ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українські й американські військові тренуються разом на Львівщині

Прочитаєте за: 3 хв. 23 Листопада 2020, 18:31

Військовослужбовці окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського та оперативно-тактичної групи «Ілліні» Нацгвардії штату Іллінойс США тренуються разом на Львівщині. Курс підготовки стартував на початку листопада та триватиме до кінця грудня. Наразі закінчилися навчання підрозділів на рівні відділень. Далі — тренування взводів, рот і батальйонів. Завершиться курс бригадними тактичними навчання з бойовою стрільбою.

— Наша бригада вперше бере участь у навчанні за участю іноземних інструкторів. І я вже бачу, що це дуже корисно для всіх військовиків, — зазначив командир окремої мотопіхотної бригади полковник Дмитро Кащенко. — До наших послуг — сучасна база Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Тут усе зроблено так, аби військові могли повністю зосередитися на навчанні. Дуже корисними будуть тренування на навчальному комплексі «Бій у місті». Частина добре укомплектована. В ній служать воїни з високою мотивацією. Більшість з них у бригаді з 2015 року. Тож упевнений, ми завершимо вишкіл з новими знаннями й навичками.

Територія полігону — близько 360 квадратних кілометрів. Тут є навчальні поля для всіх підрозділів бригади.

— Я вже не вперше на цій ділянці для підготовки танкістів, — розповідає лейтенант Назар Штурмак. — Приблизно пів року тому складав тут державні іспити. Я випускник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Після випуску призначений командиром танкового взводу. Мої підлеглі здебільшого танкісти зі стажем. Та є й новачки. Наразі виконуємо стрільбу з танка вкладним стволом. Це, можна сказати, початкова вправа. Замість штатного танкового пострілу стріляємо замінником — спеціальним патроном калібру 14,5 міліметрів. Усі відстрілялися на «добре» й «відмінно». Однак це лише початок. Попереду багато завдань. Найближчі плани: «ведення оборонного бою танковим взводом», «дії взводу під час штурму населеного пункту», стрільби штатним пострілом, ротні тактичні навчання. Найбільше взвод чекає на відпрацювання дій у населеному пункті. Тема дуже актуальна, бо більшість боїв у сучасних війнах проходять у містах і селах, поблизу автомобільних доріг.

Утім, є чим зайнятися не тільки військовим бойових підрозділів. Допоки вони тренуються в полі, штабні офіцери беруть участь у процесі ухвалення військових рішень у Центрі імітаційного моделювання. Система ухвалення рішень така, як у штабах армій країн НАТО. Це дає змогу досягати ефективної сумісності.

— Штаб української бригади застосовує для ухвалення рішень такі самі підходи, що й армії Альянсу, — розповідає бригадний радник підполковник Саймон Влодарскі. — На наступних спільних заняттях намагатимемося звести до мінімуму розбіжності.

Уже з цього тижня почнуться перші командно-штабні навчання та робота командирів батальйонів і рот з використанням системи імітаційного моделювання бойових дій JCATS. Це одна з найпотужніших комп’ютерних систем, яка фактично є тренажером для штабних офіцерів. JCATS дає змогу моделювати тактику бойових дій підрозділів у наступі, обороні на різній місцевості з урахуванням рельєфу і навіть погоди. Командири вносять у комп’ютер рішення відповідно до сценарію, далі система моделює ситуацію в режимі реального часу.

— JCATS дає командирам можливість вправлятися у керівництві підрозділами у різних ситуаціях, а потім отримати детальний аналіз своїх дій, — каже радник батальйонного й ротного рівнів майор Лайнел Гонзалез. — Українські офіцери, які вже працювали з цією системою, задоволені роботою. Ми впевнені, що це корисно й нині.

Навчання бригади імені гетьмана Івана Виговського відбувається в межах програми Joint Multinational Training Group-Ukraine, започаткованій у 2015 році. Відтоді курс тренування за цією програмою на Львівщині пройшли одна рота, чотири батальйони, чотири бригадні тактичні групи та вісім бригад ЗСУ.

Фото й відео автора

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Навчання та тренування, Новини, Репортаж