ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Володарка еталонів і точності

Life story Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 19 Листопада 2020, 18:50

Майор Ірина Шеховцова – науковий співробітник науково-дослідного відділу Метрологічного центру військових еталонів Збройних Сил України. Вона щодня працює зі складними сучасними приладами.

– Я займаюся повіркою та калібруванням складної і точної апаратури в лабораторних умовах, – каже Ірина Олександрівна. – У моїх руках еталон одиниці потужності електромагнітних коливань в коаксіальних трактах. Це копітка робота, що вимагає повного зосередження на показниках приладів. Малопомітний стрибок в електромережі чи навіть дрібний протяг з відчиненого вікна суттєво впливають на результат вимірювання, і через це доводиться все починати з нуля. Проте свою професію я дуже люблю.

У військовій частині майор Шеховцова працює з різним лабораторним обладнанням, що потім використовують під час обслуговування сучасних зразків озброєння різних видів Збройних Сил України.

– Іноді з одним приладом доводиться працювати декілька днів. Крок за кроком усе перевіряю, а за секунду до, здавалося б фіналу, щось іде не так, і ти знову натискаєш на кнопки. Можливо, комусь, хто не має стосунку до метрології, це видається малоцікавим, навіть нудним. Проте, повірте, це захоплює всю тебе, змушує абстрагуватися від усього на Землі і, коли отримуєш позитивні результати, приносить задоволення, – розповіла жінка-військовослужбовець.

Метролог – це інтелектуальний потенціал війська

Навчатися після школи в Харківському військовому університеті вона вирішила за порадою старшого брата, який був курсантом факультету автоматизованих систем управління. Про цей фах мріяла і дівчина. Та через великий конкурс у той рік їй запропонували піти на метролога.

– Тоді я мало що знала про цю професію. Пам’ятаю, як сильно хвилювалася і не все зрозуміла, але запам’ятала декілька  слів, що метролог – це інтелектуальний потенціал війська. Це мені сподобалося і тому одразу ж погодилася. Навчання було дуже складним, але з технікою мені завжди подобалось працювати, – продовжила Ірина. – Також під час навчання в університеті розкрила свій талант художньої вишивки. Я родом зі Львівщини, де цей вид ремесла є традиційним. Та шити стала лише в Харкові, готуючись до чергового естетично-виховного конкурсу серед курсантів. Вишиваю здебільшого хрестиком чи бісером. Бралася й за інші напрямки  художньої вишивки, але несерйозно. Нитка та голка в руках і досі допомагають зануритися в казковий світ творчості й реалізувати свою фантазію на пустому полотні. Свої роботи дарую друзям, а отже, розвіюю міф стосовно того, що метрологи не вміють творчо мислити.

Фахівців її рівня підготовки в нашій армії вкрай мало

Після випуску з військового університету Ірину розподілили в Центр, де протягом 19 років служила в різних підрозділах на різних посадах. Також саме в Харкові вона зустріла своє кохання. Її майбутній чоловік Віталій був сержантом і служив в іншому силовому відомстві.

– Ми з Віталієм ніколи не з’ясовували, хто вдома старший, а хто – підлеглий. Разом все робимо і виховуємо двох чудових доньок: Дарину та Валерію. Вони ще малі, тож про їхні майбутні професії серйозно ще не думали. Утім, якщо вони вирішать пов’язати своє життя з військом, буду тільки рада і завжди підтримаю їх, – сказала  Ірина Олександрівна.

Фото автора та із архіву Ірини Шеховцової

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Агент рф, який намагався встановити GPS-маячок на спецтранспорт ЗСУ, отримав 15 років

Агент рф, який намагався встановити GPS-маячок на спецтранспорт ЗСУ, отримав 15 років

Російського агента, який намагався встановити GPS-маячок на спецтранспорт з колони ЗСУ на Кіровоградщині, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прикордонники «не клюнули» — ухилянт з вудкою намагався видати себе за рибалку

Прикордонники «не клюнули» — ухилянт з вудкою намагався видати себе за рибалку

Прикордонники Чопського загону затримали 49-річного закарпатця, який видавав себе за рибалку, щоб дістатися Словаччини.

Один будинок — мінус штурмова група: артилеристи «Грому» дочекалися моменту й вдарили точно

Один будинок — мінус штурмова група: артилеристи «Грому» дочекалися моменту й вдарили точно

На Сумщині аеророзвідники артилерійського дивізіону «Грім» 225-го окремого штурмового полку вистежили ворожу штурмову групу. Вони терпляче дочекалися, поки окупанти зберуться в одному з будинків села Олексіївка, після чого завдали точного удару 152-мм калібром.

Сили оборони уразили ворожий човен разом з екіпажем

Сили оборони уразили ворожий човен разом з екіпажем

Оператори безпілотних систем Сил оборони вполювали моторний човен російських загарбників разом з екіпажем.

Обирають з кількох варіантів — у 33 ОШП розповіли, хто і як вирішує, чим бити по скупченню противника

Обирають з кількох варіантів — у 33 ОШП розповіли, хто і як вирішує, чим бити по скупченню противника

Українські військові пояснили алгоритм прийняття рішень щодо ударів по місцях накопичення російських окупаційних сил.

Посилення ППО перед зимою — Денис Шмигаль обговорив з німецьким послом першочергові потреби України

Посилення ППО перед зимою — Денис Шмигаль обговорив з німецьким послом першочергові потреби України

У вівторок, 7 жовтня, Міністр оборони України Денис Шмигаль провів зустріч з новопризначеним надзвичайним і повноважним послом Німеччини Гайко Томсом.

ВАКАНСІЇ

Водій в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Дешифрувальник розвідувальних матеріалів БПЛА

від 50000 до 120000 грн

Миколаїв

79-та окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Майстер, номер обслуги, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Санітарний інструктор

від 20000 до 23000 грн

Лубни

Військова частина 3052 НГУ

Хірург абдомінальний, торакальний

від 21000 до 121000 грн

Чернігів

Військова частина А2167

Вогнеметник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

--- ---