ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Окуповане дитинство кримчан

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Листопада 2020, 12:51

Формування професійних силовиків з дитячого віку в спеціалізованих навчальних закладах – звичайна російська практика. Після окупації Криму в 2014 році Росія дитинство в юних кримчан почала активно змінювати на «кадетство». АрміяInform неодноразово повідомляла про тотальну мілітаризацію кримських дітлахів. Уже восени 2014-го в окупованому Севастополі відкрито перший російський кадетський корпус. Наразі в окупованих Криму і Севастополі існує, як мінімум, чотири відомі кадетські корпуси: Севастопольське президентське кадетське училище, «Кадетська школа-інтернат «Кримський кадетський корпус» в Алушті, інтернат Кримський казачий кадетський корпус, розташований в передмісті Сімферополя, і також Кадетський корпус Слідчого комітету РФ у Севастополі. Вік, з якого приймають дітей до тих корпусів, варіюється від середнього до старшого шкільного. Відтепер юні кримчани змушені зростати в атмосфері постійної муштри з відповідною «промивкою» свідомості щодо «величі» Росії. За таких темпів розвитку «патріотичного» виховання військовий однострій стане наймоднішим «луком» кримської молоді.

Звісно, така мілітаризація не оминула й дитячий табір «Артек», який для ностальгуючого за «совком» російського суспільства має ледь не сакральне значення. Ще влітку 2016-го одіозний російський співак Олег Газманов та стрибун у воду Дмитро Саутін офіційно відкрили в «Артеку» корпус для занять у системі «Юнармії». Так, замість червоної піонерської атрибутики, в «Артеку» з’явилися червоні «юнармійські» берети. Далі – більше. 

Щоб «вчитися військовій справі по справжньому, як заповідав Ленін, у «Федеральній державній бюджетній освітній установі «МДЦ Артек» (саме так росіяни офіційно називають «Артек») нещодавно вирішили закупити… зброю. Як повідомили на сайті закупівель «Сінапс», у комплект закупівлі увійшли: гвинтівка, пістолет пневматичний, аптечка, пульт управління, жилет із датчиками ураження, контрольна точка, ремінь для АК, зарядний пристрій, окуляри стрілецькі, зовнішня антена, охолощений автомат, ретранслятор, тактичний шолом, 40 автоматів, гвинтівка снайперська, безпровідна пов’язка, пневматична гвинтівка, універсальна точка.

«Суспільне Крим» запитали експертів, чи є у таких діях окупантів склад військового злочину та як впливає на дітей військове навчання.

Так, за словами правозахисниці Ірини Сєдової, у контексті окупації півострова та пропаганди служби в збройних силах Росії, закупівля зброї для дітей в «Артеку» – одна зі складових великого, масштабного воєнного злочину, який правозахисники наразі розслідують і передають ці дані до міжнародного кримінального суду.

«Зібрати ці докази не так просто, бо Росія приховує свою участь у війні на Донбасі й заперечує її, правильно? Якщо це все доведуть, то, сподіваюся, таки Путін і його посібники отримають довічне ув’язнення за всі ці злочини в купі», – заявила Сєдова.

Як зазначає дитяча психологиня Катерина Соболєва, патріотизм – це про любов до Батьківщини, а не про захист і зброю.

«Це повинно бути про любов, а не про захист і створення ворога, тому, звісно, якщо це виховання відбувається зі створенням ворога і, тут, звісно, питання для нас – а хто ж для них ворог? То таке справді може бути травматично, тому що, по-перше, у дітей психіка ще розвивається, вона не настільки стійка», – сказала психологиня.

Фото: Новая газета

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Посилення української ППО та розширення програми PURL: Володимир Зеленський зустрівся з Марком Рютте
Посилення української ППО та розширення програми PURL: Володимир Зеленський зустрівся з Марком Рютте

У Лондоні Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.

1710 окупантів, бронемашини і танки: втрати російської армії за добу
1710 окупантів, бронемашини і танки: втрати російської армії за добу

За минулу добу російські окупаційні сили втратили 1710 своїх військових.

Не тільки автівки: відомий французький автогігант розпочинає виробництво дронів, подібних до «Шахедів»
Не тільки автівки: відомий французький автогігант розпочинає виробництво дронів, подібних до «Шахедів»

Автовиробник Renault розпочинає виробництво далекомагістральних безпілотників для військового використання на двох своїх заводах у Франції.

Ворожі війська на Сумському напрямку очолив любитель «м’ясних штурмів»
Ворожі війська на Сумському напрямку очолив любитель «м’ясних штурмів»

Генерал-майор Зульфат Нігматзянов став заступником командира 11-го армійського корпусу армії рф, який діє на Сумському напрямку.

Вже понад 200 українських військових на Близькому Сході допомагають боротися з «Шахедами» — Президент
Вже понад 200 українських військових на Близькому Сході допомагають боротися з «Шахедами» — Президент

Наразі 201 українець перебуває у країнах Близького Сходу та Перської затоки. Ще 34 готові до розгортання.

Читав книгу про путіна і сів на 15 років: у Харкові оголосили вирок зраднику
Читав книгу про путіна і сів на 15 років: у Харкові оголосили вирок зраднику

Засуджено до 15 років ув’язнення харків’янина, який передавав фсб рф дані про дислокації українських військових.

ВАКАНСІЇ
Психолог

від 25000 до 30000 грн

Вся Україна

Військова частина 3061 НГУ

Бойовий медик у Дрогобич

від 21000 до 130000 грн

Дрогобич

Військова частина А7079

Служба у Збройних Силах України, снайпер

від 20100 до 50000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Старший оператор-дешифрувальник

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Івано-Франківськ та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Івано-Франківськ, Івано-Франківська область

Водій військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

--- ---