Світлана Пиркало визначила авторку як знакову для України та української літератури: “Її збірка нарисів збурює цілу низку емоцій: мрійливість, сум, співчуття і насамперед естетичне задоволення. Есеї, написані десять років тому, співзвучні міркуванням сьогодення. А найновіші її тексти дають читачу унікальну можливість бути присутніми при написанні історії, того, що “увійде до хрестоматій”.

Оголошуючи “Дитячу книгу року”, керівний директор ЄБРР з питань комунікацій Джонатан Чарльз сказав: “…Переможцем стала така історія, які нам подобаються найбільше: історія, яка буде цікава всій родині. Діти знайдуть у ній захопливу пригоду. А батьки – сатиричний погляд на такі важливі проблеми, як цифрова ізоляція, забруднення довкілля та корупція”.

Переможець у кожній номінації отримує премію в розмірі 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Приз (електронну книжку Kindle) у конкурсі читацьких рецензій “Читач року 2020” здобув Віталій Гудима за рецензію на роман Петра Яценка “Магнетизм”, який увійшов до довгого списку “Книги року BBC 2020”.

Цього року премію вручали вшістнадцяте. Церемонія нагородження проходила онлайн, транслювалася на сторінці “BBC News Україна” у Facebook та на каналі YouTube.

До журі конкурсу-2020 увійшли: Віра Агеєва, професор, Національний університет “Києво-Могилянська академія”; Віталій Чепінога, блогер; Вадим Карпяк, телеведучий; Світлана Пиркало, радниця з питань культури ЄБРР; Марта Шокало, головна редакторка “ВВС News Україна”.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Наводив російські удари по складах пального у Запоріжжі: зрадник отримав 15 років тюрми

Наводив російські удари по складах пального у Запоріжжі: зрадник отримав 15 років тюрми

За доказовою базою Служби безпеки 15 років увʼязнення з конфіскацією майна отримав ще один агент фсб, який шпигував для ворога у Запоріжжі. Він коригував повітряні атаки рф по місцевих складах пально-мастильних матеріалів.

«Буревій» знищив роботизований комплекс рф, склади БК та дрони на Купʼянському напрямку

«Буревій» знищив роботизований комплекс рф, склади БК та дрони на Купʼянському напрямку

Бійці бригади «Буревій» продовжують результативно діяти на Купʼянському напрямку, завдаючи точних ударів по ворожих цілях та впевнено тримаючи позиції.

План ФСБ провалився: у Києві затримали агента, який готував вибухи й замовне вбивство

План ФСБ провалився: у Києві затримали агента, який готував вибухи й замовне вбивство

Служба безпеки України запобігла новим спробам російської спецслужби здійснити серію терактів у Києві. За матеріалами провадження, фсб рф планувала замовні вбивства відомих українців, підриви в торговельно-розважальних центрах та на одній зі станцій столичного метро.

Зачистка позицій росіян у Покровську, екстремальна евакуація бійців, йоблик дня: стрім

Зачистка позицій росіян у Покровську, екстремальна евакуація бійців, йоблик дня: стрім

У Покровську наші бійці продовжили бій попри поранення. Штурмові групи 425 штурмового полку вирушили на зачистку приватного сектора міста. Там вони вступили в бій із росіянами, отримали поранення, але не відступили — їм на допомогу вирушив дрон. Зачистка росіян у Покровську продовжилася і наступного дня.

Міністр оборони у рамках робочої поїздки на Харківщину відвідав командний пункт 113-ї бригади

Міністр оборони у рамках робочої поїздки на Харківщину відвідав командний пункт 113-ї бригади

Міністр оборони України Денис Шмигаль відвідав командний пункт 113-ї окремої бригади територіальної оборони, яка тримає позиції в районі Вовчанська.

БПЛА в тумані, імітація артобстрілу та VR-фільм: Генштаб показав, як психологічно готують бійців

БПЛА в тумані, імітація артобстрілу та VR-фільм: Генштаб показав, як психологічно готують бійців

В одному з навчальних центрів Сухопутних військ Збройних Сил України, під керівництвом Головного управління психологічної підтримки персоналу ЗСУ, проведено інструкторсько-методичне заняття щодо порядку планування та організації проведення занять зі спеціальної психологічної підготовки з використанням психологічного навантаження.

ВАКАНСІЇ

Стрілець

від 21000 до 130000 грн

Івано-Франківськ

75 батальйон 102 бригада

Навідник

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Військовослужбовець – артилерист (в ЗСУ чи МП ВМС)

від 51000 до 121000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

Стрілець-електрик

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Водій-електрик

від 20000 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

--- ---