ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Дзвінок від сина другокласника татові на передову: «…Тату, ми із чотирма друзями створили самооборону і приїдемо тобі на допомогу захищати Україну»

Life story
Прочитаєте за: 5 хв. 30 Вересня 2020, 10:24

…Група спеціального призначення отримала завдання – забрати травмованого льотчика з підбитого Су-25. Вертоліт летів майже торкаючи верхівки дерев. Над визначеним місцем швидко сів. Група з пораненим уже була на місці. Пілота поклали на борт і  одразу ж ударили ворожі кулі. Щоб не дати противнику вести прицільний вогонь по машині Віктор кинув димові шашки і гелікоптер став набирати висоту. Декілька куль влучили по вертольоту, але досвідчений пілот доставив пораненого і супровід на місце зустрічі.

З дитинства мріяв стати десантником, і таки став

Віктор Данилевський змалку любив спорт і мріяв стати офіцером-десантником. Звідки така мрія у сільського хлопця з багатодітної сім’ї, він і сам пояснити не може. І разом з мрією до нього прикипіло і прізвисько – «Десантник».

Міцний юнак потрапив у секцію вільної боротьби під час навчання в профтехучилищі. Відтоді, ось уже понад тридцять років, спорт став невіддільною частиною його життя. Навчаючись у Хмельницькому хлопець «підсів» на рукопашний бій, регулярно тренувався, брав участь у змаганнях і часто перемагав. Коли прийшла пора йти до армії, попросився у десант. Але доля, в особі військового комісара, розпорядилась інакше: він потрапив до навчального центру Сухопутних військ у Чернівцях, де став розвідником. Після випуску керівництво центру найкращого курсанта залишило на посаді «сержанта» навчати молодих.

– «Розвідник» – це супер, – розмірковував Віктор. Та дитяча мрія одягнути смугастий біло-блакитний тільник і стрибнути з парашутом не давала спокою. Минув час, і він домігся свого – став десантником однієї з військових частин, яка дислокувалась на Житомирщині.

Спортивний і добре підготовлений сержант швидко став лідером розвідувального підрозділу десантників. Термін служби збіг, і він, попри пропозиції залишитись у підрозділі на контракт, вирішив звільнитись. Батькам, братам і сестрам у селі потрібна була допомога.

А далі – нелегка праця будівельника, служба у хмельницькому «Беркуті» впродовж двох років і вільні «хліба» приватного охоронника.

Згодом майже одинадцять років прослужив наш герой у підрозділі силової підтримки Державної податкової служби. Тренувався сам і тренував колег, став інструктором з бойових мистецтв. Спорт Віктор не полишав ні на день. Це не раз допомагало у важку хвилину, особливо на війні. Чи то на серці якісь негаразди та сумніви правильності обраного ним шляху, чи будь-які інші спірні питання, які «виносили» мозок, Віктор спочатку щедро «купав» у фізичних навантаженнях, а потім сідав і розмірковував.

Цей улюблений спосіб «мозкових штурмів» Віктор і досі успішно застосовує. «Головне – він вважає, – вміти відчувати, розуміти і говорити зі своїм тілом його мовою».

Згодом Віктор втілив у життя ще одну мрію – здобути вищу освіту. І закінчив факультет фізичного виховання Кам’янець-Подільського державного університету.

Через добрих друзів, спорт та товариськість розпочав власний бізнес. Спочатку возив крам з Чернівців і продавав його у Хмельницькому, а згодом став орендарем ятки-вагончика. За кілька років бізнесмен вже твердо стояв на ногах і мав кілька гуртових точок по всьому Хмельницькому базару.

Майдан змінив життя успішного підприємця

Усе було спокійно, планово, розмірено і добре до моменту, поки на Майдані колишні колеги Віктора з «Беркута» не побили студентів-мітингувальників. І чоловік з друзями чимдуж погнав до Києва!.. З того часу розпочалась нова сторінка життя нашого героя.

Він мотався до столиці й водночас з однодумцями організовував самооборону у Хмельницькому. Очолив її штаб і забезпечував його діяльність. А з початком захоплення Криму російськими військами Віктор з товаришами став допомагати авіаційній бригаді у Бельбеку.

Червень 2014-го…

На початку червня 2014 року хмельницькі волонтери вирушили до захисників Краматорського аеродрому. Таке необхідне майно, а це: радіостанції, ліхтарики, бронежилети, кевларові шоломи, форма, розвантажувальні системи тощо, хлопцям передали земляки із США. Донеччина зустріла подільських волонтерів насторожено. Вже за Слов’янськом на стоянці перед заправкою стояли дві вантажівки «КАМАЗ» і автобус без номерних знаків, і з суто чоловічою компанією у цивільному.

– Щось було не те, якось насторожено невідомі косились на нас, – пригадує Віктор. – Тільки я заговорив українською, як чоловіки миттєво так «напружились». Тоді ми зв’язались телефоном з тими, кому везли вантаж, і чую: «Ви на їхній території». Тож швидко розвернули бус і поїхали геть!..

Віктор їхав на Схід з твердим бажанням залишитись серед захисників Краматорського аеродрому, хотів будь-що стати пліч-о-пліч зі своїми. І він став, разом із хлопцями, які боронили летовище, потрапивши під чергову хвилю мобілізації.

– Якось телефоном син, на той час учень-другокласник каже: «Тату ми тут з чотирма друзями створили самооборону і приїдемо тобі на допомогу захищати Україну, – пригадує Віктор. – Я не міг говорити, мене заклинило від таких слів дитини. І тепер, під час нашої розмови, після шести років, Віктор розчулився, на очі цього мужнього чоловіка накотилась сльоза.

А далі була Мар’їнка, сумнозвісна Побєда, Авдіївка та її промзона…

І ще багато інших сіл і міст Донеччини і Луганщини, де Віктор з товаришами виконували завдання.

Про війну чоловік згадує неохоче.

– Страшна вона, ця війна, єдине, що там позитивне – це люди. Війна змінила кожного з побратимів і змінила мене, – каже Віктор.

Два роки на війні далися взнаки, і після тривалого лікування  травми спини Віктор звільнився. Дружина й діти всіляко підтримували і допомогли швидко відновитись та адаптуватись у мирному житті. Бізнес, на той час  ледь жеврів. Вистачало лиш на прожиття. Сім’я так і живе в однокімнатній квартирі. Будинок, який Віктор розпочав будувати задовго до війни, тільки тепер планує завершити.

Волонтерство і громадська робота

Після служби Віктор знову занурився у волонтерство.

За роки на війні чоловік знав, як військові очікують їхнього приїзду. Тому разом з Тетяною Юзепчук, головою правління благодійного фонду «Подих надії нації» він доставляє все необхідне воїнам на передову. Таких поїздок вже було чимало.

А ще Віктор завжди залюбки відгукується на запрошення й бере участь у зустрічах зі школярами та веде активну громадську роботу.

– Я не розповідаю їм про війну. Про що там можна розповідати? А говорю з дітьми про Україну, про любов до рідної землі, про їхню важливу роль у майбутньому. І це для мене надзвичайно важливо. Бо бачу їхні очі й вірю в них, саме вони наше майбутнє, – каже Віктор Михайлович.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Потім узаконимо: колаборанти розпродують Азовське узбережжя росіянам

Потім узаконимо: колаборанти розпродують Азовське узбережжя росіянам

Незаконно привласнені землі вздовж Азовського узбережжя окупаційна влада тепер активно пропонує так званим інвесторам із регіонів-шефів з росії. Йдеться насамперед про рекреаційні зони, пансіонати та бази відпочинку.

Наші дронщики ліквідували 5 одиниць техніки та позицію зі станцією РЕБ на лівобережжі Херсонщини

Наші дронщики ліквідували 5 одиниць техніки та позицію зі станцією РЕБ на лівобережжі Херсонщини

На лівобережжі Херсонщини впродовж тижня прикордонниками виявлено та знищено 5 одиниць техніки, в тому числі 3 вантажівки й 2 замасковані автівки.

На кордоні з Молдовою затримали ухилянта з фальшивими документами

На кордоні з Молдовою затримали ухилянта з фальшивими документами

Прикордонники Білгород-Дністровського загону на контрольному посту «Маяки» викрили громадянина України, який намагався незаконно перетнути державний кордон, використовуючи підроблені документи.

Володимир Зеленський подякував воїнам ГУР за влучність

Володимир Зеленський подякував воїнам ГУР за влучність

Президент України Володимир Зеленський провів кілька кадрових замін у Службі безпеки України.

Окупанта судитимуть за викрадення українського майна на понад мільйон гривень

Окупанта судитимуть за викрадення українського майна на понад мільйон гривень

Прокурори Київщини судитимуть російського військовослужбовця, який викрав майно підприємства на понад мільйон гривень під час окупації Київщини.

Готуємо ще сім нових безпекових документів для України — Президент

Готуємо ще сім нових безпекових документів для України — Президент

Сьогодні день, присвячений нашій міжнародній роботі — тим результатам, які потрібні Україні у травні та червні.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Фельдшер

від 51000 до 51000 грн

Запоріжжя

Державна прикордонна служба України

Майстер цеху, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2920

Гранатометник (за контрактом ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Водій 39 зенітного ракетного полку

від 21000 до 51000 грн

Володимир, Волинська область

Майстер виробничого відділення

від 20000 до 21000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130