ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Тернопільська «Ватра» планує освітлити всі вітчизняні військові аеродроми

Озброєння та техніка Публікації
Прочитаєте за: 2 хв. 20 Листопада 2020, 16:19

«У ногу з часом на швидкості світла» — такого гасла дотримується тернопільська корпорація «Ватра». Вітчизняне підприємство, що фактично є одним з перших у світі виробників світлотехнічного обладнання аеродромів із застосуванням світлодіодних джерел світла, ставить перед собою амбітну мету — забезпечити сучасним освітленням усі військові аеродроми України. Задля цього кілька років тому Міністерство оборони та «Ватра» домовилися про започаткування виготовлення в Україні світлотехнічного обладнання для аеродромів державної авіації України.

Як повідомив заступник гендиректора з питань науково-технічного розвитку корпорації «Ватра» Ярослав Вовк, підприємство за короткий час розробило й виготовило світлотехнічне обладнання аеродромних посадкових прожекторів і вогнів різного призначення, яке успішно витримало весь необхідний комплекс випробувань і торік прийнято на постачання до ЗСУ.

— Світлосигнальне обладнання аеродрому забезпечує візуальне орієнтування та створює світлосигнальну картину. Вночі або у складних метеоумовах світлотехнічне обладнання забезпечує точний вивід літака на аеродром посадки, зниження, приземлення, пробіг по злітно-посадковій смузі та руління на стоянку, — каже Ярослав Вовк.

За його словами, на летовищах державної авіації до 2018-го для світлотехнічного забезпечення польотів використовували світлотехнічні засоби виключно радянського виробництва 1950-1970 років. Їхня моральна та фізична застарілість неодноразово призводили до відмов і недоліків під час забезпечення польотів, що негативно впливало на їхню безпеку.

Водночас з поступовим переходом на стандарти НАТО перед оборонним відомством постає питання освітлення військових аеродромів вогнями високої інтенсивності. Корпорація з Тернополя невдовзі зможе це успішно реалізувати: вітчизняний розробник саме перебуває на стадії підготовки до державних випробовувань цих вогнів.

Днями «Ватра» достроково виконала держоборонзамовлення з освітлення одного з військових аеродромів України вогнями прожекторного типу.

Корпорація «Ватра» планує створення світлодіодного аеродромного посадкового прожектора, що стане революційною подією в галузі вітчизняної світлотехніки. Адже це призведе до значного спрощення процесу їхньої експлуатації на аеродромах державної авіації та значної економії людських, енергетичних і фінансових ресурсів.

Фото: Сергій Жмурко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Володимир Зеленський провів зустріч із партнерами в Берлінському форматі: деталі переговорів
Володимир Зеленський провів зустріч із партнерами в Берлінському форматі: деталі переговорів

У Мюнхені Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із партнерами в Берлінському форматі.

Рятувати там, де найважче: військовий лікар виконував по 20–30 операцій за ніч
Рятувати там, де найважче: військовий лікар виконував по 20–30 операцій за ніч

Майор медичної служби Змійов Віталій під час першої ротації на Херсонському напрямку виконував по 20–30 операцій за ніч.

Бійці «Гарт» знищили сім автівок, якими росіяни підвозили особовий склад і боєкомплект
Бійці «Гарт» знищили сім автівок, якими росіяни підвозили особовий склад і боєкомплект

На Південно-Слобожанському напрямку бійці бригади «Гарт» знищили дві гармати, сім автівок та засіб радіоелектронної боротьби росіян.

Богдан Кротевич: Є достатньо людей, готових мобілізуватися. Їм потрібно дати розуміння, на що вони йдуть
Богдан Кротевич: Є достатньо людей, готових мобілізуватися. Їм потрібно дати розуміння, на що вони йдуть

В Україні достатньо людей, які готові приєднуватися до Українського війська, проте вони мають чітко розуміти, що їх очікує під час військової служби.

Далекобійна артилерія і ППО: підсумки двосторонніх зустрічей на «Рамштайні»
Далекобійна артилерія і ППО: підсумки двосторонніх зустрічей на «Рамштайні»

На «Рамштайні» Міністр оборони України Михайло Федоров провів низку двосторонніх зустрічей із колегами та представив проєкти для побудови win-win партнерств.

Володимир Зеленський і Фрідріх Мерц обговорили спільні проєкти для виробництва зброї
Володимир Зеленський і Фрідріх Мерц обговорили спільні проєкти для виробництва зброї

Президент України Володимир Зеленський обговорив із Федеральним канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом подальшу військову допомогу та додаткові внески в PURL.

ВАКАНСІЇ
Водій Кат С, військовослужбовець

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

Гранатометник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Електрозварник (військова служба за контрактом в ЗСУ)

від 50000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

Старший бойовий медик, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

робота стрільцем А4267 10 огшбр. висока заробітна плата

від 23000 до 125000 грн

Івано-Франківськ, Івано-Франківська область

Номер обслуги

від 20000 до 120000 грн

Київ

21 окремий батальйон спеціального призначення

--- ---