Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….
Війна для Анатолія Нарожного почалася у п’ятнадцятому: за п’ятою хвилею мобілізації він був призваний і скерований для проходження служби до нещодавно сформованої механізованої бригади, що з часом, отримавши почесне найменування, стане «князівською».
За 11 місяців перебування у районі проведення АТО водій взводу матеріального забезпечення старший сержант Анатолій Нарожний «намотав» на спідометр свого КамАЗу-45143 понад 100 тисяч кілометрів жахливими у прямому й переносному сенсі фронтовими дорогами Донбасу.
— Дороги насправді — жахіття, — каже Анатолій Володимирович. — Розбиті ще до війни, а тепер і поготів…
Цими дорогами, воєнними шляхами Донеччини та Луганщини що старший сержант лише не перевозив. Продукти й боєприпаси, особовий склад тощо. Однією машиною, невеличкими колонами по дві-три вантажівки — як коли. Вночі — без світла фар, навпомацки. ВОПи й РОПи, в тил — і знову назад, на «нуль». Перші два місяці — на Приазов’ї, у Чермалику. Дев’ять наступних — уже на Донецькому напрямку — Мар’їнка, Єлизаветівка.
— Погані дороги — це одне, — продовжує Анатолій. – А ще й постійне напруження, нерви… Нервуєшся не так за себе, як за хлопців, яких чи до яких везеш… Вчасно привезти на позиції воду, продукти, а головне — БК! Встигнути, не запізнитися!..
І старший сержант всюди й завжди встигав. Бувало, по цілу добу з-за керма не виходив, але встигав…
Траплялося, що й не тільки кермо, а й штатний АКС доводилося «юзати». Якось восени двома машинами батальйонні водії привезли на один зі взводних опорних пунктів під Мар’їнкою продовольство — одна машина завантажена консервами, інша — рештою продуктів харчування. Раптом ворог почав обстрілювати позиції з ДШК. Одразу ж підключилася й стрілецька зброя. Водії відігнали свої вантажівки в безпечне місце, за посадку, миттю повернулися й, залігши біля вогневих точок у траншеї, відкрили вогонь у відповідь. Щойно обстріл вщух, вирушили у зворотному напрямку — благо, розвантажитися встигли до початку обстрілу.
Прослуживши за мобілізацією 14 місяців, у липні 16-го старший сержант демобілізувався. Але не просидів удома й місяця — повернувся до рідного батальйону служити за контрактом.
— Я давно мріяв бути військовим, — пояснює своє рішення прапорщик. — У мене й дідусь воював, кавалеристом був. Та й на строковій я подумував щодо військової кар’єри… До того ж там залишилися мої хлопці, та й Україну потрібно захищати — подивився я на мирне життя, на те, що багатьом просто байдужа доля нашої країни, та й повернувся…
Ставши контрактником, водієм він пробув аж два тижні.
— Це яскраво свідчить про те, як Анатолій зарекомендував себе під час служби за мобілізацією, — підкреслює заступник комбата з озброєння майор Павло Делемень. — Лише два тижні — і його, старшого сержанта, призначили на посаду командира взводу!
Чотири роки прапорщик Нарожний командував взводом технічного забезпечення. На ньому були всі без винятку машини батальйону — сезонні ТО, ремонти, евакуація, тощо. Як каже «зампотех», він не лише прекрасний водій і грамотний командир, у прапорщика ще й руки насправді золоті: двигуни, карбюратори, паливні насоси, ходова частина — абсолютно все він розбере, перебере та полагодить.
Кримське й Щастя, Попасна й Причепилівка — контрактна служба Анатолія проходила вже на Луганщині. Нині триває його вже п’ята ротація. Контракт укладав до кінця особливого періоду, а нещодавно продовжив його ще на три роки. Продовжуватиме, говорить, і надалі.
Днями цей досвідчений прапорщик прийняв офіцерську посаду. Відверто кажучи, Анатолій Володимирович вагався, але заступник комбата з озброєння майор Павло Делемень наполіг та переконав підлеглого: його місце — саме на цьому посту, він спроможний і, більше того — гідний обійняти цю посаду, тож прапорщик Нарожний зробив свій вибір.
@armyinformcomua
На світанку окупанти спробували прорватися на штурм колоною бронетехніки. Понад два десятки одиниць техніки, включно з бойовими машинами десанту, висунулись у бік Часового Яру.
Володимир Зеленьский провів телефонну розмову з Президентом Аргентини Хавʼєром Мілеєм.
Екіпажі ударних БПЛА підрозділу Shadow розбомбили багато схованок росіян, а потім ще й підпалили посадку з ними.
Оператори батальйону безпілотних систем 63 механізованої бригади лише за останні два вильоти знищили 20 окупантів.
Нещодавно петиція про те, щоб надавати військовослужбовцям можливість самим обирати собі спорядження, набрала 25 тисяч голосів.
Ідентифікаційний жетон є обов’язковим елементом спорядження військовослужбовців ЗСУ та ДССТ. Він містить особистий номер та допомагає у швидкій ідентифікації військового у разі його загибелі, поранення або контузії та передачі відповідних повідомлень. Тому у військовій частині повинна бути добре організована робота із закупівлі цих жетонів.
від 20100 до 120000 грн
Обухів
135 окремий батальйон територіальної оборони
від 21000 до 24000 грн
Чоп
Державна прикордонна служба України
Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….