ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Шість років тому в ДАПу героїчно загинув Сергій Табала

Life story Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 7 Листопада 2020, 10:40

6 листопаду 2014 року під час оборони Донецького аеропорту загинув 18-річний доброволець 5-го окремого батальйону ДУК «Правий сектор» Сергій Табала з позивним «Сєвєр». Він не дожив 40 днів до свого дня народження, які потім стали сороковинами з дня загибелі. Сергія  поховано в рідних Сумах на Алеї Слави. Пам’ятник, де золотими літерами викарбовано його ім’я, завжди потопає у вінках і квітах.

Сергій Табала прожив коротке, але ярке життя.  Він ніколи не залишався осторонь тих подій, які відбувалися в країні, завжди мав активну громадянську позицію. Ще на початку листопада 2013 року вступив до громадського руху «Правий сектор», де згодом став командиром одного із загонів. Брав активну участь у Революції Гідності.  У липні-серпні 2014 року знаходився разом із побратимами у самому пеклі бойових дій – Донецькому аеропорту. 28 серпня під час чергового штурму наших позицій був поранений осколками гранати у груди і руки, але відмовився залишити позицію. Тільки за наказом командира відбув на лікування.  Саме тоді Сергій в інтерв’ю журналістам програми «Хоробрі серця» на каналі «1+1» розповів про подробиці того бою: «Ми розуміли, що відступати нікуди. Опинилися в оточенні з трьох боків. Згоріли танки, БТРи… У той день багатьох утратили. Дев’ять «двохсотих» і двадцять «трьохсотих». Але, якщо подумати, це звичайна ситуація для фронту. Та й хто, якщо не ми…» Бойові побратими кажуть, Сергій так завжди говорив, і завжди рвався на передову. Після лікування він знов повернувся на передову в пекло ДАПу. Останній його бій, 6 листопада 2014-го, був особливо жорстоким. За словами командира групи Олександра Вандоляка (позивний «Хміль»), ворожий снаряд 100-мм протитанкової гармати МТ-12 «Рапіра» пробив диспетчерську вежу, з якої вів вогонь Сергій з товаришами. Усі троє загинули.

Указом Президента України № 516/2016 від 21 листопада 2016 року за особисту мужність, героїчне відстоювання прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності та у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, Сергію Олександровичу Табалі посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

17 грудня 2014 року рішенням сесії Сумської міської ради Сергію Табалі присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно). На фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 9, де навчався Герой,  відкрито меморіальну дошку. 19 лютого 2016 року розпорядженням Сумського міського голови вулицю Паризької Комуни  перейменовано на вулицю Сергія Табали.

Знаменита фотографія Сергія Табали у аеропорту Донецька стала образом для створення пам’ятника українським добровольцям, встановленому у селі Святопетрівське Київської області.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Противник», «Пароль» та «Тріумф»: Сили оборони уразили у Криму ворожі РЛС та ЗРК
«Противник», «Пароль» та «Тріумф»: Сили оборони уразили у Криму ворожі РЛС та ЗРК

У ніч на неділю, 15 березня, українські війська уразили російську радіолокаційні станції «Противник» та «Пароль», а також пускову установку зенітного ракетного

Верхи на «Сірку» до порятунку: в «Сталевій Сотці» повідомили деталі евакуації пораненого бійця
Верхи на «Сірку» до порятунку: в «Сталевій Сотці» повідомили деталі евакуації пораненого бійця

На Костянтинівському напрямку оператор наземного дрона Sirko-S1 з підрозділу «Волинські Бобри» 100-ї бригади допоміг евакуювати пораненого бійця.

Більшість ракет, якими рф атакує Україну, мають іноземні компоненти — Президент
Більшість ракет, якими рф атакує Україну, мають іноземні компоненти — Президент

Президент України Володимир Зеленський заявив, що більшість ракет, якими російські окупаційні війська атакують нашу країну, мають іноземні компоненти.

«Частина з них з промитими мізками»: на Куп’янському напрямку беруть в полон «тиловиків»
«Частина з них з промитими мізками»: на Куп’янському напрямку беруть в полон «тиловиків»

Військовослужбовці армії рф, яких захоплюють в полон на Куп’янському напрямку, діляться на три категорії.

Окупанти зазнають втрат у техніці на Куп’янському напрямку
Окупанти зазнають втрат у техніці на Куп’янському напрямку

На Куп’янському напрямку підрозділи 7 корпусу швидкого реагування Десантно-штурмових військ ЗСУ завдали противнику значних втрат у техніці.

Ворожі БПЛА влучили у житлові будинки на Чернігівщині
Ворожі БПЛА влучили у житлові будинки на Чернігівщині

Внаслідок влучання російського ударного безпілотника у житлові будинки на Чернігівщині постраждали дві жінки віком 85 та 67 років.

ВАКАНСІЇ
Стрілець

від 20000 до 50000 грн

Полтава

Військова частина A7310

Розвідник-опеpатоp, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Розвідник

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Командир автомобільного взводу

від 24000 до 54000 грн

Черкаси, Черкаська область

Оператор взводу радіоелектронної боротьби, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Інспектор прикордонної служби

від 25000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

--- ---